Już nigdy nie nałożysz kremu na twarz w ten sposób. Dermatolożka wyjaśnia, na czym polega błąd
Zazwyczaj nakładając na twarz krem, peeling, czy piankę, nie zastanawiamy się, ile tak naprawdę powinno go tego być. Są to dwa, trzy naciśnięcia pompki, ale zazwyczaj robimy to “na wyczucie”, tak, aby wszystko ładnie udało się rozprowadzić na skórze. Dermatolożka postanowiła wypowiedzieć się na ten temat. Okazuje się, że ilość produktu, który trafia na naszą twarz może mieć duże znaczenie. Dlaczego?
Ile kremu nakładać na twarz? Dermatolożka mówi, jakich błędów unikać
Rozprowadzanie kremu na twarzy może odbywać się w różny sposób . Możemy wklepywać go ręką, rozsmarowywać dłonią, albo dociskać specyfik do skóry, za pomocą pędzla, rękawiczki, lub gąbeczki. Niestety, zdarza się, że popełniamy błąd, przez który możemy nawet zaszkodzić swojej skórze.
Dermatolożka dr. Sam Bunting postanowiła uświadomić internautki, publikując w sieci konkretne wskazówki, dotyczące aplikowania kosmetyków, aby uchronić je, przed negatywnymi konsekwencjami.
Jak prawidłowo nakładać krem? Jest komentarz ekspertki
Dermatolożka, która chętnie udziela rad w internecie wyznała, że twarz najlepiej oczyszczać żelem, którego ilość nie będzie przekraczać wielkości “złotówki”. Wyciśnięty krem nawilżający i serum, powinno mieć nie więcej, niż długość opuszka palca. Krem pod oczy, to zaledwie wielkość ziarenka grochu.
Dermatolożka wyjaśniła też, że ilość kremu SPF powinna być największa. Dlaczego? Jej zdaniem, aby krem okazał się skuteczny, należy wycisnąć, a następnie nałożyć na twarz aż dwie długości wyprostowanego palca
Jakie są konsekwencje nakładania zbyt dużej ilości kremu?
Podstawowymi konsekwencjami, jak nie trudno się domyśleć, jest przede wszystkim marnowanie pieniędzy i ryzyko uszkodzenia skóry. W jaki sposób? Jeśli któryś z kosmetycznych produktów ma w sobie składnik aktywny, wówczas istnieje ryzyko, że skóra zareaguje “gwałtownie” i może się to skończyć nie tylko podrażnieniem, ale i alergią. Co więcej, zbyt duża ilość nakładanego produktu może przyzwyczaić skórę i sprawić, że dany środek po prostu przestanie na nią działać.