Jolanta Kwaśniewska z małżonkiem Żródło: eastnews & TRICOLORS

Jolanta Kwaśniewska w trakcie małżeństwa musiała sprostać wielu samotnym chwilom

27 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Jolanta Kwaśniewska w szczerych słowach o małżeństwie z Aleksandrem Kwaśniewskim. Jak się okazuje, w ich relacji nie zawsze było kolorowo. Była pierwsza dama musiała stawić czoła wielu samotnym chwilom i znosić przedłużające się nieobecności małżonka w domu.

Dobrze znana niemal wszystkim Polakom Jolanta Kwaśniewska pełniła zaszczytną funkcję pierwszej damy w latach 1995-2005 z powodu objęcia przez jej męża, Aleksandra Kwaśniewskiego, roli prezydenta Polski. Para pobrała się w listopadzie 1979 roku; niedawno obchodziła okrągłą, czterdziestą rocznicę ślubu.

Była pierwsza dama, Jolanta Kwaśniewska, o relacji z małżonkiem. “Męża właściwie cały czas nie było w domu”

W 2019 roku Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski obchodzili 40. rocznicę ślubu. Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku para postanowiła połączyć się węzłem małżeńskim podczas ceremonii ślubu cywilnego. Dopiero po latach, w 2006 roku, powiedzieli sobie sakramentalne “tak” przed ołtarzem.

Po 40 latach bycia razem małżeństwo państwa Kwaśniewskich wciąż kwitnie. Oni jedni wiedzą jednak, jak wiele wysiłku kosztowało to ich oboje. Osobiste trudności wynikały ze specyfiki pracy męża Jolanty Kwaśniewskiej, który zawodowo poświęcił się polityce.

W szczerym wywiadzie dla “Newsweeka” Jolanta Kwaśniewska zgodziła się powiedzieć parę słów o trudach bycia żoną prezydenta Polski. Jak wspomina, jej partner często bywał we własnym domu gościem. Po czasie nauczyła się odpowiadać na zaproszenia znajomych w ten sam sposób.

Marta Kuligowska w końcu pokazała dzieci. Hela i Franek są niemal identyczniMarta Kuligowska w końcu pokazała dzieci. Hela i Franek są niemal identyczniCzytaj dalej

- Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie. Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię - jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało - dobra kraju - przywołuje Jolanta Kwaśniewska.

Zapracowanie męża oznaczało dla Jolanty Kwaśniewskiej samodzielne zajmowanie się wieloma domowymi obowiązkami. Jej zdaniem funkcjonowała wtedy niemal jak samotnie wychowujący dziecko rodzic. W 1981 roku na świat przyszła bowiem córka pary, Aleksandra.

Na te słowa postanowił natychmiast zareagować obecny podczas wywiadu z “Newsweekiem” Aleksander Kwaśniewski. Ocenił przedstawioną przez Jolantę Kwaśniewską wersję za nieco przekoloryzowaną. I na to była pierwsza dama miała jednak gotową odpowiedź.

- Nawet gdy przychodziła niedziela, to jadłeś śniadanie nie z nami, tylko z panią Moniką Olejnik w Radiu Zet - zripostowała wówczas mężowi.

Mimo pewnych trudności małżeństwo Kwaśniewskich przetrwało próbę czasu. Małżonkowie zgodnie potwierdzają, że ich osobisty sekret na udany związek tkwi między innymi w obdarowywaniu się drobnymi prezentami i pełnymi ciepła gestami, na przykład przygotowaniem śniadania na dobry początek dnia.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: viva.pl

Następny artykuł