Kinga Rusin skrytykowała gwiazdy z programów TVP Żródło: East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 04.02.2020 Gala Bestsellery Empiku 2019 n/z: RUSIN KINGA

Rusin skrytykowała gwiazdy występujące w programach TVP. „Oddajecie swoje nazwisko i twarz kłamcom i manipulatorom”

14 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Kinga Rusin zwróciła się do celebrytów występujących w programach rozrywkowych TVP. Dziennikarka nie przebierając w słowach, skrytykowała ich zachowanie. Jak stwierdziła, uczestnicy takich formatów pomagają rządowej telewizji w przyciągnięciu i zmanipulowaniu widza.

  • Kinga Rusin od lat współpracuje z TVN
  • Dziennikarka zaangażowała się w niedawny protest mediów
  • Teraz skrytykowała celebrytów występujących w programach TVP
  • Rusin zamieściła w sieci wymowny post niedługo po aferze związanej z Joanną Jędrzejczyk

Kinga Rusin kolejny raz pokusiła się o szczery i odważny komentarz. Przypomnijmy, że dziennikarka zaledwie kilka dni temu odnosiła się w social mediach do ogólnopolskiego protestu niezależnych mediów. Otwarcie skrytykowała wówczas rząd i poczynania rządowej telewizji.

- Sprawa jest oczywista i protest też. Konstytucja, sądy, media – to cele każdej autorytarnej władzy. Na naszych oczach od 5 lat, po kolei, atakowane są filary wolnego, praworządnego państwa. PIĘĆ LAT (!), a co poniektórzy dopiero teraz się „obudzili” i publicznie „przemówili” o wolności. Inni zaś jeszcze ciągle śpią albo udają, że nie widzą i nie słyszą, byle nie stracić – pisała na Instagramie.

Kinga Rusin o gwiazdach TVP

Krytyki na profilach społecznościowych Kingi Rusin nie ma końca. W weekend dziennikarka zdecydowała się na kolejny komentarz związany z Telewizją Publiczną. Tym razem zwróciła się do gwiazd, które podpisują się pod jakimikolwiek jej projektami. W słowach dziennikarki internauci doszukują się nawiązania do afery z udziałem Joanny Jędrzejczyk.

- Do tych, którzy decydują się brać udział w programach TVP, „bo to przecież tylko rozrywka”. Tak uwiarygadnia się ściek jako źródlaną wodę. Oto kilka przykładów tego hejterskiego szamba – paski TVP: „Sąd Najwyższy niszczy państwo polskie”, „Polska opozycja przeciwko Polsce”, „Lewacki faszyzm niszczy Polskę”!!!– napisała Rusina na swoim InstaStory.

Klaudia Halejcio spodziewa się pierwszego dziecka. „Czuję się niesamowicie”Klaudia Halejcio spodziewa się pierwszego dziecka. „Czuję się niesamowicie”Czytaj dalej

Dziennikarka związana z TVN, nie przebierając w słowach, uznała programy rozrywkowe TVP za czystą manipulację. Jak stwierdziła, celebryci, którzy decydują się w nich uczestniczyć, postępem przyciągają widzów przed telewizory, podsuwając im pod nos „pseudo publicystyczne programy”.

- Rozrywka w TVP służy przyciągnięciu przed telewizory ludzi, którzy z rozpędu obejrzą później właśnie taką quasi goebbelsowską propagandę „Wiadomości” czy innych pseudo publicystycznych „programów”". Jeżeli oddajecie swoje nazwisko i twarz kłamcom i manipulatorom, to się z nimi sklejacie – grzmiała dalej dziennikarka.

Uwadze Kingi Rusin nie umknęła także kwestia zarobków. Jak ustalił niedawno Pudelek, gwiazdy programu „Anything Goes. Ale Jazda!” za występ w jednym odcinku otrzymują 12 tysięcy złotych. Według dziennikarki TVN takie pieniądze mogłyby zostać spożytkowane zupełnie inaczej.

- PS. I oczywiście nie mówię o ludziach, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, ale o tych osobach publicznych, których zdecydowanie stać na odmówienie – dodała.

W swoim wpisie Kinga Rusin nie zwróciła się do nikogo bezpośrednio. Powiązanie jej apelu z aferą dotyczącą Joanny Jędrzejczyk pozostaje więc wyłącznie domysłami internautów.

Kinga Rusin - postŹródło: screen/pudelek.pl

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, Instagram

Następny artykuł