Swiatgwiazd.pl

Polskie gwiazdy, które zmarły w młodym wieku. Niektóre śmierci do dziś owiane są tajemnicą

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Źródło: YouTube

Slajd 1 z 8

Dariusz Siatkowski ( Screen z YouTube/nocnymotyl2)

( Screen z YouTube/nocnymotyl2)

Dariusz Siatkowski

Dariusz Siatkowski był polskim aktorem i reżyserem. Występował w hitowych polskich produkcjach, takich jak: "Kogel-mogel", "Kroll" czy "Reich". Zmarł w 2008 roku w jednym z hoteli w okolicach Łodzi. Przyczyny jego nagłej śmierci nigdy nie zostały wyjaśnione.

Slajd 2 z 8

Marcin Kołodyński (Screen z YouTube/Rodzina Zastępcza Love)

(Screen z YouTube/Rodzina Zastępcza Love)

Marcin Kołodyński

Marcin Kołodyński był młodym i obiecującym aktorem i prezenterem telewizyjnym. Grał w m.in. w "Rodzinie zastępczej", a także prowadził program młodzieżowy "5-10-15", "Rower Błażeja" i wiele innych. Zmarł tragicznie w wyniku wypadku, podczas zjazdu na snowboardzie. Miał zaledwie 20 lat.

Slajd 3 z 8

Jeff Butcher (Screen z YouTube/Zippa Zdrowie)

(Screen z YouTube/Zippa Zdrowie)

Jeff Butcher

Jeff Butcher był kanadyjskim tłumaczem, dziennikarzem, menadżerem i aktorem, mieszkającym w Polsce. Jako aktor znany był głównie z roli amerykańskiego dyplomaty w serialu "Ranczo". Zmarł nagle w wieku 42 lat.

Slajd 4 z 8

Waldemar Goszcz

(Cezary Piwowarski CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons)

Waldemar Goszcz

Waldemar Goszcz był polskim aktorem, piosenkarzem i modelem. Popularność przyniosła mu rola w telenoweli "Adam i Ewa". Zginął w wypadku samochodowym, jadąc z Radosławem Pazurą i Filipem Siejką (obaj przeżyli). Miał 29 lat.

Slajd 5 z 8

Anna Przybylska (EAST NEWS)

(EAST NEWS)

Anna Przybylska

Śmierć Anny Przybylskiej wstrząsnęła całym krajem. Była popularną aktorką i fotomodelką. Zagrała w wielu filmach i serialach. Niestety zachorowała na guza trzustki i mimo że przeszła operację usunięcia guza oraz leczenie nie wygrała z chorobą. Zmarła w 2014 roku w rodzinnym domu w Gdyni. Żyła 36 lat.

Slajd 6 z 8

Agata Mróz (PIOTR GAJEK/East News)

(PIOTR GAJEK/East News)

Agata Mróz

Agata Mróz była polską siatkarką, zdobywczynią złotych medali na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet. Musiała jednak przerwać karierę sportową z powodu choroby. W 2008 roku przeszła przeszczep szpiku kostnego. Zmarła 14 dni po operacji z powodu posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego. Przed śmiercią urodziła córeczkę. Miała 26 lat.

Slajd 7 z 8

Zbigniew Cybulski (Screen z YouTube/Kino i dokument)

(Screen z YouTube/Kino i dokument)

Zbigniew Cybulski

Zbigniew Cybulski był uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Grał zarówno w filmach, jak i na deskach teatru. Zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał, po tym, jak próbował wskoczyć do rozpędzającego się pociągu. Miał 40 lat.

Slajd 8 z 8

Anna Jantar (unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons)

(unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons)

Anna Jantar

Anna Jantar urodziła się w 1950 r. w Poznaniu. Była polską piosenkarką. Zginęła w 1980 roku w katastrofie samolotu. Miała 30 lat. Zostawiła córkę Natalię Kukulską, która poszła w ślady mamy i także robi karierę muzyczną.

Oscary (EA)

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Zobacz nastepną galerię >