Jacek Poniedziałek opowiedział o nałogu Żródło: Fot. TRICOLORS/East News

Jacek Poniedziałek ujawnił szczegóły swojego uzależnienia. Jak walczył z nałogami?

5 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Jacek Poniedziałek wydaje książkę “(Nie)dziennik”, w którym zdradzi tajemnice walki z nałogami. W sieci znalazł się już fragment publikacji. Ma szansę zachęcić czytelników?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy odbędzie się premiera książki Jacka Poniedziałka
  • O czym opowiedział aktor
  • Jakie były skutki jego uzależnienia

Książka Jacka Poniedziałka ukaże się już w marcu br. Internauci mieli okazję poznać wątek pijackiej imprezy, która mogła skończyć się tragicznie.

Jacek Poniedziałek opowiada o walce z nałogiem

Aktor niejednokrotnie pokazał, że nie obawia się podejmowania trudnych tematów. Teraz zdecydował się opowiedzieć o tym, jak walczył ze swoim uzależnieniem.

Książka opowiada o życiu w środowisku artystów, gdzie nie brakuje narkotyków, alkoholu czy przygodnego seksu. Historia pełna używek przeplata się z opisami pobytu w ośrodku odwykowym. Premiera planowana jest na 10 marca 2021 r.

“Rozbestwione ego szuka zaspokojenia, kontaktu, głaskania, chuchania i dmuchania, pieszczot, dobrego słowa i czułości. Szuka szaleństwa, znieczulenia, picia, ćpania i seksu. Wszystkiego w nadmiarze. W nasyceniu. Do dna. To nie jest opowieść o Nowym Jorku, Ciudad de Mexico, Warszawie ani Krakowie, choć dzieje się we wszystkich tych miejscach. To historia walki z nałogiem, perwersyjnym głodem, nienasyconym ego i opresją rzeczywistości. HALT to refleksja, która kiełkowała wsobnie, by objąć świat teatru, rodaków o sobie mniemanie i powracające narodowe demony. To "stop" i "naprzód" jednocześnie” - można przeczytać w opisie książki.

Gwiazda „M jak miłość” w żałobie. Aktor stracił ukochaną mamęGwiazda „M jak miłość” w żałobie. Aktor stracił ukochaną mamęCzytaj dalej

Z kolei fragment “(Nie)dziennika”, który trafił do sieci, opowiada o mocno zakrapianej alkoholem imprezie i jej skutkach:

“Kilka nocy temu w tę dziurę bez dna wpompowałem litry prosecco, hojnie zasypałem ją śniegiem, ale jej nie nasyciłem. Później, już gdzie indziej, wlewałem w nią na przemian białe wino i wódkę, okadzałem skrętami. Dalej już nie wiem co, z kim ani gdzie. Nie wiem, jak trafiłem do domu, jak otworzyłem drzwi, jak zdołałem się rozebrać i położyć do łóżka. Opowiadali mi później, że się ekstatycznie bawiłem, bardzo długo sam ze sobą tańczyłem, wszystkich kochałem, wszystkim chciałem pomóc, duszkiem piłem jednego za drugim. A potem upadłem jak kłoda na środku małego, kamiennego parkietu. Dwóch eskortowało moje zwłoki, które wiedzione tajemniczym instynktem trafiły na odpowiednie piętro, znalazły klucze, umieściły je w zamku, a po wylądowaniu w swoim lochu niewdzięcznie wyrzuciły swoich wybawców za drzwi. I znowu upadłem na pysk. Bawić się euforycznie i nawet tego nie pamiętać? Rujnować po nic umęczone ciało i znękaną głowę? Zawalać zajęcia ze studentami, a wieczorem grać spektakle w niemal przedśmiertnym stanie?!”

Jacek Poniedziałek opowiedział też o biedzie, której doświadczył w dzieciństwie. Jego ojciec był kelnerem, zmarł jednak, gdy przyszły aktor miał 4 lata. Matka musiała wówczas podjąć pracę w hucie szkła w Krakowie. Wszystko to sprawiło, że Poniedziałek musiał borykać się z ogromnym bólem psychicznym i wstydem.

Jacek Poniedziałek - kariera

Jacek Poniedziałek to polski aktor i tłumacz. Występował w takich teatrach, jak: Teatr im. Juliusza Słowackiego (1990-92), Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej (1992-97), Teatr Buckleina (1997) w Krakowie. W Warszawie grał w Teatrze Narodowym (1997-98), Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (1997-99), Rozmaitości (1999-2008). Poza tym pojawił się na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1997), Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (2001-02), a od roku 2008 działa w Teatrze Nowym.

Telewidzom jest znany z takich seriali, jak: “M jak miłość”, “Na Wspólnej” czy “Druga szansa”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: gwiazdy.wp.pl

Następny artykuł