Genialny trik na przedłużenie świeżości żywej choinki. Biegnij do kuchni po te produkty
Wiele osób nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywej choinki. Jej zapach, wygląd i atmosfera, która się dzięki niej tworzy, są z pewnością niepowtarzalne. Jednak cięte drzewka w domowych warunkach mogą przetrwać najdłużej półtora tygodnia. Później zaczynają się sypiać igły i choinka przypomina suchy patyk. Jak temu zaradzić? Oto świetny patent, który warto wypróbować już w najbliższe święta.
Dlaczego ludzie wybierają żywą choinkę?
Zakup żywej choinki to dla wielu swego rodzaju rytuał. Wybór odpowiedniego drzewka w towarzystwie rodziny czy przyjaciół tworzy wspomnienia i tradycje. Ponadto po przyniesieniu jej do domu, od razu zaczyna w nim pachnieć lasem. To jednak nie koniec. Mimo staranności producentów plastykowych choinek już na pierwszy rzut oka widać, że nie są to prawdziwe drzewka.
Zatem klimat, który daje żywa choinka, zarówno ścięta, jak i w doniczce, jest nie do podrobienia. Ma jednak też swoje minusy. Przy włączonych kaloryferach, lampkach zawieszonych na jej gałęziach i oparach pochodzących z różnych potraw, szybko się starzeje. Igły zaczynają opadać, a bombki wiszą na pustych gałęziach.
Jak ubrać się na święta? Praktyczny poradnik, dzięki któremu będziesz wyglądać modnie i promiennieCo jest bardziej eko?
Zakup plastikowej choinki wydaje się na pierwszy rzut mniej ekologiczny. W końcu po kilkunastu użyciach wyląduje na wysypisku śmieci, gdzie będzie rozkładała się przez kilkadziesiąt lat. Z kolei żywa choinka, która została wyhodowana specjalnie na sezon świąteczny, po wywiezieniu w odpowiednie miejsce może zostać ponownie wykorzystana, a reszta jej części powróci do środowiska.
Jednak najbardziej eko jest rozwiązanie w doniczce, oczywiście pod warunkiem, że drzewko nie ma zanadto przyciętych korzeni. Po świętach można choinkę z powrotem zasadzić i zostawić w lesie.
Jak przedłużyć świeżość choinki?
Skoro już wiemy, jaką choinkę warto kupić, przyszedł czas na sposób, który pozwoli nam cieszyć się jej pięknem przez długi czas. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu dwóch przypraw. Potrzebujesz jedynie 2 łyżek soli i tyle samo cukru, które trzeba rozpuścić w litrze ciepłej wody.
Taka mikstura nawodni igły, a do tego sprawi, że dostarczysz jej potrzebnych mikroelementów. Pamiętaj, aby regularnie podlewać drzewko, zarówno to w doniczce, jak i w stojaku. Ponadto warto mieć na uwadze, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie i nie stawiać drzewka przy kaloryferze.