Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Joanna Kulig w żałobie. Nie żyje bliska jej osoba

9 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Ostatni czas nie był łatwy dla Joanny Kulig. Aktorka, którą widzowie znają między innymi z serialu „O mnie się nie martw” i filmu „Zimna Wojna”, straciła ukochaną babcię. Pani Helena była największą fanką swojej wnuczki. Kobiety nie zdążyły się pożegnać.

  • Joanna Kulig jest polską aktorką filmową, teatralną i telewizyjną
  • Niedawno straciła ukochaną babcię
  • Kobiety były ze sobą bardzo zżyte, jednak przez pandemię musiały ograniczyć kontakt

Joanna Kulig jest polską aktorką, która osiągnęła sukces nie tylko w kraju, ale też za granicą. Choć mieszkała już we Francji i Los Angeles, zawsze chętnie wracała w rodzinne strony i spotykała się z najbliższymi. Niestety, pandemia ograniczyła jej tę możliwość.

Joanna Kulig straciła babcię. Nie zdążyła jej odwiedzić

Pandemia koronawirusa odbiła się na życiu wielu Polaków – nie tylko zawodowym, ale także prywatnym. Odczuła to między innymi Joanna Kulig, która od dłuższego czasu zamierzała spotkać się ze swoją ukochaną babcią. Media obiegły jednak informacje o śmierci pani Heleny.

Jak przekazał „Dobry Tydzień”, babcia Joanny Kulig przegrała walkę z chorobą. Przed śmiercią nie zdążyła zobaczyć się ze swoją wnuczką i jej synkiem Jasiem. Nie chcąc narażać seniorki na zakażenie koronawirusem, aktorka pozostawała z nią wyłącznie w kontakcie telefonicznym.

Babcia była jej największą fanką

Pani Helena od zawsze trzymała kciuki za karierę swojej ukochanej wnuczki. Była jej fanką, ale też największą inspiracją. Joanna Kulig wspominała o tym w jednym z wywiadów.

Agnieszka Woźniak-Starak nie mogła powstrzymać łez. Wzruszył ją przejmujący materiał o ocalonej krowieAgnieszka Woźniak-Starak nie mogła powstrzymać łez. Wzruszył ją przejmujący materiał o ocalonej krowieCzytaj dalej

- Zawsze przepięknie śpiewała. Kiedy jeździłam do niej do Grybowa, to napełniała mnie fantastycznymi inspiracjami twórczymi – mówiła.

Joanna Kulig wzorowała się na swojej babci zarówno w pracy, jak i w życiu. Ponieważ sama jest matką, doświadczenie pani Heleny było dla niej nieocenione. Kobieta wychowała bowiem siedmioro dzieci.

- Jak sama zostałam mamą, to pomyślała sobie o jej trudzie i o tym, że jest wspaniałą osobą. Pomyślałam sobie, że zadedykuję jej nagrodę – mówiła podczas gali Orły 2019, której została laureatką.

Kariera Joanny Kulig

Joanna Kulig urodziła się 24 czerwca 1982 roku. Ukończyła między innymi Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Krynicy-Zdroju oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 1998 roku zwyciężyła w jednym z odcinków „Szansy na sukces”.

Na ekranie Joanna Kulig zadebiutowała w 2007 roku, kiedy zagrała w filmie Grzegorza Packa „Środa, czwartek rano”. Z czasem jej kariera nabrała rozpędu – dziś widzowie znają ją między innymi z serialu „O mnie się nie martw” i filmu „Zimna wojna”. Za ten ostatni otrzymała tytuł Najlepszej Głównej Roli Kobiecej podczas Orłów 2019.

Joanna Kulig

Joanna Kulig na gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orly 2019 (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Jastrząb Post, Wprost

Następny artykuł