Swiatgwiazd.pl

Nagle straciły mężów i zostały wdowami. Numer 9 przeżyła z ukochanym aż 70 lat

9 Stycznia 2023

Udostępnij:

Fot. KAPiF

Śmierć czasem podstępnie atakuje znienacka, a czasem pozwala przeżyć razem kilkadziesiąt lat. Niektóre polskie gwiazdy straciły ukochanych z powodu choroby, innym odebrał ich nieszczęśliwy wypadek. Poznajcie najbardziej wzruszające historie znanych wdów.

Slajd 1 z 10

 Agnieszka Woźniak-Starak

TRICOLORS/East News

Agnieszka Woźniak-Starak

Dziennikarka TVN od 2016 roku była żoną Piotra Woźniaka-Staraka. Niestety, producent filmowy zginął w tragicznym wypadku. Zatonął 18 sierpnia 2019 roku podczas nocnego rejsu motorówką po jeziorze Kisajno na Mazurach, niedaleko rodzinnej posiadłości. Po śmierci męża na dłuższy czas wycofała się z pracy zawodowej. Później wróciła do "Dzień dobry TVN"

"Ja jestem o tym przekonana, że nasi bliscy, którzy odchodzą, nie chcą, żebyśmy trwali w rozpaczy. Piotrek zawsze będzie we mnie żył. Ale chcę iść do przodu. Dziś wiem, że jestem silniejsza, niż sądziłam. [...] Mam poczucie, że co by się nie działo, świat się nie zatrzymuje, czas płynie dalej. Problemy miną albo zostaną ukojone, ale za moment będziemy zupełnie gdzie indziej. Przecież tak naprawdę każdy z nas jest tutaj tylko na chwilę" – wyznała Agnieszka w rozmowie z magazynem "Pani".

Slajd 2 z 10

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

KAPiF

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata i Paweł Królikowski byli małżeństwem od 1988 roku. Doczekali się pięciorga dzieci: Antoniego, Ksawerego, Jana, Julii i Marceliny. Uchodzili za wzorowe i zgodne małżeństwo. Niestety w 2015 roku aktor zaczął mieć poważne problemy ze zdrowiem: przeszedł wtedy operację wycięcia tętniaka mózgu. Przez kilka lat walczył z chorobą, z którą ostatecznie przegrał 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. "Pawku, najlepsza podroży mojego życia. W kontakcie" napisała Ostrowska na Instagramie po jego śmierci.

Slajd 3 z 10

Joanna Kurowska

KAPiF

Joanna Kurowska

Aktorka pożegnała w życiu wiele osób: brata, swoje pierwsze dziecko, a w końcu i męża. Dziennikarz sportowy Grzegorz Świątkiewicz zmarł w wieku 55 lat, 21 września 2014 roku. Wcześniej walczył z poważnymi stanami depresyjnymi, które finalnie pchnęły go do czynu samobójczego.

Slajd 4 z 10

Ewa Krawczyk

KAPiF

Ewa Krawczyk

Ewa Trelko była trzecią żoną Krzysztofa Krawczyka. Ślub wzięli w 1986 roku. Ich miłość nie miała sobie równych, jednak przerwały ją liczne choroby, na które cierpiał muzyk. Zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Bezpośrednią przyczyną śmierci wokalisty było zakażenie koronawirusem, przez które trafił do szpitala. Z czasem okazało się jednak, że cierpiał na wiele chorób współistniejących.

"Moje życie to jest cmentarz, kościół i dom, bo tam czuję się najbezpieczniej. Czuję tam obecność Krzysia i wiem, że jest ze mną, wiem, że mnie pilnuje" mówi teraz wdowa po muzyku.

Slajd 5 z 10

Céline Dion

Canadian Press / Rex Features/EAST NEWS

Céline Dion

Céline Dion i René Angélil wzięli ślub 17 grudnia 1994 roku. Choć było między nimi 26 lat różnicy, nigdy nie miało to większego znaczenia. Urodziło im się trzech synów: Rene Charles oraz bliźniaki Eddy i Nelson. Mąż piosenkarki zmagał się z nowotworem gardła. Zmarł 14 stycznia 2016 roku. "Nie chodzę na randki. Kocham mojego męża, więc nawet o tym nie myślę" mówiła w wywiadzie dla "CBS This Morning".

Slajd 6 z 10

Kamila Łapicka

KAPiF

Kamila Łapicka

Małżeństwo Andrzeja Łapickiego z młodszą od niego o 60 lat Kamilą było w 2009 roku potężnym skandalem. Oni jednak nic nie robili sobie ze wzburzenia opinii publicznej. Poważne wątpliwości co do ich relacji pojawiły się dopiero po śmierci gwiazdora 21 lipca 2012 roku. Media informowały wówczas, że młoda wdowa nie znalazła się w testamencie Łapickiego. Kamila nie walczyła nawet o zachowek i usunęła się w cień.

Slajd 7 z 10

Joanna Racewicz

KAPiF

Joanna Racewicz

Mężem dziennikarki był porucznik Biura Ochrony Rządu Paweł Janeczek. Para poznała się w 2002 roku. Dwa lata później wzięli ślub, a w 2008 urodził im się syn Igor. Niestety mężczyzna zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Racewicz została wówczas sama z małym synkiem. Po śmierci męża potrzebowała dużo czasu, by wrócić do sił.

Slajd 8 z 10

Kasia Smutniak

KAPiF

Kasia Smutniak

Aktorka straciła męża w wyjątkowo pechowym wypadku. Pietro Taricone uprawiał spadochroniarstwo. Niestety w 2010 roku jego spadochron się nie otworzył, a Katarzyna widziała to wszystko na żywo. Smutniak została sama z sześcioletnią wówczas córeczką Sophie. "Pietro był wyjątkowym facetem. Byłam szczęściarą, że przez osiem lat miałam go tylko dla siebie. Wierzę, że patrzy na nas z góry" wyznała po latach. W końcu odnalazła szczęście u boku Domenico Procacciego.

Slajd 9 z 10

Elżbieta II

ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Elżbieta II

Zmarła królowa Elżbieta II i jej mąż Filip poznali się, kiedy ta miała 13 lat. Uczucie zapłonęło między nimi kilka lat później. Choć rodzina usiłowała zniechęcić ją do małżeństwa, przyszła władczyni była zdecydowana. Ślub wzięli w 1947 roku. Ich wspólną drogą zakończyła dopiero śmierć Filipa 9 kwietnia 2021. Przeżyli razem 74 lata.

Slajd 10 z 10

Magdalena Zawadzka

KAPiF

Magdalena Zawadzka

Zawadzka i Gustaw Holoubek pobrali się w 1973 roku. Ich miłość była pełna romantyzmu i artystycznej fantazji. "Przede wszystkim mądrze, pięknie i dowcipnie mówił, a to był zawsze dla mnie najwspanialszy afrodyzjak. [...] I do tego wszystkiego te niesamowite ogromne niebieskie oczy, których spojrzenie magnetyzowało nawet mężczyzn" mówiła o nim Magdalena w rozmowie z magazynem "Viva!". Zmarł 6 marca 2008 w wieku 85 lat.

fot. Pawel Wodzynski, TRICOLORS / East News

Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci. Ujawniły przyczyny swoich decyzji

Choć rodzicielstwo dla wielu kobiet jest długo wyczekiwanym czasem w życiu, niektóre gwiazdy show-biznesu zdecydowały się na bezdzietność. Oto lista gwiazd, które nie chcą zostać rodzicami. Ich powody nie zawsze są oczywiste.

Zobacz nastepną galerię >