Swiatgwiazd.pl
Jaką emeryturę ma Beata Tyszkiewicz? Gwiazda powiedziała, jak sobie radzi

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jaką emeryturę ma Beata Tyszkiewicz? Gwiazda powiedziała, jak sobie radzi

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Beata Tyszkiewicz jest jedną z dam polskiej sceny artystycznej, która od momentu przejścia na emeryturę nie pływa w luksusach. Za przepracowane 60 lat. gwiazda otrzymuje niewysoką wypłatę, jednak jej sytuacja nie przedstawia się fatalnie. W dalszy

  • Beata Tyszkiewicz otrzymuje niewysoką emeryturę

  • Gwiazda przestała być aktywna zawodowo w 2017 roku

  • Jest właścicielką mieszkania w centrum Warszawy oraz dworku w Głuchach

Beata Tyszkiewicz ma za sobą mnóstwo występów w filmach i serialach, jednak fani mogą kojarzyć ją również z roli jurorki w słynnym programie „Taniec z gwiazdami”. Od momentu zakończenia przygody z tanecznym show, przebywa na emeryturze. Jak dziś jej się wiedzie?

Jaką emeryturę otrzymuje Beata Tyszkiewicz?

Wielu ludzi uważa, że aktorzy za przepracowane lata na scenie oraz przed kamerami otrzymują wysoką emeryturę i mogą żyć bezproblemowo. Otóż błąd. ZUS traktuje większość obywateli jednakowo, a wysokość emerytury zależna jest od wielu spraw.

Beata Tyszkiewicz bez wątpienia nie mogła narzekać na brak gaży w swojej karierze zawodowej. Aktorka wystąpiła w ponad 100 filmach i serialach, a część z nich to kultowe produkcje, które cieszą się bardzo wysoką oglądalnością i popularnością do dziś.

Wśród nich można wymienić takie hity jak: „Vabank II”, „Seksmisja”, „Lalka”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, czy „Noce i dnie”. 82-letnia dziś aktorka odeszła ze słynnego „Tańca z gwiazdami” i dziś przebywa na emeryturze i nie może mówić o luksusach, jednak nie brak jej dostatku.

Serwis „gwiazdy.wp.pl” przypomina słowa z udzielonego przez aktorkę wywiadu, w którym wyznała, że mimo tego, iż pracowała od 1957 roku, przypisano jej wynagrodzenie emerytalne, wynoszące zaledwie 1300 zł. Po rewaloryzacji na konto aktorki wpływa co miesiąc 1500 zł, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że inni ludzie mają gorzej:

-  Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Ja zawsze sobie radziłam - przytacza słowa Beaty Tyszkiewicz portal „WP Gwiazdy”.

Do tego wszystkiego należy dodać, że sytuacja aktorki wydaje się być przyzwoita, gdyż w dalszym ciągu jest właścicielką mieszkania w centrum Warszawy oraz dworku w miejscowości Głuchów, gdzie w latach 60. mieszkała z Andrzejem Wajdą, a dziś zamieszkuje tam jej córka, Karolina Wajda.

Związki Beaty Tyszkiewicz

Obecnie Beata Tyszkiewicz pozostaje niezamężna, jednak w swoim życiu była trzykrotnie żonata. Poza wyżej wspomnianym związkiem małżeńskim ze słynnym reżyserem w latach 1967-1969 związana była także z innym reżyserem, Witoldem Orzechowskim, oraz Jackiem Padlewskim.

Wiele lat temu spotykała się także z 30 lat młodszym brytyjskim aktorem, Karlem Tesslerem, jednak nigdy nie sformalizowali swojego związku małżeństwem. Życzymy słynnej aktorce dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego w tych ciężkich czasach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Julia Wróblewska dodała wpis informujący o śmierci przyjaciela. Jest pogrążona w smutku

  • Michał Wiśniewski wspomina zmarłego przyjaciela: "Wypłakałem się, na ile miałem sił"

  • Sylwia Bomba osiągnęła wymarzoną wagę. Obecnie zachwyca wyglądem

Źródło: gwiazdy.wp.pl, lelum.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >
krzysztof rutkowski

Życie gwiazd

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w żałobie. Wielka strata

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przykre wieści o Ewie Krawczyk. Wdowa po artyście źle znosi żałobę

Czytaj więcej >