Grażyna Torbicka Żródło: eastnews & Piotr Molecki

Torbicka w żałobie. Zmarła mama jej męża Adama

2 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Dziennikarka Grażyna Torbicka i jej małżonek, Adam Torbicki, pogrążeni w żałobie. Para pożegnała matkę Adama Torbickiego, prof. dr hab. Emilię Torbicką. Informacje o pogarszającym się stanie zdrowia uczonej miały docierać do mediów przez ostatnich kilka lat; ostatnio wydarzyło się jednak najgorsze.

Grażyna Torbicka i jej mąż, Adam, pożegnali jedną z najbliższych osób. Zmarła matka Adama Torbickiego, pani Emilia Torbicka. Profesor Torbicka niedawno obchodziła 94 urodziny - we wtorek 2 lutego do mediów trafiły przykre wieści o śmierci uczonej. Nekrolog pojawił się w serwisie “Wyborcza”.

Odeszła Emilia Torbicka, teściowa Grażyny Torbickiej. Lekarka od dawna miała problemy ze zdrowiem

Grażyna Torbicka i jej mąż, Adam, poinformowali o śmierci prof. Emilii Torbickiej na łamach serwisu Wyborcza, gdzie opublikowano nekrolog. Emilia Torbicka odeszła 28 stycznia w wieku 94 lat. W komunikacie nie zabrakło słów podziękowania dla wszystkich tych, którzy otoczyli Emilię Torbicką opieką w ostatnich latach jej życia.

- Pragniemy podziękować wszystkim, których pomocy i życzliwości doświadczała zwłaszcza w ostatnich latach życia - napisała rodzina zmarłej.

O stopniowo pogarszającym się stanie zdrowia teściowej Grażyny Torbickiej media donosiły już w 2018 roku. Profesor Emilia Torbicka miała wówczas wspierać swą synową w decyzji o powrocie do pracy w telewizji. Prezenterkę łączyła z teściową serdeczna, ciepła więź, o czym zapewniała w dwa lata po śmierci swojego ojca, Henryka Loski.

Agnieszka Dygant jest nie do poznania. „Chirurg plastyk do zmiany, bo twarz się nie rusza”Agnieszka Dygant jest nie do poznania. „Chirurg plastyk do zmiany, bo twarz się nie rusza”Czytaj dalej

- Zostały nam już tylko mamy. To one zapewniają nam najwięcej dobrych chwil - mówiła Grażyna Torbicka.

Powrót Grażyny Torbickiej do pracy w telewizji w 2018 roku nie był jednak w tamtym momencie jedyną ważną dla dziennikarki sprawą. Jak donosił informator serwisu Pomponik, teściowa prezenterki już wtedy podupadła na zdrowiu. Grażyna Torbicka otoczyła ją wówczas swoim wsparciem i opieką; panie miały spotykać się między innymi podczas wspólnych posiłków.

- Mama Grażyny jest ostatnio w lepszej formie, dolegliwości nieco ustąpiły. Ale teściowa, pani Emilia, znowu czuła się gorzej. Nad mamą czuwa, oczywiście, mąż Adam, wybitny kardiolog, ale Grażyna bardzo mu pomaga. Odwiedza ją regularnie, zabiera na obiady - informował serwis.

Nie ulega wątpliwości, że obie panie łączyła wyjątkowa więź. Spotkania Grażyny Torbickiej z teściową miały wpływać na poprawę samopoczucia lekarki, której natychmiast wracały siły. Sama prof. Emilia Torbicka również nie kryła dumy względem synowej i cieszyła się z jej zawodowych sukcesów.

Zawodowo teściowa Grażyny Torbickiej zajmowała się medycyną. Jako pediatra udzielała pomocy najmłodszym pacjentom, przez lata pracując w Klinice Akademii Medycznej znajdującej się na ulicy Niekłańskiej w Warszawie. Wykształcenie zdobywała również w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej; była utalentowaną pianistką.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: pomponik.pl

Następny artykuł