Swiatgwiazd.pl

Polskie gwiazdy, które są ze sobą spokrewnione. Wszyscy ich znają, a mało kto wie, że to rodzina. Aż 11 par

3 Listopada 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Polskie gwiazdy, które są ze sobą spokrewnione EA

Slajd 1 z 11

Anna Seniuk i Grzegorz Małecki EA

TRICOLORS/East News

Anna Seniuk i Grzegorz Małecki

Anna Seniuk była żoną kompozytora Macieja Małeckiego. Para rozwiodła się w 1994 roku, jednak owocem ich miłości jest dwójka dzieci. Córka Magdalena, która poświęciła życie muzyce oraz właśnie syn: Grzegorz Małecki. Aktor nigdy nie chciał być postrzegany jako syn znanej matki. "Nigdy nie chciałem być postrzegany jako syn Anny Seniuk i porównywany do niej jako aktor. Uważam, że dzieci znanych rodziców mają zdecydowanie trudniej niż inne. Tak naprawdę od rana do wieczora patrzy się na nas przez lupę" wyznał w wywiadzie z magazynem "Viva!".

Slajd 2 z 11

Ralph Kaminski i Michał Szpak EA

TRICOLORS/East News

Ralph Kaminski i Michał Szpak

Muzycy są kuzynami. "Moja babcia świętej pamięci, Danuta, była siostrą jego dziadka" wyznał Kaminski w talk-show Kuby Wojewódzkiego. Obaj urodzili się i wychowali w Jaśle, niewielkiej miejscowości w województwie podkarpackim. Na dodatek urodzili się w tym samym miesiącu, tego samego roku. Kaminski przyszedł na świat 8 listopada 1990 roku, Szpak nieco później, bo 26 listopada.

Slajd 3 z 11

Monika Richardson i Piotr Kraśko EA

TRICOLORS/East News

Monika Richardson i Piotr Kraśko

Kraśko i Richardson są kuzynami, a dokładnie: ciotecznym rodzeństwem. Prasa donosiła w przeszłości, że kilka lat temu bardzo się poróżnili. Powody ich animozji nie są znane, jednak ich publiczne potyczki słowne budziły wiele komentarzy. Kiedy Kraśko został prowadzącym "Dzień dobry TVN" Monika ubolewała, że marnuje się w tego rodzaju formacie. "Uważam, że telewizja nie dzieli się na śniadaniową i kolacyjną, a dobrą i złą. Niektórzy powinni czasem ugryźć się w język" powiedział wtedy Piotr. Prasa donosiła jednak rok temu, że między krewnymi doszło wreszcie do pojednania.

Slajd 4 z 11

Julia Wieniawa i Alicja Wieniawa-Narkiewicz EA

Pawel Wodzynski/East News; Świat Gwiazd

Julia Wieniawa i Alicja Wieniawa-Narkiewicz

W tym przypadku to samo nazwisko nie jest przypadkowe. Aktorki są przyrodnimi siostrami. Julia jest córką Konrada i Marty Wieniawy-Narkiewicz, którzy od lat są rozwiedzeni. Alicja jest jej przyrodnią siostrą ze strony ojca, znanego malarza. "My się wspieramy we wszystkim, co robimy. Jesteśmy na bieżąco z tym, która gdzie działa. Ostatnio miałam przyjemność chodzić na koncerty Julki, krzyczeć pod sceną. Liczę, że kiedyś spotkamy się na planie, mimo że media chcą nas poróżnić, nakręcać jakąś rywalizację. Cieszę się, że Julka jest moją siostrą" wyznała Alicja w rozmowie z naszym portalem (więcej TUTAJ ).

Slajd 5 z 11

Justyna Schneider i Joanna Kulig EA

TRICOLORS/East News; Pawel Wodzynski/East News

Justyna Schneider i Joanna Kulig

Gwiazda seriali "Na Wspólnej", "Diagnoza" i "Zakochani po uszy" jest siostrą Joanny Kulig. Justyna jest młodsza od niej o pięć lat. Obie skończyły Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Noszą inne nazwisko, by nie były ze sobą mylone. Kulig to miano rodowe, a Schneider jest nazwiskiem prababci. "Tak naprawdę obie nazywamy się Kulig. Ale ponieważ nasze imiona brzmią podobnie, to zdecydowałam się na przyjęcie pseudonimu artystycznego, nazwiska naszej prababci Schneider, żebyśmy nie były mylone" powiedziała Justyna w "Dzień Dobry TVN".

Slajd 6 z 11

Wiktoria Gąsiewska i Mateusz Gąsiewski

instagram.com/wiktoria_gasiewska

Wiktoria Gąsiewska i Mateusz Gąsiewski

Mateusz jest starszym bratem Wiktorii. Mają jeszcze brata Oskara i siostrę Nicolę. Rodzeństwo ma bardzo dobre relacje, a media co jakiś czas obiegają zdjęcia ze wspólnie spędzanych chwil. Gąsiewscy wystąpili razem w programie TV4 "Wielka ucieczka", a Mateusz debiutował w filmie "Ciacho". Widzowie najbardziej znają go jako Dominika Kamińskiego w serialu "Na Wspólnej".

Slajd 7 z 11

Maciej Musiał i Andrzej Musiał

instagram.com/maciejmusial_official

Maciej Musiał i Andrzej Musiał

Maciej, który zrobił furorę w serialu "Rodzinka.pl", a później piął się po szczeblach kariery, pochodzi z aktorskiej rodziny. Jego ojciec, Andrzej Musiał, także jest aktorem. Występował w takich produkcjach, jak "Psy", "Młode wilki 1/2", "Sęp", "Ekstradycja" i "Jak pokochałam gangstera". W przeszłości, w okresie rozwodu, relacje ojca i syna nie układały się najlepiej. Z czasem jednak naprawili łączącą ich więź. Ostatnio wystąpili razem w kampanii reklamowej sieci Reserved. "To on zabrał mnie na mój pierwszy casting" wyznał o ojcu Maciej.

Slajd 8 z 11

Nela Maciejewska i Agnieszka Pilaszewska EA

TRICOLORS/East News; instagram.com/agnieszka_pilaszewska

Nela Maciejewska i Agnieszka Pilaszewska

Kornelia Maciejewska to córka Agnieszki Pilaszewskiej i scenarzysty Macieja Maciejewskiego. 28-latka próbowała swoich sił w tej samej branży, co rodzice: wystąpiła między innymi w produkcjach "Przyjaciółki" oraz "Komisarz Alex". Gra też w Teatrze Polskim w Warszawie. "Zdawała do szkoły aktorskiej w Paryżu, ponieważ chciała sobie udowodnić, że może zostać aktorką bez pomocy matki/aktorki. Że jeśli dostanie się do szkoły mówiąc w obcym języku, tam, gdzie nikt o niej nic nie wie, ma szansę zostać aktorką. Dostała się do jednej z najlepszych szkół Francji (kończyła ją Audrey Tautou, Gilles Lellouche)" mówiła o niej dumna mama.

Slajd 9 z 11

Aleksandra Grabowska i Piotr Grabowski EA

TRICOLORS/East News; instagram.com/al.grabowska

Aleksandra Grabowska i Piotr Grabowski

Aleksandra, gwiazda seriali "Julia", "Belfer", "Osiecka" i "Na dobre i na złe", ma bardzo znanego ojca. Jest nim Piotr Grabowski, bardzo popularny aktor teatralny i filmowy, znany z seriali "Cisza nad rozlewiskiem" oraz "M jak miłość". Ojciec i córka wystąpili nawet razem w reklamie pewnego banku. Uwielbiają też wspólnie podróżować po świecie. Co ciekawe, kiedyś, zanim jeszcze Ola była znana, dziennikarze wzięli ich za parę, kiedy Piotr pojawił się z nią na jednym z wydarzeń.

Slajd 10 z 11

Olga Frycz i Jan Frycz EA

TRICOLORS/East News

Olga Frycz i Jan Frycz

Jan Frycz jest ojcem Olgi. Niestety, ich relacje nie należą do najlepszych. Gwiazdor zostawił jej mamę, kiedy ona sama miała tylko 9 lat. "Z ojcem zawsze miałam trudne relacje. Nie mogłam mu wybaczyć, że nas zostawił. Zbyt dobrze go nie znam. Wyprowadził się, gdy byłam mała i rzadko się widywaliśmy" wyznała raz Olga. Dodała też, że nie może liczyć na jego wsparcie: "Nie wiem, czy jest ze mnie zadowolony, bo nie chwali. [...] On nie jest typem ojca zakochanego w córce, który robi wszystko, by ułatwić jej życie. Nie przeżywa moich premier, ogląda film po jakimś czasie".

Slajd 11 z 11

Robert i Tomasz Stockinger EA

fot. TRICOLORS/East News

Tomasz i Robert Stockinger

Tomasz Stockinger od lat spełnia się jako aktor serialowy, filmowy i teatralny. Pracuje również jako prezenter telewizyjny, a w jego ślady poszedł również i syn - Robert Stockinger, znany widzom z programu "Dzień Dobry TVN". W ostatnim czasie Tomasz po raz drugi został dziadkiem, a Robert powitał na świecie swoją kolejną pociechę, syna Adama.

Oscary (EA)

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Zobacz nastepną galerię >