Krzysztof Kowalewski Żródło: eastnews & kkatny

Krzysztof Kowalewski doczekał się syna z kubańską tancerką. Agnieszka Suchora dała mu "drugie życie"

6 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

W sobotę 6 lutego do mediów dotarła przykra wiadomość - zmarł Krzysztof Kowalewski, zawodowy aktor i pedagog. Informacje potwierdziła małżonka aktora, Agnieszka Suchora. Ich związek trwał niemal 20 lat, przez co jest uznawany za jeden z najtrwalszych wśród tych tworzonych przez gwiazdy polskiego show-biznesu. Dla Agnieszki Suchory aktor postanowił zrezygnować z relacji z Ewą Wiśniewską.

  • Droga Krzysztofa Kowalewskiego do odnalezienia szczęścia w miłości nie była łatwa
  • Aktor był żonaty z kubańską tancerką, a po rozpadzie pierwszego małżeństwa związał się z Ewą Wiśniewską
  • Ostatecznie stworzył trwałą relację z Agnieszką Suchorą

Wieść o śmierci Krzysztofa Kowalewskiego wstrząsnęła polskim show-biznesem. Przekazała ją małżonka aktora, Agnieszka Suchora; aktor odszedł w wieku 83 lat. Para trwała w związku małżeńskim od 2002 roku. W ubiegłych latach widzowie mogli oglądać duet współmałżonków na srebrnym ekranie (“Daleko od noszy”), jak i teatralnej scenie. O czym nie każdy wie, związek z Agnieszką Suchorą nie był jednak jedyną tego typu relacją w życiu Krzysztofa Kowalewskiego.

W życiu prywatnym Krzysztofa Kowalewskiego nie brakowało osobistych trudności

Krzysztof Kowalewski zadebiutował w roli męża w latach 60 ubiegłego wieku. Wstąpił wówczas w związek małżeński z tancerką kubańskiego pochodzenia, Vivian Rodriquez. Mieli poznać się w jednym z warszawskich klubów; ich relacja rozwijała się niezwykle szybko.

U schyłku lat 60 para powitała na świecie syna Wiktora. Dziecko nie scaliło jednak ich małżeństwa, które ostatecznie rozpadło się po upływie trzech lat. Vivian Rodriquez postanowiła ułożyć sobie życie na nowo i poszukać szczęścia w Paryżu. I tym razem nie obyło się bez trudności - Krzysztof Kowalewski na lata stracił kontakt z jedynym synem.

- Nie byłem gotowy na bycie ojcem. Tym bardziej że właśnie zaczynało mi się powoli układać w zawodzie. Odnosiłem pierwsze sukcesy. Dziecko się jakoś w tym wszystkim nie mieściło - przyznał po latach Krzysztof Kowalewski w autobiograficznej publikacji.

Była jedną z najgorętszych gwiazd lat 80. Jak dziś wygląda Danuta Lato z serialu Była jedną z najgorętszych gwiazd lat 80. Jak dziś wygląda Danuta Lato z serialu "W labiryncie"?Czytaj dalej

Po rozpadzie małżeństwa Krzysztof Kowalewski skupił uwagę na pracy. Życie uczuciowe aktora odmieniła dopiero znajomość z Ewą Wiśniewską. Szybko połączyła ich wspólna aktorska pasja; poznali się na próbach do sztuki “To nie była piąta, to była dziewiąta”, które mogli obejrzeć widzowie Teatru Kwadrat.

Związek Krzysztofa Kowalewskiego i Ewy Wiśniewskiej uchodził za niezwykle udany. Para trwała przy sobie przez 21 lat - ich relacja trwała do momentu, w którym w życiu aktora pojawiła się Agnieszka Suchora.

Krzysztof Kowalewski odnalazł szczęście u boku Agnieszki Suchory

Życie Krzysztofa Kowalewskiego miało znów odmienić się o 180 stopni. Aktor zaangażował się w relację z Agnieszką Suchorą, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu jego wcześniejszego związku. Duży medialny szum wywołała w tamtym okresie wieść o ciąży Agnieszki Suchory. Aktorka spodziewała się ich pierwszego dziecka.

Ostatecznie Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora pobrali się w 2002 roku. Zostali rodzicami Gabrieli, która, już jako dorosła kobieta, czasem pozwalała się z nimi sfotografować. To u boku Agnieszki Suchory aktor doczekał swych ostatnich dni.

- Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie - mówił w wywiadzie dla "Polityki".

Żona miała być dla Krzysztofa Kowalewskiego największym oparciem zwłaszcza w ostatnich latach, gdy do mediów spływały liczne doniesienia o jego pogarszającym się stanie zdrowia. Aktor cierpiał na bezdech senny, borykał się także z problemami dotyczącymi układu krążenia. Odszedł w sobotę 6 lutego, pozostawiając rodzinę w żałobie.

- Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy nie przegrał żadnej walki ! (zachowano pisownię oryginalną - przypis red.) - czytamy we wpisie Agnieszki Suchory opublikowanym na Facebooku.

Agnieszka Suchora

Źródło: facebook.com/Agnieszka Suchora

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, PolsatNews, Pomponik, Facebook

Następny artykuł