Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest żona Jacka Cygana?
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 06.06.2024 07:11

Kim jest żona Jacka Cygana?

Jacek Cygan
fot. KAPiF

Jacek Cygan ostatnio bezbłędnie sprawdził się w roli prowadzącego festiwal w Opolu. Mało kto, wie natomiast, kim jest jego żona. Nie spodziewacie się, jak się poznali. 

Kariera Jacka Cygana

Jacek Cygan to wszechstronny twórca, znany jako autor tekstów piosenek, poeta, dramaturg, scenarzysta, prozaik, tłumacz, juror i organizator festiwali muzycznych, a także osobowość telewizyjna. Tworzy głównie dla artystów i zespołów nurtu poetyckiej ballady. Urodził się 6 lipca 1950 roku w Sosnowcu.  

Jednym z jego największych sukcesów było napisanie tekstu piosenki "To nie ja!" do muzyki Stanisława Syrewicza, wykonanej przez Edytę Górniak. Utwór ten reprezentował Polskę na 39. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie w 1994 roku, zdobywając drugie miejsce. To osiągnięcie jest uznawane za największy sukces polskiej piosenki na arenie międzynarodowej.

Nieoczekiwane zmiany w czołówce „Klanu”. Jacek Cygan o niczym nie wiedział Wielki sekret Roksany Węgiel. Wszyscy dowiedzą się, gdy wyjdzie na scenę w Opolu

Jacek Cygan na festiwalu w Opolu

Festiwal w Opolu niedawno dobiegł końca. Po dwóch dniach pełnych emocji, które dostarczyli widzom artyści, nadszedł czas na koncert finałowy. Trzeci dzień festiwalu rozpoczął się o godzinie 20:00. Podczas trzech dni muzycznego święta, różni prezenterzy prowadzili wydarzenie. W piątkowy wieczór Kayah i Andrzej Piaseczny, jako duet, poprowadzili wieczór, a także zaprezentowali krótki recital pomiędzy konkursami "Premiery" i "Debiuty". Internauci jednak bardziej docenili ich jako artystów niż gospodarzy Opola 2024.  

Sobota zapowiadała się jako dzień wielkich gwiazd i humoru. "Kabareton" powrócił do Opola z nowymi skeczami, a publiczność od samego początku rozgrzewał Marcin Daniec, prowadząc koncert SuperJedynki. Komik musiał wykazać się profesjonalizmem nawet w trudnych sytuacjach. 

 Niedzielny koncert był natomiast dedykowany Jackowi Cyganowi. Z pełnym profesjonalizmem i spokojem powitał on widzów TVP oraz publiczność w Opolu. Zapowiadając kolejnych artystów, z łatwością nawiązywał kontakt ze słuchaczami. Internauci uznali to za miłą odmianę. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele pochwał dla doświadczonego gwiazdora.  

Jacek Cygan uważnie chroni swojego życia prywatnego. Ostatnio wyjawił, w jakich okolicznościach poznał swoją żonę.

Kim jest żona Jacka Cygana?

Jacek Cygan wiele lat temu nawiązał znajomość z Ewą Łabuńską. W wywiadzie dla jednego z portali wyjawił, że spotkali się zupełnie przypadkiem. Krótka, nietypowa rozmowa sprawiła, że od razu wpadli sobie w oko. Scenarzysta przyznał, że zupełnie nie spodziewał się, iż spotka swoją przyszłą żonę. Siedział wtedy w garderobie. Był rok 1978 i trwał Festiwal Piosenki Studenckiej. Cygan współpracował z zespołem Nasza Basia Kochana, a Ewa Łabuńska była asystentką reżysera tego wydarzenia.

Nagle wpada blondynka z rozwianym włosem i pyta: A ta Nasza Basia Kochana to kto? Mówię: To ja. Ona zaś: A reszta gdzie? A ja: Reszta idzie, to są artyści! I to była właśnie Ewa, moja obecna żona - wspominał w wywiadzie dla archiwumandrzejamolika.pl.

Cygan szczerze przyznaje, że jego życie byłoby zupełnie inne bez żony. Jego ukochana codziennie zajmuje się domem i organizowaniem spraw rodzinnych.

Gdyby nie ona, nie płaciłbym rachunków, ponieważ nie wiem, gdzie się je płaci. Krany by przeciekały, drzwi skrzypiały, podłogi trzeszczały, a tynki odpadały, bo do prac domowych mam dwie lewe ręce - tłumaczył. 

Prawda, że ich staż robi wrażenie?

Jacek Cygan i Ewa Łabuńska, fot. KAPiF
Jacek Cygan i Ewa Łabuńska, fot. KAPiF
Jacek Cygan i Ewa Łabuńska, fot. KAPiF
Jacek Cygan i Ewa Łabuńska, fot. KAPiF