Jolanta Kwaśniewska Żródło: eastnews & Piotr Molecki

Jolanta Kwaśniewska pożegnała przyjaciela. Nie żyje Andrzej Kratiuk, były prezes fundacji Porozumienie bez Barier

18 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Jolanta Kwaśniewska przekazała wyjątkowo smutne wieści. Była “pierwsza dama” pożegnała przyjaciela; opublikowała w Internecie stosowny wpis. Odszedł Andrzej Kratiuk, z którym współtworzyła fundację “Porozumienie bez barier”.

  • Jolanta Kwaśniewska poinformowała o śmierci swego współpracownika
  • Andrzej Kratiuk współtworzył z byłą “pierwszą damą” fundację “Porozumienie bez barier”
  • Pod koniec ubiegłego roku Kwaśniewscy żegnali także bliskiego członka rodziny

Jolanta Kwaśniewska pogrążona w żałobie. Do mediów trafiły przykre informacje o śmierci jej bliskiego współpracownika. Andrzej Kratiuk angażował się w działania na rzecz fundacji “Porozumienie bez barier”; zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek.

Jolanta Kwaśniewska żegna przyjaciela

Wiadomość o śmierci współpracownika Jolanty Kwaśniewskiej pojawiła się między innymi na oficjalnej stronie internetowej fundacji “Porozumienie bez barier” oraz na Facebooku. Była “pierwsza dama” pożegnała w nim swego przyjaciela, podkreślając rolę, jaką Andrzej Kratiuk odegrał w szeregach fundacji.

- Dzisiejszej nocy odszedł mecenas Andrzej Kratiuk, wspaniały, dobry człowiek… Mecenas Andrzej Kratiuk związany był z naszą Fundacją od pierwszych dni istnienia. (...) Był naszym największym Przyjacielem i orędownikiem, który przez 25 lat nigdy nie zostawił nas w potrzebie (...)- napisała Jolanta Kwaśniewska.

Andrzej Kratiuk zapisze się w sercu Jolanty Kwaśniewskiej jako człowiek, który był prawdziwym wzorem dla innych. Była “pierwsza dama” podkreśla, że jej współpracownik miał dobre serce i chętnie służył pomocą innym. Niezależnie od własnych obowiązków zawsze umiał wygospodarować czas dla znajdujących się w potrzebie bliskich.

Najnowszy wpis matki Kasi Lenhardt wzrusza do łez. 6-letni synek modelki ciągle o nią pytaNajnowszy wpis matki Kasi Lenhardt wzrusza do łez. 6-letni synek modelki ciągle o nią pytaCzytaj dalej

- Chociaż był osobą niezwykle zapracowaną, zawsze znajdował czas dla swoich przyjaciół i z tą swoją pozytywną energią i radością w oczach potrafił każdemu dodać otuchy, wesprzeć w najtrudniejszym momencie. I robił to bezinteresownie, z potrzeby serca, bo tak czuł… Odszedł Człowiek wyjątkowy, niezastąpiony, którego będzie nam ogromnie brakowało. Pozostawił nas w bólu i bezgranicznym smutku… Żegnaj, Andrzeju! Do zobaczenia… - zakończyła wpis Jolanta Kwaśniewska.

Andrzej Kratiuk był prawnikiem i ekonomistą. W ostatnich latach życia miał poświęcać się pracy oraz działalności dobroczynnej. Media podają, że od pewnego czasu borykał się z poważnymi problemami natury zdrowotnej. Współpracownik Jolanty Kwaśniewskiej przeszedł bowiem operację onkologiczną, którą przeprowadzili lekarze ze Szwajcarii.

Niedawno Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy żegnali także inną, bliską osobę

To nie jedyna osobista strata, z jaką w ostatnim czasie przyszło zmierzyć się byłej prezydenckiej parze. W grudniu 2020 roku do mediów spłynęły doniesienia o śmierci jednego z członków rodziny małżeństwa Kwaśniewskich.

Przykre informacje dotarły do rodziny Kwaśniewskich jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W programie WP “Newsroom” były prezydent Polski poinformował, że zmarł mąż jego siostry. Ubiegłe święta mieli spędzić we trójkę.

- Pierwszy raz święta spędzimy w bardzo małym gronie w górach w Szwajcarii. Tam jest moja siostra, w tym roku zmarł jej mąż - mówił polityk.

AK

Źródło: facebook.com/Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier"

Kwaśniewscy

Źródło: eastnews & Jan Bielecki

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, o2.pl, FPBB.pl, Viva!

Następny artykuł