Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Halina Żytkowiak niegdyś była żoną Krzysztofa Krawczyka. Zmarła w przykrych okolicznościach

10 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Halina Żytkowiak była drugą żoną Krzysztofa Krawczyka. Po rozwodzie kobieta wyjechała z Polski, całkowicie rezygnując ze śpiewania. W wieku 63 lat zmarła na raka płuc. Podczas jej ostatniej wizyty w kraju były mąż nie zdążył się z nią zobaczyć.

  • Krzysztof Krawczyk trzy razy stawał na ślubnym kobiercu
  • Z drugą żoną doczekał się syna Krzysztofa
  • Małżeństwo z Haliną Żytkowiak zakończyło się niepowodzeniem
  • Kobieta zmarła 22 marca 2011 roku w Los Angeles
  • Dziś Krzysztof Krawczyk żałuje tylko jednej rzeczy

Życia miłosnego Krzysztofa Krawczyka z pewnością nie można określić nudnym. Zanim wokalista znalazł szczęście u boku ukochanej Ewy, dwa razy decydował się na ślub. Drugą żonę, Halinę Żytkowiak, poznał przy okazji współpracy z Trubadurami.

Krzysztof Krawczyk i Halina Żytkowiak

Pierwszą żoną Krzysztofa Krawczyka była Grażyna Adamus. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i zakończyło się rozwodem. Niedługo po tym piosenkarz poznał Halinę Żytkowiak. W listopadzie 1969 roku kobieta dołączyła do zespołu Trubadurzy.

- Nie wiedziałem, kiedy zaczynaliśmy współpracę, że do zespołu dołączyła moja przyszła żona – pisał Krzysztof Krawczyk w książce „Życie jak wino”.

Między Haliną Żytkowiak a Krzysztofem Krawczykiem szybko pojawiło się uczucie. Kobieta zasugerowała nawet mężowi, by zrezygnował z pracy w zespole i rozpoczął karierę solową. Choć podjęcie takiej decyzji nie było dla niego łatwe, po latach tłumaczył ją wieloma czynnikami. Jak stwierdził, odszedł nie tylko ze względu na żonę, ale też z powodu obowiązków życia codziennego.

Mateusz Damięcki pokazał zdjęcie z synkiem. Rozczulający widokMateusz Damięcki pokazał zdjęcie z synkiem. Rozczulający widokCzytaj dalej

- Nie myślałem o karierze solowej tylko w kategoriach realizowania ambicji artystycznych. Zmuszały mnie do tego także trudności dnia codziennego. Małżeństwo z Haliną, która była w ciąży, organizowanie nowego życia, nowego domu... Musiałem pracować na to nowe życie – wspominał.

Zdrada żony i decyzja o rozstaniu

Mimo wielkiej miłości, którą Krzysztof Krawczyk darzył Halinę Żytkowiak, ich małżeństwo także zakończyło się niepowodzeniem. Gdy wokalista przebywał w Stanach Zjednoczonych, dowiedział się, że jest zdradzany przez ukochaną. Informację miał przekazać mu ich wspólny syn Krzysztof.

- Kiedyś mój synek przez telefon powiedział, że ten wujek, z którym miał chodzić na basen, czasem, jak ogląda telewizję, to całuje mamusię po nóżkach. To był dla mnie prawdziwy wstrząs – zwierzył się Krzysztof Krawczyk podczas jednego z wywiadów.

Para wzięła rozwód i każde z byłych małżonków poszło w swoją stronę. Halina Żytkowiak zdecydowała się na wyjazd za granicę, a Krzysztof Krawczyk ożenił się ponownie. Jego trzecią wybranką okazała młodsza o 13 lat Ewa. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 1985 roku i do dziś wiedzie wspólne życie w Grotnikach pod Łodzią.

Śmierć byłej żony i żal Krzysztofa Krawczyka

Od rozwodu z Krzysztofem Krawczykiem jego żona rzadko pojawiała się w Polsce. Ostatni raz odwiedziła ojczyznę na pół roku przed śmiercią. Halina Żytkowiak zmarła 22 marca 2011 roku w Los Angeles. Przyczyną śmierci był nowotwór płuc.

Śmierć byłej żony była szokiem dla Krzysztofa Krawczyka, który do dziś żałuje jednej rzeczy – jest mu przykro, bo podczas ostatniej wizyty Haliny Żytkowiak w Polsce nie udało mu się z nią spotkać. Ani on, ani jego syn nie pojechali jednak na pogrzeb wokalistki.

Krzysztof i Ewa KrawczykowieKrzysztof Krawczyk z trzecią żoną, Ewą Krawczyk (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP Gwiazdy, Eska

Następny artykuł