Krystyna Sienkiewicz - rodzina walczy o spadek Żródło: TRICOLORS/East News

Od 4 lat rodzina walczy o spadek po Krystynie Sienkiewicz, jego wysokość to 4 mln zł. Sąd przerwał proces

19 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

12 lutego minęły cztery lata od śmierci Krystyny Sienkiewicz, a jej rodzina wciąż walczy o spadek. Choć aktorka zapisała go swojemu bratankowi, jej adoptowana córka, z którą kobieta nie miała dobrych relacji, nie chce dać za wygraną. Gdy sprawa trafiła do sądu, o majątku przypomniała sobie również bratanica zmarłej. Proces został przerwany.

  • Krystyna Sienkiewicz była polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną
  • Prywatnie była ciotką Kuby Sienkiewicza – lidera zespołu Elektryczne Gitary
  • 12 lutego 2017 roku muzyk poinformował o śmierci aktorki
  • Rodzina od czterech lat walczy o spadek w wysokości 4 mln zł
  • Spadkobiercą został Kuba Sienkiewicz, jednak adoptowana córka artystki nie chce dać za wygraną
  • W związku z pandemią COVID-19 sąd przerwał proces

Trwa walka o spadek po Krystynie Sienkiewicz. Choć od śmierci artystki minęły już cztery lata, rodzina wciąż nie umie dojść do porozumienia. Zgodnie z treścią testamentu cały majątek powinien trafić do Kuby Sienkiewicza.

Bratanek Krystyny Sienkiewicz walczy o spadek

Bratankiem Krystyny Sienkiewicz jest Kuba Sienkiewicz, którego Polacy znają jako lidera Elektrycznych Gitar. To właśnie on cztery lata temu poinformował w social mediach o jej śmierci. Niedługo po tym dowiedział się, że ciocia zapisała mu w spadku cały swój majątek.

- Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz – napisał Kuba Sienkiewicz na Facebooku.

Krystyna Sienkiewicz zostawiła w spadku dom, ziemię w Świdrze oraz wiele cennych pamiątek. Jak ustalił Super Express, cztery lata temu łączną wartość majątku szacowano na 3,5 mln zł. Z biegiem czasu poszczególne elementy spadku zyskały jednak na cenie. Dziś majątek kobiety liczy około 4 mln zł.

Słynna piosenkarka przeszła 3 udary i zawał. Usłyszała od lekarza porażające słowaSłynna piosenkarka przeszła 3 udary i zawał. Usłyszała od lekarza porażające słowaCzytaj dalej

Mimo że Kuba Sienkiewicz został jedynym spadkobiercą, od czterech lat nie otrzymał przysługującego mu majątku. Sprawa trafiła do sądu, bowiem o spadku przypomniała sobie adoptowana córka Krystyny Sienkiewicz. Julia nie otrzymała od przybranej matki ani złotówki.

41-letnia Julia jest oburzona faktem, że całość majątku jej matki ma otrzymać Kuba Sienkiewicz. Aktorka przed śmiercią celowo spisała jednak testament. Jak wspominała w jednym z wywiadów, jej relacje z córką były dalekie od idealnych. Czasem nadchodziły takie momenty, że Krystyna Sienkiewicz po prostu się jej bała.

- Wiele w nią włożyłam miłości, energii, kupiłam mieszkanie. Miała wsparcie. Skończyła kurs modelek, fryzjerski, manicure, pedicure, wszystko, co chciała, ale nigdzie długo miejsca nie zagrzała. Chciała mnie zabić. Przychodziła pod dom, wykrzykiwała – mówiła kilka lat przed śmiercią.

Sąd przerwał proces ws. spadku po Krystynie Sienkiewicz

Dwa lata temu okazało się, że adoptowana córka Krystyny Sienkiewicz nie jest jedyną osobą, która domaga się majątku po zmarłej aktorce. W sądzie zjawiła się także siostra Kuby Sienkiewicza, Anna. Jak podał Super Express, kobieta uznała, że „ona również powinna coś odziedziczyć”. Sprawa jest jednak daleka od rozwiązania.

- Sprawa majątkowa jak na razie została przerwana. Przez COVID sąd nie wyznaczył kolejnych terminów – przekazał tabloidowi przyjaciel rodziny.

UrnaŹródło: East News

Kuba SienkiewiczKuba Sienkiewicz (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express, TVN24

Następny artykuł