Jolanta Kwaśniewska opowiedziała o chorobie Żródło: East News/Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 13.10.2019. Wybory parlamentarne 2019. Byly prezydent Aleksander Kwasniewski glosuje w urzedzie dzielnicy Wilanow. N/z: Jolanta Kwasniewska, Aleksander Kwasniewski

Kwaśniewska opowiedziała, jak z mężem przechodzą koronawirusa. „To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna”

11 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski przechodzą COVID-19. W rozmowie z Super Expressem była pierwsza dama opowiedziała o przebiegu choroby, wskazując na dokuczające im objawy. Przyznała też, że oboje z mężem przestrzegali restrykcji, dlatego nie ma pojęcia, w jaki sposób mogli się zarazić.

  • Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy przebywają w izolacji w związku z zakażeniem koronawirusem
  • Byłej parze prezydenckiej dokucza gorączka i silne osłabienie
  • Jolanta Kwaśniewska zapewnia, że oboje z mężem stosowali się do obostrzeń epidemiologicznych
  • „Izolowaliśmy się w nadziei, że doczekamy się szczepienia” – przyznała w rozmowie z Super Expressem

Jolanta Kwaśniewska odniosła się do informacji na temat choroby Aleksandra Kwaśniewskiego. Potwierdziła, że były prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ona także została zakażona.

Jolanta Kwaśniewska o przebiegu COVID-19. Jak czuje się była para prezydencka?

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy przebywają od pewnego czasu w Szwajcarii. Niedawno media obiegła wiadomość o ich chorobie. W rozmowie z Super Expressem potwierdziła ją była pierwsza dama. Jak zdradziła, oboje z mężem nie stracili węchu i smaku, dlatego myśleli na początku, że to tylko przeziębienie.

- Dopiero potem temperatura strasznie wzrosła i jednocześnie poczułam niemożliwe osłabienie. Miałam taką potrzebę położenia się do łóżka i odizolowania się – to jest moment, gdy poczuliśmy, że coś jest nie tak. I tak to jest w tej chorobie, chwilkę poczujemy się lepiej, temperatura spadnie, to człowiek wstaje, robi coś, by za chwilkę znów poczuć przybijające zmęczenie – powiedziała.

Jak wspomniała Jolanta Kwaśniewska, zarówno ona, jak i jej mąż, przez cały okres pandemii bardzo uważnie przestrzegali obowiązujących restrykcji – dezynfekowali dłonie, zasłaniali usta i nos maseczką ochronną, a także zachowywali bezpieczny dystans społeczny. Mieli nadzieję, że w zdrowiu doczekają szczepień.

Nie żyje Kasia Lenhardt. 25-letnia modelka najprawdopodobniej popełniła samobójstwoNie żyje Kasia Lenhardt. 25-letnia modelka najprawdopodobniej popełniła samobójstwoCzytaj dalej

- To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna. Raz jest lepiej, raz gorzej, raz jest wyższa temperatura a raz niższa. Trzeba mieć nadzieję, że przejdziemy tego koronawirusa jak najłagodniej. Nie mam pojęcia, gdzie mogliśmy się go nabawić. Bardzo się izolowaliśmy przez cały czas w nadziei, że doczekamy się szczepienia – dodała.

Pozytywny wynik testu Aleksandra Kwaśniewskiego

Jako pierwszy koronawirusem zaraził się były prezydent, Aleksander Kwaśniewski. U mężczyzny szybko miały wystąpić niepokojące objawy będące wskazaniem do jak natychmiastowej konsultacji medycznej. Oprócz podwyższonej temperatury ciała i zmęczenia mężowi Jolanty Kwaśniewskiej towarzyszył także uciążliwy kaszel.

Po rozpoznaniu charakterystycznych objawów lekarze zlecili wykonanie testu na obecność koronawirusa. W ubiegłą sobotę były prezydent otrzymał wynik pozytywny. Jako pierwsza poinformowała o tym dyrektor biura byłego prezydenta, Aleksandra Łaszewska.

- Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej – powiedziała.

Niedługo po tym COVID-19 wykryto także u Jolanty Kwaśniewskiej. Była para prezydencka przebywa obecnie w Szwajcarii, gdzie odbywa przymusową izolację.

KwaśniewscyJolanta i Aleksander Kwaśniewscy podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020 (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pomponik

Następny artykuł