Kinga Duda jako doradca prezydenta Żródło: Instagram.com andrzej.duda

Wiemy, ile zarabiała Kinga Duda jako doradca Andrzeja Dudy

30 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Kinga Duda wzbudziła wiele kontrowersji, gdy objęła posadę doradcy prezydenta RP. Od niedawna już nie pełni swoich obowiązków, udało się jednak ustalić, ile zarabiała. Wiadomość dla wielu może okazać zdumiewająca - okazuje się, że nie dostawała ani złotówki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie obowiązki pełniła Kinga Duda jako doradca prezydenta
  • Jakie miała wynagrodzenie
  • Jakie wykształcenie ma córka Andrzeja Dudy

Kinga Duda niegdyś stroniła od polityki. Przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich w 2020 roku postanowiła jednak wspierać swojego ojca. Choć nie zdążyła wrócić do Polski z Londynu na pierwszą turę, aktywni uczestniczyła w drugiej turze. Wspierała oboje rodziców, a podczas wieczoru wyborczego postanowiła nawet zabrać głos.

Jak się okazało, nie wróciła za granicę, tylko została w kraju. Nie siedziała jednak bezczynnie, bo od sierpnia 2020 roku została społecznym doradcą prezydenta. Nie wszystkim spodobał się ten pomysł, bowiem wiele osób uznało, że Andrzej Duda nie powinien zatrudniać własnej córki. Wiele osób zastanawiało się, ile zarabia.

Ile zarabiała Kinga Duda jako doradca prezydenta?

Jak przekazała Zofia Romaszewska, Kinga Duda od 8 stycznia 2021 roku nie jest już doradcą prezydenta. Na prośbę TVN24 przedstawiono, czym zajmowała się w czasie pełnienia swoich obowiązków. Odpowiedź przyszła w specjalnym oświadczeniu.

- Głównym polem aktywności pani Kingi Dudy było zaangażowanie w inicjatywy dotyczące młodzieży. Wraz z doradcą Łukaszem Rzepeckim zainaugurowała inicjatywę 'Młodzi w Pałacu'. To przedsięwzięcie to przede wszystkim cykl spotkań z młodymi ludźmi aktywnymi społecznie: analiza sytuacji młodzieży w Polsce i próba diagnozy, co do kluczowych wyzwań oraz znalezienia rozwiązań dla problemów, z którymi mierzą się młodzi ludzie w naszym kraju. Pani Kinga Duda animowała i uczestniczyła w szeregu takich spotkań, które miały miejsce w Pałacu Prezydenckim – wyjaśniono w przesłanym oświadczeniu.

Syn Macieja Kurzajewskiego musiał podjąć trudną decyzję. Niestety, prezenter wszystko potwierdzaSyn Macieja Kurzajewskiego musiał podjąć trudną decyzję. Niestety, prezenter wszystko potwierdzaCzytaj dalej

Dla wielu osób jedną z najważniejszych kwestii są zarobki córki prezydenta. Część z nich na pewno zakładała, że ta zarabiała spore pieniądze, to jednak nieprawda. Według oficjalnego oświadczenia nie pobierała żadnych pieniędzy za swoją działalność.

- Ich główne działania są komunikowane na stronie internetowej KPRP. Istotą zaangażowania doradcy Prezydenta RP – zarówno społecznego, jak i etatowego, jest prowadzenie działań bezpośrednio na rzecz Prezydenta RP. Warto także zaznaczyć, że doradca społeczny prowadzi działania na rzecz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kancelarii Prezydenta RP bez wynagrodzenia - stwierdzono.

Jakie wykształcenie ma Kinga Duda?

Być może Kinga Duda będzie chciała teraz zająć się pracą zbliżoną do jej studiów. W 2019 roku skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, a później wyjechała do Londynu, gdzie odbywała staż w prestiżowej kancelarii oraz ukończyła kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie.

Uchodziła za jedną z najzdolniejszych studentek na swoim roku. Wzięła nawet udział w międzynarodowym konkursie prawniczym, gdzie razem ze swiomi kolegami jako drużyna otrzymali nagrody dla najlepszego respondenta i trzeciego najlepszego zespołu.

Trzeba przyznać, że Kinga Duda bardzo starannie przygotowała się do rozpoczęcia kariery. Studia łączyła z licznymi stażami, a na pierwszy zaczęła uczęszczać jeszcze przed rozpoczęciem nauki na uczelni. Na pewno nie będzie miała problemu z rozpoczęciem wymarzonej pracy.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: TVN24, Jastrząb Post

Następny artykuł