Swiatgwiazd.pl

Zachowania facetów, które są czerwoną flagą. Uważaj

24 Marca 2022

Udostępnij:

Photo by Carolina Heza on Unsplash

Jakie zachowania facetów są czerwonymi flagami w związku? Jakie są wczesne sygnały ostrzegawcze, że relacja może okazać się toksyczna? Na co zwracać uwagę, by nie wejść w toksyczny związek?

Slajd 1 z 6

@doidam10, canva.com

1. Mówi bez szacunku o poprzednich partnerkach

Jeśli partner nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności za porażki we wcześniejszych relacjach, to spory sygnał ostrzegawczy. Jeżeli dodatkowo mówi pogardliwie i poniżająco o poprzednich partnerkach, siebie stawiając na pozycji ofiary albo twierdzi, że fałszywie oskarżały go o przemoc - lepiej zastanowić się dwa razy przed wejściem z relację z taką osobą. Warto zwrócić uwagę na mężczyzn, którzy mówią, że "nie jesteś taka, jak inne kobiety" - będzie cię kusiło, by dorównać do jego wyobrażeń o tobie.

Slajd 2 z 6

pixabay.com

2. Odnosi się bez szacunku do ciebie

Jeśli partner poniża lub wyśmiewa twoje opinie, jest szyderczy lub sarkastyczny, za każdym razem zasłaniając się żartem, a twoje próby protestu kwituje stwierdzeniem, że brakuje ci dystansu - lepiej uważaj. Masz prawo czuć się zraniona, a mężczyzna powinien szanować twoje uczucia. Do tej kategorii zaliczają się też mężczyźni, którzy mogą cię idealizować i traktować, jakbyś była lalką z porcelany. Mężczyzna, który cię idealizuje, nie widzi ciebie, lecz swoją fantazję.

Slajd 3 z 6

Photo by Milada Vigerova on Unsplash

3. Próbuje cię kontrolować

Kontrola zaczyna się zazwyczaj w subtelny sposób. Mogą być to komentarze dotyczące twoje stroju ("Nie zakładaj tej sukienki, jak wychodzisz beze mnie, bo będę zazdrosny!"), krytyka twoich przyjaciółek lub rodziny. Z czasem może zacząć naciskać, byś spędzała z nim coraz więcej czasu, kosztem innych znajomych i twojego hobby. Jeśli dodatkowo irytuje się, kiedy masz inne zdanie, nie pozwala ci nigdzie wychodzić bez niego i chce decydować za ciebie o twoim życiu - uciekaj!

Slajd 4 z 6

Photo by Sydney Sims on Unsplash

4. Jest zaborczy i zazdrosny

Zazdrość potrafi być bardzo toksyczna. Pamiętaj, że kompleksy i lęki partnera nie powinny mieć całkowitego wpływu na twoje życie towarzyskie. Jeśli podczas rozłąki potrafi dzwonić pięć razy dziennie, by sprawdzić, co robisz, irytuje się, kiedy chcesz gdzieś wyjść bez niego i łaknie ciągłego kontaktu - musisz uważać. Jeśli oczekuje, że poświęcisz każdą wolną chwilę tylko jemu, by nie dawać mu powodów do zazdrości - nie kocha cię, lecz traktuje jak swoją własność.

Slajd 5 z 6

@ Anete Lusina, canva.com

5. Jest egocentrykiem

W trakcie rozmowy nie jest zainteresowany twoim zdaniem, ledwo cię słucha lub kieruje rozmowę na swój temat? Uważa, że każdy aspekt waszego życia i wszystko dookoła dotyczy tylko jego? Obraża się, kiedy masz gorszy dzień lub nie masz czasu poświęcać mu tyle energii, co zwykle? W sporze zawsze obwinia innych, nie widząc w sobie żadnych wad? To bardzo zła wróżba na przyszłość!

Slajd 6 z 6

@doidam10, canva.com

6. Podczas sporu zawsze musi postawić na swoim

Każdy spór widzi jako wojnę, którą musi wygrać? Nigdy nie uznaje twoich racji w dyskusji? Stosuje w trakcie kłótni kontrolujące taktyki, jak ośmieszanie, przekłamywanie twoich słów, przerywanie czy wywoływanie poczucia winy? Przemawia w tonie niezmąconego autorytaryzmu? Każde twoje potknięcie wykorzystuje jako narzędzie w sporze? Twierdzi, że się przesłyszałaś, źle go zrozumiałaś ("Nic takiego nie powiedziałem!"), kiedy wiesz, że jest inaczej? To cechy przemocowego sporu - uciekaj!

fot. Stefani Reynolds / AFP / East News

Najgłośniejsze oscarowe kreacje. Numer 2 przebija wszystko

Oscary to nie tylko nominacje oraz statuetki, ale i prawdziwa rewia mody. Przypominamy najgłośniejsze kreacje w historii filmowych nagród.

Zobacz nastepną galerię >