Kamil Durczok z synem Żródło: Fot. TRICOLORS/East News

Syn Kamila Durczoka podjął bolesną dla ojca decyzję. Chce zmienić nazwisko

28 Styczeń 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Kamil Durczok w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie pogorszył swój wizerunek. Oskarżenia o molestowanie, podrobienie podpisu żony, jazda pod wpływem alkoholu - to wszystko sprawiło, że dziennikarz zaprzepaścił swoją karierę. Nie było to bez znaczenia dla syna Durczoka, który właśnie podjął ostateczną decyzję.

Kamil Durczok został oskarżony o podrobienie podpisów swojej byłej żony na dokumentach, dzięki którym wyłudził 3,2 mln zł. Jak twierdzą śledczy, grozi mu nawet 25 lat więzienia.

Co więcej, Kamil Durczok w 2019 r, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na drodze krajowej nr 1. We krwi Durczoka ujawniono także ślady substancji o charakterze psychoaktywnym. Wczoraj rozpoczął się proces w tej sprawie.

Proces Kamila Durczoka

Kamil Durczok jechał z Władysławowa na Śląsk, gdy w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego samochodem uderzył w pachołek. Miało to miejsce na przebudowywanym fragmencie autostrady A1. Pachołek uderzył wówczas w jadący naprzeciwko pojazd.

To jednak nie wszystko, bo Durczok podczas kolizji miał w wydychanym powietrzu 2,8 promila alkoholu.

Ostatnie chwile Ryszarda Kotysa były bardzo ciężkie. Przed śmiercią walczył z okropną chorobąOstatnie chwile Ryszarda Kotysa były bardzo ciężkie. Przed śmiercią walczył z okropną chorobąCzytaj dalej

Wczoraj odbyła się rozprawa w tej sprawie, podczas której Kamil Durczok przyznał się do winy. Nie chciał jednak składać kolejnych wyjaśnień, podtrzymując te złożone podczas śledztwa.

- Staję przed wysokim sądem z pełną świadomością tego, że za to, co zrobiłem, muszę ponieść karę, powinienem ją ponieść i tę karę poniosę - mówił.

Decyzja syna Durczoka

Kamil Durczok powiedział też o swoim synu. Ten przyznał, że wstydzi się czynów ojca, przez co chce zmienić nazwisko:

- To największa trauma mojego życia, z którą muszą zmierzyć się także moi najbliżsi. Syn mi powiedział, że chce zmienić nazwisko, żeby nie nazywać się tak samo jak ja - powiedział Durczok.

O tej decyzji media wspominały już jesienią 2019 roku, zaraz po kolizji, którą spowodował Durczok. Marianna Dufek, czyli była żona Durczoka, poinformowała wówczas w mediach społecznościowych, że “klan Dufków wkrótce się powiększy”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: plotek.pl / gwiazdy.wp.pl / wyborcza.pl

Następny artykuł