Swiatgwiazd.pl

Te gwiazdy nie są katolikami, wyznają zupełnie inne religie. Zaskakujące, w co wierzy numer 8

3 Czerwca 2022

Udostępnij:

fot. TRICOLORS, Piotr Molecki, Pawel Wodzynski / East News

Większość Polaków deklaruje się, jako katolicy. Niemniej jednak część społeczeństwa wyznaje inne religie. Wśród nich znajdziemy wiele znanych postaci zarówno rodzimego jak i zagranicznego show-biznesu. Tego mogliście o nich nie wiedzieć.

Slajd 1 z 8

fot. Piotr Molecki / East News

fot. Piotr Molecki / East News

Magda Gessler

Jedna z największych gwiazd polskiego show-biznesu Magda Gessler nie jest katoliczką. Restauratorka w 2012 roku zdradziła, że jest wyznania prawosławnego.

Slajd 2 z 8

fot. TRICOLORS / East News

fot. TRICOLORS / East News

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski niegdyś był zdeklarowanym katolikiem. W wieku 15 lat zadecydował o zmianie wyznania, ponieważ nie podobały mu się niektóre nakazy i zakazy. W związku z tym przeszedł na protestantyzm. — Nie rozumiem, dlaczego mam się spowiadać przez pośrednika. Ja sobie rozmawiam z Bogiem sam, kiedy leżę sobie w łóżku. Takie niuanse mi nie pasowały. U nas w Kościele czegoś takiego nie ma, nie ma spowiedzi, każdy sobie rozmawia z Bogiem, jak chce — wyznał podczas rozmowy z Plejadą.

Slajd 3 z 8

fot. Bryan Ledgard, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

fot. Bryan Ledgard, CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0 / Wikimedia Commons

Sinead O'Connor

Wokalistka Sinead O'Connor długo szukała swojej drogi. Przez długi czas uważała się za rastafariankę, a ponadto głośno krytykowała kościół. Ostatecznie zdecydowała się przejść na Islam oraz zmienić imię na Shuhada.

Slajd 4 z 8

fot. Pawel Wodzynski / East News

fot. Pawel Wodzynski / East News

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska deklaruje się jako buddystka. Aktorka wychowała się w rodzinie buddyjskiej i tak samo wychowuje również swoje dzieci. Co ciekawe, jest współtwórczynią adaptacji audio buddyjskich bajek.

Slajd 5 z 8

fot. instagram.com/michalpirog/

fot. instagram.com/michalpirog

Michał Piróg

Znany choreograf Michał Piróg otwarcie przyznał, że związany jest z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie. Decyzję o dołączeniu do wyznania podjął, będąc już dorosłym mężczyzną.

Slajd 6 z 8

fot. SplashNews.com/East News

fot. SplashNews.com / East News

Tom Cruise

Jeden z największych gwiazdorów Hollywood, Tom Cruise na początku lat 90. stał się scjentologiem (to ruch religijny założony w 1951 jako alternatywa psychologii). — Wszystko, co mam jako mężczyzna, jako ojciec, jako artysta, zawdzięczam scjentologii — powiedział lata temu w Madrycie.

Slajd 7 z 8

fot. Pawel Wodzynski/East News

fot. Pawel Wodzynski / East News

Anna Samusionek

Anna Samusionek w wieku 30 lat dołączyła do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, będącego częścą protestantyzmu. — Podjęłam świadomą decyzję, by narodzić się na nowo — napisała Anna na Instagramie, wspominając dzień chrztu.

Slajd 8 z 8

fot. JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

fot. Jean-Baptise Lacroix / AFP / East News

Ricky Schroder

Aktor Ricky Schroder jest osobą niezwykle religijną. Artysta jest zdeklarowanym mormonem i należy do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (popularnego przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych).

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >