Swiatgwiazd.pl

fot. KAPiF

Krystyna Rutkowska-Ulewicz zasłynęła rolą w "Niani". Do końca życia miała "apetyt na role"

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

Krystyna Rutkowska-Ulewicz perfekcyjnie wcielała się w rolę zwariowanej babci Apolonii w serialu "Niania", a widzowie uwielbiali śledzić perypetie szalonej staruszki. Aktorka pracowała niemalże do końca swoich dni i ani myślała odejść na emeryturę.

Krystyna w 2020 roku świętowała 60-lecie pracy na scenie. Artystka miała wówczas 87 lat i szczyciła się, że reżyserowie wciąż o niej pamiętają i proponują kolejne role. Kochała swoje życie zawodowe, ale również i prywatne.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz stworzona do bycia aktorką

Krystyna Rutkowska-Ulewicz przyszła na świat 14 lutego 1933 roku. Wierzyła, że data urodzenia nie jest przypadkowa i że to właśnie dzięki niej miała szczęście w miłości. Do końca swoich dni kochała oddanego jej męża. 30 lat po śmierci ukochanego wciąż czule o nim wspominała, potwierdzając, że Wacław Ulewicz był największą miłością jej życia.

Artystka spełniała się również w życiu zawodowym i uwielbiała swoją pracę. Pod koniec lat 50. zdała aktorski egzamin eksternistyczny, dzięki któremu niedługo później stanęła na deskach teatru. Krystyna zadebiutowała w serialu telewizyjnym w 1979 roku i byli to "Detektywi na wakacjach".

Największą rozpoznawalność przyniosła aktorce rola babci Apolonii w serialu "Niania". Aktorka wcielała się w szaloną i jednocześnie uwielbianą przez widzów postać przez 3 lata. Ogólnopolska rozpoznawalność sprawiła, że mimo jej sędziwego wieku reżyserowie wciąż ochoczo występowali z kolejnymi propozycjami. Ostatnią produkcją, w której wystąpiła Krystyna Rutkowska-Ulewicz, był dramat "Banksterzy".

Krystyna Rutkowska Ulewicz spełniała się w aktorstwie do końca swoich dni

Artystka niedługo przed swoją śmiercią mówiła z przymrużeniem oka, że emerytura nie jest dla niej. Cieszyła się i doceniała każdą otrzymaną rolę, a także czekała na więcej. "Nawet najmniejszy epizod zawsze traktowałam jak wyzwanie" mówiła. Wyznała też w jednym z wywiadów, cytowanych przez portal Interia: "Ciągle mam apetyt na granie".

Niestety jej karierę zakończyła śmierć. Krystyna zmarła 31 stycznia 2021 roku. 11 lutego 2021 roku, czyli zaledwie 3 dni przed jej 88. urodzinami, odbyło się ostatnie pożegnanie artystki. Spoczęła w grobowcu rodzinnym na Starych Powązkach. Do końca życia zdążyła zagrać ponad sto ról.

W jej ślady poszedł syn, Jakub Ulewicz. Mężczyzna, bardzo podobny do swojego ojca, postanowił zostać aktorem. W 1989 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Sam ma już na koncie kilkadziesiąt ról, między innymi w "Na sygnale", "Echu serca", "Zawsze warto", "W rytmie serca" i "Negocjatorze".

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Córka Małgorzaty Braunek też jest znaną aktorką, występuje w "Barwach szczęścia". Ma nietypowe imię

  3. Jako dziecko zagrała kultową postać, rodzina właśnie odłączyła ją od aparatury. Nie żyje

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Paulina Smaszcz komentuje odwiedziny Kurzajewskiego u wnuczki. "Nareszcie zrozumiał"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Księżna Kate świętuje swój ważny dzień. Pokazała wyjątkowe zdjęcie
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Martyna Wojciechowska przeszła metamorfozę? Na najnowszym zdjęciu próżno szukać blond włosów
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Bartłomiej Nowosielski z "M jak miłość" ma za sobą poważną operację. Przeszedł ogromną metamorfozę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

"Azja Express". Spektakularna wpadka uczestników. Sami nie mogli w to uwierzyć
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Internauci zadrwili z Pauliny Smaszcz. Są pewni, co teraz czeka Kasię Cichopek i Maćka Kurzajewskiego
Czytaj więcej >
Magdalena Cichocka

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]