Katarzyna Dowbor przekazała smutne wieści Żródło: East News/PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 08.09.2014 Polsat Cafe - ramowka jesienna 2014 N/Z:Dowbor Katarzyna

Katarzyna Dowbor przekazała dramatyczne wieści. Nie żyje uczestniczka jej programu, osierociła córkę

5 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Podzielę się z Wami smutną wiadomością – napisała w piątek Katarzyna Dowbor. Prowadząca program „Nasz nowy dom” z ogromnym smutkiem poinformowała o śmierci jednej z uczestniczek. Pani Anna Warsewicz przegrała walkę z nowotworem. O swojej chorobie wiedziała już w trakcie programu.

  • Nasz nowy dom” gości na antenie Polsatu od ponad 7 lat
  • Pierwszy odcinek wyemitowano jesienią 2013 roku
  • Prowadząca Katarzyna Dowbor poinformowała o śmierci pani Ani Warsewicz
  • Kobieta była uczestniczką 117. odcinka programu „Nasz nowy dom”
  • Po długiej walce mama Sary przegrała z chorobą nowotworową

Od ponad siedmiu lat Katarzyna Dowbor i ekipa programu „Nasz nowy dom” pomagają ludziom w potrzebie. Wiosną 2018 roku telewizja Polsat przybliżyła historię pani Anny Warsewicz i jej córeczki Sary. Bohaterki 117. odcinka mieszkały w dramatycznych warunkach. Dodatkowym problemem była choroba pani Ani.

Katarzyna Dowbor poinformowała o śmierci Anny

Pani Ania, która samotnie wychowywała córkę Sarę, zmagała się z nowotworem. W związku z tym nie była w stanie podjąć się pracy, która umożliwiłaby jej wyremontowanie zniszczonego domu. Z pomocą przyszła Katarzyna Dowbor z ekipą – w 117. odcinku programu „Nasz nowy dom” budynek pani Ani i jej córki zyskał nowe instalacje oraz nowoczesny wygląd.

Remont domu znacznie poprawił sytuację uczestniczek. W zeszłym roku stan zdrowia pani Ani uległ jednak znacznemu pogorszeniu. W piątek okazało się, że nowotwór był zbyt silny – Katarzyna Dowbor opublikowała post na Instagramie, w którym poinformowała o śmierci kobiety.

- Kochani, podzielę się z Wami bardzo smutną wiadomością... Pani Ania, bohaterka 117. odcinka programu "Nasz Nowy Dom", niestety przegrała walkę z chorobą nowotworową. Osierociła córeczkę Sarę. Będziemy zawsze o Pani Ani pamiętać. I cieszymy się, że mogliśmy spełnić Jej marzenie – napisała, dołączając czarno-białe zdjęcie z panią Anią i Sarą.

Jacek Poniedziałek ujawnił porażające szczegóły swojego uzależnienia. Mało kto wie, co się z nim działoJacek Poniedziałek ujawnił porażające szczegóły swojego uzależnienia. Mało kto wie, co się z nim działoCzytaj dalej

Dramatyczne losy uczestników „Naszego nowego domu”

„Nasz nowy dom” gości na antenie Polsatu już od ponad siedmiu lat – pierwszy odcinek programu został wyemitowany 29 września 2013 roku. Od tego czasu Katarzyna Dowbor wraz z ekipą stworzyli 15 serii, pomagając przy tym setkom rodzin.

W każdym odcinku popularnego programu prowadząca, architekci oraz budowlańcy spotykają się z historią rodziny, która mieszka w opłakanych warunkach. Uczestnikom często towarzyszą także choroby oraz traumy z przeszłości. O ich nieszczęściu opowiedział w jednym z wywiadów Maciej Pertkiewicz.

Maciej Pertkiewicz jest architektem współpracującym z ekipą „Naszego nowego domu”. Mężczyzna dołączył do obsady programu w 5. edycji i od tego czasu regularnie pojawia się na planie. W trakcie rozmowy z dziennikarką Onetu opowiedział o silnych emocjach, które towarzyszą mu podczas spotkań z bohaterami.

- To jest zupełnie coś innego, niż jak przeczytasz w gazecie jakąś przejmującą historię o potrzebującej rodzinie, której dom się wali. Jak się stykasz z tym osobiście, masz możliwość porozmawiania z tymi ludźmi, doświadczenia tego, czego oni doświadczają, to po prostu dostajesz tym w łeb. I nie da się odwrócić oczu. Nie da się od tego odciąć – powiedział.

Pertkiewicz zwrócił także uwagę na sposób, w jaki społeczeństwo często traktuje biedniejsze osoby trafiające do ich programu. Jak stwierdził, pomoc sąsiadów czy znajomych pojawia się dopiero wtedy, gdy na problemy uczestników zareaguje ktoś z zewnątrz.

- Trudna prawda o rodzinach w potrzebie jest taka, że one często są kompletnie odizolowane od społeczności. Tkwią w matni swoich problemów, żyją w okropnych warunkach w zrujnowanym domu. A nikt się nimi nie zajmuje, nikt nie próbuje nawet podsunąć im jakichś rozwiązań. Dzieciaki z takich domów w szkole doświadczają okropnych rzeczy od rówieśników. I nikt nie reaguje, są niewidzialni dla otoczenia – dodał.

Fragment odcinka kadr z programu „Nasz nowy dom” z udziałem pani Ani i Sary (Źródło: ipla.tv)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Instagram, Plotek, Onet

Następny artykuł