Jurek Owsiak o TVP Żródło: youtube.com Onet News

Jurek Owsiak zwrócił się wprost do TVP. "Nie jesteście moją telewizją"

1 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Jurek Owsiak w niedzielę 31 stycznie świętował 29. finał WOŚP. Nie mógł jednak liczyć na wsparcie TVP. Na jednej z konferencji działacz postanowił wypowiedzieć się na temat stacji. Padły mocne słowa między innymi o studiu i tym, czy to faktycznie publiczna stacja.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co Jurek Owsiak myśli o końcu współpracy z TVP
  • Jak kiedyś wyglądały relacje dziennikarza i Telewizji Publicznej
  • Ile jak na razie udało się uzbierać WOŚP

Jurek Owsiak od lat wspomaga szpitale, przekazując miliony złotych zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na zakup najnowocześniejszego sprzętu. Podczas swojej działalności zbierał między innymi na pomoc wcześniakom, walkę z nowotworami, pomoc dzieciom, które ucierpiały w wypadkach czy zmagającymi się z chorobami serca oraz nerek. W tym roku zebrana kwota wspomoże oddziały laryngologiczne.

W niedzielę 31 stycznia odbył się huczny finał zbiórki, który można było oglądać w TVN, a niektóre wypowiedzi Jurka Owsiaka także na kanale Onet News w serwisie Youtube. Z tej okazji działacz wziął udział w licznych konferencjach prasowych, a podczas jednej z nich zaczął mówić o TVP. Użył ostrych słów.

Jurek Owsiak o TVP

W niedzielnym wydaniu Wiadomości na TVP co prawda wyemitowana wiadomość o Wielkiej Orkiestrze, jednak cały materiał trwał zaledwie 17 sekund, a serwis informacyjny rozpoczął się od danych na temat szczepionki na koronawirusa. Jurek Owsiak jednak zdaje się pogodzony z postępowaniem TVP.

- 29 lat temu to powstało w Telewizji Polskiej, telewizji publicznej, która zrezygnowała z nas 5 lat temu. Szkoda. Myślę, że kiedyś tam wrócimy, będziemy razem to robili. Telewizja publiczna pozwala sobie dziś na bzdurne gadanie o finale. Wasza sprawa. Możecie sobie to interpretować, jak chcecie- powiedział.

Borys Szyc w poruszający sposób pożegnał Ryszarda Szurkowskiego. O ich relacji mało kto wiedziałBorys Szyc w poruszający sposób pożegnał Ryszarda Szurkowskiego. O ich relacji mało kto wiedziałCzytaj dalej

Wspomniał w ten sposób o współpracy WOŚP i TVP, która trwała do 2016 roku. Do tamtego czasu wszystkie finały odbywały się właśnie na Woronicza. Telewizja Publiczna każdy finał pokazywała przez cały dzień, a obchody odbywały się niezwykle okazale. Zaangażowanych było wiele środków i sił, by jak najatrakcyjniej przedstawić wszystko widzom.

Sama Danuta Holecka na wizji podziękowała Jurkowi Owsiakowi za to, co robi dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Jak się okazało, to właśnie sprzęt zakupiony za pieniądze zdobyte przez WOŚP, pomógł jej przedwcześnie urodzonemu synkowi.

- Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii. Mój synek wiele lat temu sam korzystał z dobrze wyposażonego inkubatora z serduszkiem WOŚP. I za to również bardzo dziękuję - powiedziała.

Wszystko zmieniło się w 2016 roku, gdy prezesem stacji został Jacek Kurski. Fundacja długo czekała na odpowiedź w sprawie kolejnej współpracy, stacja jednak nie dawała odpowiedzi. Zgłosił się za to TVN, który chciał na swoich kanał emitować Wielki Finał. Jurek Owsiak już wtedy postanowił skomentować decyzję Telewizji Publicznej, zamieszczając post na Facebooku.

- Szkoda, że po 24 latach tworzenia najpiękniejszej akcji dobroczynnej na świecie, nikt z tej instytucji nawet nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać prośbę, którą do nich wystosowaliśmy. Odpowiedział za to TVN i z nimi będziemy grali - napisał.

W ostrych słowach skrytykował stację, mówiąc, że nie jest wcale "publiczna" i nie przemawia do wszystkich Polaków. Podkreślił też, że to nie jest także jego telewizja.

- Powiem wam jedną rzecz. Żebyście się nie wiem jak napinali, to nigdy nie uda wam się stworzyć tak pięknego studia. Nie jesteście moją telewizją i telewizją milionów Polaków. Nie macie nic wspólnego ze słowem "publiczna" - mówił.

Kończąc wypowiedź podkreślił, że mimo wszystko większość rodaków wspiera go oraz fundację, a na konto WOŚP wpływają coraz większe pieniądze.

- Na koniec, żeby wam było jeszcze bardziej kwaśno. Kiedy rozmawiam tutaj podczas konferencji prasowej, przed chwilą mówiłem 70 311 690 zł. Nie. 70 755 097 zł. Na tym to polega - podsumował.

Na dzień 1 lutego 2021 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 127 milionów złotych. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć, bowiem wiele aukcji kończy się dopiero 14 lutego. Oznacza to, że w tym roku może udać się pobić kolejny rekord.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: o2

Następny artykuł