Baby hair, jak je uzyskać? 8 sprawdzonych sposobów
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”160″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Jak uzyskać baby hair? Sposobów na zwiększenie szybkości porostu naszych włosów jest naprawdę wiele. Od ampułek po specjalnie przygotowaną dietę, bogatą w witaminy i cynk. Co jeszcze możemy zrobić, by cieszyć się burzą włosów na naszej głowie? Sprawdźcie.
Brokuły i banany, a także napary z ziół, takich jak rozmaryn czy pokrzywa zwyczajna to rzeczy, które mogą poprawić pigmentację, zapobiec wypadaniu, a także dodać naszym włosom blasku. Jak uzyskać baby hair? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Zapraszamy do lektury.
Jak uzyskać baby hair?
Poleca się stosować płukanki, wcierki, a także maseczki. Maseczka z drożdży do stosowania na włosy nie jest trudna do przygotowania. Potrzebujemy pół kostki spożywczych drożdży, 1 łyżkę jogurtu lub kefiru oraz łyżeczkę miodu. Zmieszane składniki nakładamy na głowę, owijamy folią i pozostawiamy tak na ok. godzinę. Efekt gwarantowany. Wcierki to również dobry pomysł, ponieważ pobudzają one krążenie skóry głowy. Co to oznacza w praktyce? Do mieszków włosowych ma szansę wniknąć więcej składników odżywczych, które stanowią jego budulec.
Jakie są sposoby na porost włosów?
Produkty bogate w witaminy z grupy B – witaminy z tej grupy korzystnie wpływają nie tylko na pigmentację, ale także przeciwdziałają wypadaniu i zapobiegają chorobom włosów. Chronią nas także przed łupież. Produkty bogate w witaminy z grupy B to m.in. orzechy, brokuły czy banany.
Produkty bogate w cynk i żelazo – jeżeli chodzi o to drugie, tutaj za przykład mogą posłużyć chuda wołowina, podroby, żółtka jaj czy papryka. Bogate źródła cynku stanowią natomiast owoce morze, czosnek, sezam, dziki ryż czy migdały.
Witaminy A, E, C – retinol, czyli witamina A odpowiada za gęstość i siłę kosmyków, umożliwia ona metabolizm warstwy rogowej skóry głowy. Łamliwe, suche i wypadające włosy to często oznaka niedoboru w organizmie retinolu. Najwięcej witaminy A znajdziemy w tłustych mięsach, jajkach, wątróbce, maśle, serach, pomidorach, marchwi, a także w zielonych warzywach liściastych. Witamina E poprawia krążenie krwi skóry głowy i sprawia, że stają się one bardziej lśniące. Kwas askorbinowy (witamina C) wpływa na produkcję kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowia naszych włosów.
Ampułki, szampon, odżywka
Warto zaopatrzyć się w szampon (wybierzmy ten na porost włosów) oraz odżywkę, która będzie chroniła łodygi naszych włosów. Ampułki, przyspieszające porost włosów dostępne są w sklepach kosmetycznych i aptekach. W nie również zainwestować, gdyż ich działanie nie jest przereklamowane. Warto stosować je co klika dni, należy jednak pamiętać o regularności. Aby pobudzić cebulki włosowe do wzrostu, można pokusić się o kilkuminiutowy masaż, który powinien być nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny.
Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej? Jak uzyskać baby hair?
Zioła
Nie lekceważmy wpływu ziół na kondycję naszych włosów, gdyż odpowiednio dobrane, potrafią sprawić, że staną się one mniej podatne na urazy mechaniczne, a także przestaną niej wypadać. Najlepiej postawić na napary ze skrzypu polnego, pokrzywy zwyczajnej, rozmarynu lub soku z brzozy. Ten ostatni nie tylko wspamaga walkę z wypadaniem włosów, ale także z łupieżem czy nadmiernym wydzielaniem łoju przez skórę głowy. Co ciekawe, okazał się on skuteczny nawet w przypadku osób, które cierpią z powodu łysienia adrogenowego lub plackowatego, a nawet u tych, którzy przeszli chemioterapię. Zawiera on w sobie m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, saponiny, flawonoidy czy kwas salicylowy.
Ile włosów wypada nam dziennie?
– 100 sztuk łodyg włosowych – tyle ma prawo wypaść nam każdego dnia. Ja jednak sprecyzowałbym te dane, bo ilość wypadających włosów jest ściśle związana z wiekiem. Do 30. roku życia możemy stracić maksymalnie 50 włosów dziennie, do 40. roku życia 80, a do 50. roku życia 100 włosów dziennie. Jeżeli ilość traconych przez nas włosów nie przekracza tych wartości, nie mamy powodów do obaw – powiedział Mistrz Fryzjerswa 2014, Paweł Matracki w rozmowie z serwisem polki.pl.
Dlaczego włosy wypadają?
– Nie licząc jednostek chorobowych odpowiedzialnych za nadmierną utratę włosów, obwiniać należy silny stres, jednostronną dietę, niedobór witamin i składników mineralnych, przebywanie w środowisku zanieczyszczonym metalami ciężkimi, np. ołowiem oraz pestycydami, a także niewłaściwą pielęgnację i stylizację włosów. Nadmierne wypadanie może być też skutkiem ubocznym terapii lekowej – powiedział Matracki.
– Bezwzględnie wizyta u specjalisty jest konieczna, kiedy mamy do czynienia z łysieniem (rozlanym, plackowatym, androgenowym) – tu ważne jest określenie rodzaju schorzenia i jego przyczyn. Pierwsze kroki powinny być skierowane do dermatologa bądź trychologa, czasem konieczne jest sprawdzenie poziomu hormonów we krwi, w szczególności testosteronu i prolaktyny oraz hormonów tarczycy – skwitował Matracki.
Jak uzyskać baby hair? – ZOBACZ ZDJĘCIE:
ZOBACZ TEŻ:
- Jak zrobić maskę do włosów? Domowe składniki ci w tym pomogą!
- Jak często myć włosy? Opinia lekarzy was zaskoczy
- Domowe sposoby na zdrowe i lśniące włosy
źródła: vichy.pl, polki.pl, zdrowie.tvn.pl