Krystyna Feldman na zdjęciu z młodości Żródło: Youtube.com/Ipla tv

Mamy zdjęcie Krystyny Feldman z młodości. Wyglądała zjawiskowo

27 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Krystyna Feldman również po śmierci jest nazywana ikoną polskiego filmu, chociaż największą popularność przyniosła jej rola babki Kiepskiej. Do ostatniego dnia zachwycała talentem aktorskim, a w młodości - nieziemską urodą.

Krystyna Feldman przez lata cieszyła oko fanów "Świata według Kiepskich" jako kultowa babka Kiepska. Szybko zyskała uznanie w oczach widzów, którzy nie potrafili wyobrazić sobie kontynuacji serialu bez niej. Niestety, 12 lat temu przyszedł przygnębiający dla wielu dzień - znakomita aktorka opuściła nas na dobre. Dziś oddani fani chętnie wracają do jej zdjęć z młodości.

Krystyna Feldman na zdjęciu z młodości

Przypomnijmy, że kultowa babka Kiepska urodziła się 1 marca 1916 roku we Lwowie na Ukrainie. Już jako wschodząca aktorka szybko zaczęła zgarniać pochwały i sukcesywnie wspinała się po szczeblach kariery. Pojawiała się w filmach i serialach.

Feldman była dwukrotną laureatką Orła za drugoplanową rolę w filmie "To ja", złodziej i pierwszoplanową w filmie "Mój Nikifor". W "Świecie według Kiepskich" grała przez długie lata, z każdym odcinkiem bawiąc widzów do łez.

Miała też na swoim koncie kilkanaście ról w spektaklach Teatru Telewizji, między innymi u Jerzego Antczaka, Andrzeja Barańskiego, Rudolfa Zioły, Olgi Lipińskiej i trzykrotnie u Izabelli Cywińskiej. Polacy uwielbiali ją za nietuzinkowe poczucie humoru i charyzmę.

Karol Strasburger szczerze o małżeństwie. „Jak żona jest młodsza i ładna, musi zdradzaćKarol Strasburger szczerze o małżeństwie. „Jak żona jest młodsza i ładna, musi zdradzać", prezenter walczy ze stereotypamiCzytaj dalej

W 1980 roku Służba Bezpieczeństwa wszczęła wobec niej sprawę operacyjnego rozpoznania o kryptonimie "Aranżerka”. Po tym, jak podpisała list w obronie autonomii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaczęto ją nękać. Mimo jednak kontroli korespondencji, częstych rewizji w mieszkaniu i wielu utrudnień w rozwoju kariery aktorka nie dała się złamać.

Prywatnie Feldman była bardzo skromną osobą i mimo tak wielu osiągnięć aktorskich podkreślała, że dla niej nie ma znaczenia, czy wciela się w postać pierwszo czy drugoplanową.

Dla mnie to nie ma znaczenia, czy rola, którą gram, jest główna, czy drugoplanowa. Bardzo lubiłam te swoje epizody. Trzeba się wówczas bardzo zmobilizować, bo wcale nie jest proste zagrać epizod w taki sposób, żeby on zaistniał. A moje ludzie pamiętają latami - mówiła przed laty.

Zdjęcie z młodości, do którego jej wierni fani chętnie wracają, oddaje całe piękno aktorki. Za młodu cechowały ją ciemne włosy i łagodny uśmiech, który pozostał z nią już do końca. To, co najbardziej zwraca uwagę, to oczy - ciemne, tajemnicze i hipnotyzujące. Podkreślały całą urodę.

Jako nieco ponad 20-letnia kobieta Feldman była obiektem westchnień wielu mężczyzn.

Obrazy Świat gwiazd

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł