Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu? Tylko wtedy unikniesz siedliska bakterii
Gąbeczka do makijażu to sprawdzony sposób na szybką aplikację podkładu i korektora na twarzy. Świetnie sprawdzi się także podczas konturowania na mokro. Jak często należy być aplikator, aby być pewnym, że nie znajdują się na niej bakterie i grzyby?
Gąbeczka do makijażu ulubieńcem podczas aplikacji kosmetyków
Kiedy na rynku kosmetycznym zaczęły pojawiać się gąbeczki do makijażu, nastąpił absolutny przełom. Wiele kobiet zrezygnowało z pędzli na rzecz beauty blenderów. Dziś wiele marek wypuszcza swoje aplikatory, które różnią się nie tylko wielkością, kształtem i kolorem, ale również materiałem, z których zostały wykonane.
Niektóre z gąbeczek są bardziej, inne mniej chłonne, a ich miękkość wpływa na komfort nakładanych produktów. Szybko zaskarbiły sobie sympatię makijażystek, głównie z powodu wszechstronności. Aplikatory świetnie sprawdzają się nie tylko w nakładaniu podkładu na twarz, ale również podczas konturowania na mokro, a w ostatnim czasie wiele osób stosuje je również do nakładania kremów.
Kosztuje tylko 6 zł, a działa lepiej niż drogie kremy pod oczy. Biegnij do najbliższej apteki po tę maść!Gąbeczki do makijażu idealnym miejsce na siedlisko bakterii i grzybów
Gąbeczki do makijażu należy przed użyciem dokładnie zwilżyć, a kolejno odcisnąć nadmiar wody. Zabieg ten sprawia, że aplikator staje się większy, jego struktura staje się bardziej miękka i przede wszystkim mniej chłonna. W ten sposób zapobiegamy wchłanianiu się podkładu czy kremu do wnętrza gąbki.
Należy jednak pamiętać, że wilgoć utrzymująca się w gąbce przez wiele godzin stwarza warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że jeśli przed nałożeniem makijażu nie zadbamy o higienę skóry twarzy, wszelkiego rodzaju bakterie i nieczystości mogą przenieść się na gąbkę. Co jaki czas warto ją myć, zadbać o higienę?
Jak często należy myć gąbeczkę do makijażu?
Należy mieć świadomość, że dotykanie twarzy brudną gąbeczką do makijażu może przynieść opłakane skutki. Mnożące się bakterie potrafią negatywnie wpłynąć na cerę i skutkować pojawieniem się niedoskonałości.
Gąbeczkę do makijażu należy dokładnie umyć po każdym użyciu. Samo spłukanie wodą nie wystarczy, a tłusty podkład potrafi silnie wgryźć się w aplikator. Poleca się więc czyścić gąbeczkę letnią wodą, połączoną z delikatnym mydłem lub specjalnym środkiem do czyszczenia aplikatorów po każdym użyciu. Kolejnym ważnym aspektem jest dokładne wyciśnięcie gąbeczki, aby przyspieszyć jej wysuszenie.