Bronisław Cieślak Żródło: TRICOLORS/East News, kkatny

Historia Bronisława Cieślaka z czasów studenckich wzbudza zainteresowanie. Jak aktor zyskał swój znak szczególny?

3 Maj 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Wiele osób traktowało złamany nos Bronisława Cieślaka jako znak rozpoznawczy aktora. Znajomi twierdzili, że szczegół dodał mu charakteru. Wiemy, w jaki sposób dziennikarz go „zdobył”. Stało się to podczas wyjazdu młodego Bronisława Cieślaka do jednej z podtatrzańskich miejscowości. W tle tej historii widnieje niemały konflikt.

  • Znakiem rozpoznawczym Bronisława Cieślaka był złamany nos
  • Był to wynik bójki, w którą aktor wdał się przed laty
  • Gwiazdor cierpiał z powodu poważnej choroby onkologicznej

Bronisław Cieślak był aktorem, dziennikarzem, prezenterem i politykiem. Wielu telewidzom już zawsze będzie kojarzył się z roli Borewicza z produkcji „07 zgłoś się” i Bogusława Malanowskiego z serialu „Malanowski i Partnerzy”. Zdaniem niektórych złamany nos był swoistym znakiem rozpoznawczym aktora. Bronisław Cieślak „przywiózł” go ze studenckich praktyk, jakie odbywał w podtatrzańskiej wsi.

Wiemy, w jaki sposób Bronisław Cieślak „zyskał” swój znak szczególny

O czym nie każdy wie, Bronisław Cieślak był z wykształcenia etnografem. Za młodu aktor uczył się na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym samym roku, w którym uzyskał absolutorium, rozpoczął jednak pracę w Polskim Radiu.

By zdobyć wspomniane wykształcenie, Bronisław Cieślak musiał odbyć praktyki studenckie. Wyjechał w tym celu do podtatrzańskiej miejscowości, której nazwa nie jest wymieniana w mediach. Przyszły aktor miał przeprowadzać z miejscowymi ankietę.

Bronisławowi Cieślakowi „udało się” jednak uwikłać w bójkę. Jak się okazuje, przed przyjazdem przyszłego aktora w miejscowości miały miejsce liczne bijatyki żołnierzy, „czerwonych beretów”, z miejscowymi góralami.

Na antenę wraca Na antenę wraca "Mam talent". Zapowiedziano zmiany w składzie programuCzytaj dalej

Najwyraźniej pojawienie się kolejnych przyjezdnych, w tym Bronisława Cieślaka, również nie przypadło góralom do gustu. Wywiązała się między nimi bójka - w wirze walki jej uczestnicy chwycili po sztachety z pobliskich płotów. Przyszły aktor został mocno poturbowany; tym sposobem wylądował na pogotowiu ze złamanym nosem.

Ostatecznie nos krzywo się zrósł. To jednak, zdaniem znajomych, dodawało aktorowi charakteru. Co ciekawe, w serialu fikcyjny porucznik Borewicz nawiązał do sytuacji, która przed laty spotkała odtwórcę postaci. W rozmowie ze stewardesą Małgorzatą wspomniał, że „nos to mu połamali nie na ringu, tylko paru górali było w pewnej sprawie innego zdania niż on”.

Słynny aktor odszedł po długiej walce z chorobą

Wczoraj media przekazały tragiczne wieści - Bronisław Cieślak odszedł po długiej walce o zdrowie. Aktor miał 77 lat, zmarł w nocy z soboty 1 maja na niedzielę 2 maja w Krakowie. W 2019 roku gwiazdor wyznał, że rozpoznano u niego nowotwór złośliwy prostaty.

- Stryjku odpoczywaj w spokoju - pożegnała stryja w social mediach aktorka Anna Cieślak.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada, TVN 24, Polska Times, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł