Swiatgwiazd.pl

Wstydliwe i nietypowe choroby gwiazd. Z czym zmagają się Kurdej-Szatan, Miller, Wiśniewski?

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Wstydliwe i nietypowe choroby gwiazd EA

Slajd 1 z 6

Barbara Kurdej-Szatan EA

Pawel Wodzynski/East News

Barbara Kurdej-Szatan

Basia walczy od jakiegoś czasu z bardzo nietypową, wciąż trudną do leczenia przypadłością. Aktorka choruje bowiem na boreliozę. O tych schorzeniu sama opowiedziała w rozmowie z magazynem "Viva!": "Borelioza tak ma, że się usypia, po czym atakuje jeszcze mocniej. Gdy objawy zanikały, myślałam, że nic mi nie jest. Po czym za parę miesięcy znowu się pojawiały. Gdy zaczęło się lato, w gazetach czytałam różne artykuły na temat kleszczy i boreliozy. Przeczytałam wywiad z lekarzem, mówił o objawach".

Slajd 2 z 6

Monika Miller EA

TRICOLORS/East News

Monika Miller

Monika Miller, wnuczka Leszka Millera, odkryła, że jest chora zupełnie przypadkowo. Myślała, że czuje się źle po szczepieniu na pneumokoki, ale kiedy objawy nie ustawały, udała się do lekarza. "Dusiłam się, bolało mnie gardło, piekła mnie klatka piersiowa. Zdiagnozowano u mnie fibromialgię, więc przynajmniej teraz już wiem, dlaczego tak bardzo boli mnie ciało. I że nie wymyślam sobie tego" opowiedziała w wywiadzie dla "Co za tydzień".

Slajd 3 z 6

Michał Wiśniewski EA

Pawel Wodzynski/East News

Michał Wiśniewski

Od kilku lat wiadomo, że Michał Wiśniewski bardzo długi czas zmagał się z chorobą alkoholową. Dopiero jakiś czas temu ujawnił, że choruje też na łuszczycę. Jej stan pogarszał się także w wyniku uzależnienia od alkoholu. "Stres i alkohol to są dwie rzeczy, która wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci [...] Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. To wyglądało fatalnie, a pod koniec zaczęło mi to atakować twarz" wyznał w programie TVN.

Slajd 4 z 6

Kayah EA

Pawel Wodzynski/East News

Kayah

Piosenkarka cierpi na przewlekłe zapalenie tarczycy, zwane chorobą Hashimoto. W walce z tą przypadłością pomaga jej regularny ruch i odpowiednia dieta. "Codziennie biegam godzinę i nie ma od tego odstępstwa. Biegam, jak jestem zmęczona, jak jestem zła, jak nie mam czasu też. Pilnuję się, aby nie jeść mięsa, ani kawałeczka, który czasem zdarza się załapać bezwiednie. [...] Ta choroba przełożyła się w zasadzie na każdą sferę życia, na to, jak wyglądam, na to, ile mam energii, jak czuje się psychicznie. Walczę jednak, mam lepsze i gorsze momenty. Przede wszystkim zaczęłam świadomie jeść, unikam glutenu, który jest absolutnie wykluczony przy walce z Hashimoto. Nie jest łatwo" - opowiadała gwiazda.

Slajd 5 z 6

Agata Młynarska EA

TRICOLORS/East News

Agata Młynarska

Młynarska kilka lat temu trafiła do szpitala. Jej stan był bardzo poważny, a lekarze walczyli o jej życie. Cierpi ona na chorobę Leśniowskiego-Crohna. To przewlekłe zapalenie jelit, objawiające się biegunką, bólami brzucha, anemią, utratą masy ciała i niedożywieniem. Nieleczona może prowadzić nawet do raka jelita grubego. Nie da się jej wyleczyć całkowicie, ale odpowiednia terapia może znacząco zmniejszyć jej objawy.

Slajd 6 z 6

Brad Pitt EA

Rex Features/East News

Brad Pitt

Amerykański aktor ma wyjątkowo nietypową przypadłość. Pitt przyznał, że ma prozopagnozję, czyli zaburzenie mózgu potocznie zwane "twarzową ślepotą". Bardzo utrudnia ono rozpoznawanie twarzy, nawet osób znajomych. "Wiele osób nienawidzi mnie za to i myślą, że ich nie szanuję i nie zauważam. Często słyszę, że jestem zarozumiałym egoistą. Przez rok pracowałem nad sobą i prosiłem ludzi aby mi przypomnieli, skąd się znamy. Ale to tylko pogarszało sytuację" skarżył się w jednym z wywiadów.

Oscary (EA)

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Zobacz nastepną galerię >