Swiatgwiazd.pl

Przybylska rozwiodła się po roku, inni nie wytrzymali nawet tygodnia. Oto najkrótsze małżeństwa gwiazd

22 Kwietnia 2022

Udostępnij:

Fot. TRICOLORS/East News; Piotr Molecki/East News; Rex Features/East News

Oto przykłady gwiazd polskiego i zagranicznego show-biznesu, które słowa przysięgi małżeńskiej "I nie opuszczę cię aż do śmierci" traktują bardzo umownie. Relacje niektórych z tych osób nie przetrwały nawet roku, inne - tygodnia. Burzliwe historie tych związków przeszły do historii.

Slajd 1 z 7

Anna Przybylska, fot. TRICOLORS/East News

Anna Przybylska

Zanim Anna Przybylska poznała Jarosława Bieniuka, była już w jednym związku małżeńskim. W 2000 roku poślubiła tenisistę Dominika Zygrę. Aktorka miała wtedy 20 lat, a ich znajomość trwała wcześniej zaledwie 6 miesięcy. Para rozwiodła się jednak po roku. "Przekonałam się, że spontaniczność, która wydawała się moją największą zaletą, bywa też wadą" powiedziała w jednym z wywiadów.

Slajd 2 z 7

Mateusz Damięcki, fot. Piotr Molecki/East News

Mateusz Damięcki

Małżeństwo Mateusza Damięckiego i tłumaczki Patrycji Krogulskiej przetrwało zaledwie 8 miesięcy. Na ślubnym kobiercu para stanęła 25 września 2010 roku, rozwód odbył się w maju 2011. Kiedy media dowiedziały się o planowanej rozprawie rozwodowej, okazało się, że ona się już odbyła. "To nieprawda, że Mateusz się rozwodzi. Mateusz już się rozwiódł, tydzień temu. Jest mi bardzo przykro" - wyznała wtedy Joanna Damięcka, mama i menadżerka aktora.

Slajd 3 z 7

Britney Spears, fot. @ParisaMichelle / Splash News/EAST NEWS

Britney Spears

W 2002 roku Britney rozstała się z Justinem Timberlakiem. Aby pocieszyć się po zakończonym związku, zaliczyła kilka przelotnych romansów oraz jeden, równie przelotny, ślub. W 2004 roku spędzała upojny czas z przyjacielem z dzieciństwa, Jasonem Allanem Alexandrem. Po kilku dniach piosenkarka ogłosiła zadziwionym fanom, menażerom oraz rodzinie, że wzięła ślub. Po dokładnie 55 godzinach, ochłonięciu i zebraniu myśli przez gwiazdę, małżeństwo zostało anulowane.

Slajd 4 z 7

Nicolas Cage, fot. Rex Features/East News

Nicolas Cage

Nicolas Cage ma na koncie wiele burzliwych związków i romansów, ale najsłynniejsza afera z jego udziałem dotyczy małżeństwa, które przetrwało jedynie 3,5 miesiąca. W sierpniu 2002 on i Lisa Marie Presley (córka Elvisa Presleya, którego aktor jest wielkim fanem) wzięli ślub. Wniosek o rozwód wpłynął do sądu w listopadzie. Ostatnia rozprawa odbyła się 16 maja 2004 roku, sam proces trwał więc znacznie dłużej, niż związek pary.

Slajd 5 z 7

Jennifer Lopez, fot. Rex Features/East News

Jennifer Lopez

Tancerz Cris Judd był drugim mężem Lopez. Poznali się podczas kręcenia teledysku do piosenki Jennifer "Love Don’t Cost a Thing". Pobrali się 29 września 2001 roku. Małżeństwo oficjalnie dobiegło końca w lipcu 2002 roku, ale w rzeczywistości związek rozpadł się już po 4 miesiącach, ponieważ piosenkarka zaczęła spotykać się z aktorem Benem Affleckiem.

Slajd 6 z 7

Bradley Cooper, fot. Rex Features/East News

Bradley Cooper

Bradley Cooper jest określany przez zachodnie media "najseksowniejszym mężczyzną na ziemi". Ma za sobą wiele związków, ale zdecydowanie najmniej udanym z nich jest relacja z aktorką i tancerką Jennifer Esposito. Ich małżeństwo przetrwało tylko 5 miesiące. Para pobrała się 21 grudnia 2006 roku, tymczasem już w maju 2007 kobieta złożyła papiery rozwodowe. Ostatnia rozprawa w tej sprawie odbyła się 10 listopada.

Slajd 7 z 7

Kim Kardashian, fot. Rex Features/East News

Kim Kardashian

Kim Kardashian poznała Krisa Humpriesa, gracza NBA, w październiku 2010 roku. Zaręczyli się w maju 2011, a 20 sierpnia 2011 wzięli ślub. 31 października 2011 roku, po 72 dniach małżeństwa, Kardashian wniosła pozew o rozwód, za przyczynę podając "różnice nie do pogodzenia". Wkrótce mężczyzna złożył dokumenty wnoszące o unieważnienie związku, twierdząc, że padł ofiarą oszustwa. Zachodnie media przypuszczały, że ślub był zabiegiem reklamowym, służącym promocji marki celebrytki. Głośno mówił o tym były współpracownik gwiazdy, Jonathan Jaxson - w odpowiedzi Kim pozwała go do sądu.

Angelina Jolie, fot. Rex Features/East News

10 wyoutowanych gwiazd show-biznesu. Numer 7 zaskoczył wszystkich

W ostatnich latach coraz więcej osób otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej. Do tej grupy należą także gwiazdy show-biznesu: piosenkarki, aktorzy, celebryci i artystki. Wiele z nich wykorzystuje swoją popularność, by szerzyć wzorce oparte na akceptacji i zrozumieniu różnorodności w społeczeństwie.

Zobacz nastepną galerię >