Swiatgwiazd.pl

Zdrady, romanse i wyroki. 7 największych skandali w historii Hollywood

27 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Roman Polański, Marilyn Monroe, Mel Gibson EA

Slajd 1 z 7

Roman Polański EA

fot. TRICOLORS / East News

Roman Polański

Romana Polańskiego kojarzą nie tylko Polacy, ale i kinomaniacy z całego świata. Wybitny reżyser zapracował sobie jednak na niechlubne miano. Mężczyzna miał dopuścić się bowiem zmuszania nieletniej do współżycia. Reżyser przez długi czas robił wszystko, by uniknąć kary i wybronić się z zarzutów. Wyjechał nawet do Szwajcarii z nadzieją, że wymiar sprawiedliwości go nie dopadnie. Trafił ostatecznie do aresztu, z którego wyszedł za kaucją opiewającą na kwotę 4,5 mln dolarów.

Slajd 2 z 7

Mel Gibson EA

fot. PhotosByDutch / SplashNews.com / East News

Mel Gibson

Mel Gibson to światowej sławy aktor, którego kariera robi ogromne wrażenie. Jego talent nie przyćmił jednak głośnych afer, których był prowodyrem. Mężczyzna swego czasu stwierdził, że Holokaust to jedynie "żydowski wymysł". Słowa te wywołały ogromne poruszenie, jednak niestety to nie wszystko. Aktor miał dopuścić się również gróźb skierowanych do swojej kochanki, z którą doczekał się dziecka. Mel miał straszyć kobietę, że pozbawi ją życia i stosować wobec niej przemoc fizyczną.

Slajd 3 z 7

Marilyn Monroe EA

fot. Snickers / Splash News / East News

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wybitna aktorka, modelka, piosenkarka, ikona stylu i prawdziwa kokieterka. Artystka na swoim koncie miała wiele romansów, które odbiły się szerokim echem. Jeden z nich wzbudził skrajne emocje, bowiem miała dopuścić się romansu z inną kobietą. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że miała zaledwie 16 lat. Ponadto artystka nie mogła odgonić się od zakochanych amantów. Niektórym z nich ulegała, wydłużając listę swoich kochanków. Była m.in. z reżyserem Elia Kazanem, słynnym baseballistą Joe DiMaggio czy aktorem Marlonem Brando. Głośno było również o rzekomym romansie z prezydentem Johnem F. Kennedym, któremu zaśpiewała słynne "Happy Birthday".

Slajd 4 z 7

John Travolta EA

fot. Jen Lowery / Splash News / East News

John Travolta

John Travolta nie kryje się z faktem, że jest członkiem kontrowersyjnego kościoła scjentologicznego, przez niektórych zwanego również sektą. Aktor w związku ze swoimi przekonaniami religijnymi zdecydował się nie podawać choremu synowi leków. W efekcie chłopiec zmarł. Sekcja zwłok syna Johna wykazała, że powodem zgonu był udar mózgu.

Slajd 5 z 7

Jack Nicholson EA

fot. London Ent / Splash News / East News

Jack Nicholson

Aktor Jack Nicholson przez wiele lat żył w ogromnym kłamstwie. Nieświadomy prawdy sądził, że jego matką jest Ethel May. Prawda była zgoła inna. Biologiczną matką aktora okazała się jego starsza o 17 lat "siostra" June, córka Ethel. Po czasie June przyznała, że jest matką Jacka. Aktor wykonał badania, które potwierdziły tę wersję. Sprawa nabrała rozgłosu i wzbudziła ogromne poruszenie.

Slajd 6 z 7

Woody Allen EA

fot. Allan Bregg / SplashNews.com / East News

Woody Allen

Woody Allen zdecydował się na krok, który komentowany jest do dziś, i o którym trudno zapomnieć. Reżyser lata temu poślubił swoją adoptowaną córkę. W momencie zawarcia małżeństwa miał 52 lata, natomiast jego adoptowana córka i żona zarazem, 24 lata. Informacja ta poruszyła media z całego świata, a wielu bliskich postanowiło odwrócić się od Allena.

Slajd 7 z 7

Jennifer Lawrence EA

fot. Rex Features / East News

Jennifer Lawrence

W cieniu skandalu swego czasu znalazła się również aktorka Jennifer Lawrence. Hakerom udało się otrzymać dostęp do chmury gwiazdy. Wkrótce okazało się, że Jennifer posiada wiele nagich zdjęć, które sama sobie wykonuje. Chmura była bowiem zsynchronizowana z jej telefonem. Niedługo później zdjęcia wyciekły do sieci i rozgrzały fanów. Część z nich oczywiście się oburzyło. Sama artystka przyznała się, że robi sobie podobne zdjęcia.

Oscary (EA)

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Zobacz nastepną galerię >