Karol Strasburger o małżeństwie Żródło: TRICOLORS/East News

Karol Strasburger szczerze o małżeństwie. „Jak żona jest młodsza i ładna, musi zdradzać", prezenter walczy ze stereotypami

27 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Karol Strasburger przyznał, że ma dość stereotypów o małżeństwie, w którym kobieta jest znacznie młodsza od mężczyzny. Znany prezenter odniósł się również do własnego związku, podkreślając, że nie można mu nic zarzucić.

Karol Strasburger w lipcu tego roku skończy 73 lata. Prezenter dwa lata temu stanął na ślubnym kobiercu, a z młodszą o 37 lat Małgorzatą nie tak dawno doczekał się swojego pierwszego dziecka. Spora różnica wieku i późne ojcostwo sprawiły, że życie prywatne gwiazdora stale jest na językach i wzbudza sporo skrajnych emocji.

Małżeństwo Strasburgera stało się również inspiracją dla twórców "M jak miłość", którzy także dla jego serialowego bohatera przygotowali związek z o wiele młodszą kobietą. Teraz dziennikarz odniósł się do częstego stereotypu o niewierności młodszych partnerek.

Karol Strasburger szczerze o małżeństwie

Strasburgerowi kilkukrotnie już zdarzyło się opowiadać o swoim małżeństwie z Małgorzatą, a także o opiece nad córeczką. Prezenter za każdym razem podkreślał, że doskonale radzi sobie jako ojciec, a w jego związku wszystko układa się jak w bajce, mimo znaczącej różnicy wieku.

72-latek nie był jednak w stanie powstrzymać wszystkich plotek i komentarzy na temat tego, że małżeństwo z młodszą o blisko 40 lat kobietą nie potrwa długo. Jak przytacza Wirtualna Polska, w rozmowie z Faktem Strasburger odniósł się do powszechnie panującego stereotypu, przyznając, że zupełnie go nie rozumie.

Andrzej Grabowski pożegnał Kotysa w szczególny sposób. Ciężko powstrzymać łzyAndrzej Grabowski pożegnał Kotysa w szczególny sposób. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

- To ciekawy wątek, ale niewygodne dla mnie trochę jest to powielanie stereotypów. Utarło się, że jak żona jest młodsza i ładna, jak właśnie Alżbeta, to musi zdradzać - mówił dla Faktu.

Strasburger podkreślił, że jeśli w grę wchodzi miłość, wiek nie ma żadnego znaczenia, a związek dwojga ludzi, których dzieli spora różnica wieku, może się udać. Za wzór stawia własne małżeństwo z Małgorzatą.

- Nie uważam, żeby tak się zawsze działo. Rozumiem jednak, że w serialu musi tak być. Związek z różnicą wieku ma jednak szansę na powodzenie, co sam pokazuję - dodał.

Przypomnijmy, że wcześniej Strasburger był żonaty z Ireną, a Małgorzatę poznał w 2006 roku, jeszcze w trakcie pierwszego związku. Zaczynali od przyjaźni, aż w końcu postanowili powiedzieć sobie sakramentalne "tak". Starania o dziecko nie były dla nich łatwe, o czym sam dziennikarz wspominał w jednym z wywiadów.

- Jesteśmy z Małgorzatą osobami po burzliwych przejściach, pomiędzy którymi zawiązała się silna nić. Staramy się żyć uczciwie i skromnie. Jeśli los zdecyduje, że będziemy mieli dziecko, to o tym poinformujemy. Ja kieruję się starą zasadą w życiu, że „żołnierz strzela, a pan Bóg kule nosi” i tego będę się trzymał - mowił.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł