Kuba Sienkiewicz zachorował na koronawirusa 4 dni po zaszczepieniu Żródło: TRICOLORS/East News

Kuba Sienkiewicz zachorował na koronawirusa 4 dni po szczepieniu

6 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Popularny piosenkarz i wokalista kultowego zespołu Elektryczne Gitary, Kuba Sienkiewicz zachorował na koronawirusa 4 dni po tym, jak przyjął pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Jak twierdzi, nie ma w tym nic niezrozumiałego.

  • Kuba Sienkiewicz zaszczepił się przeciw COVID-19
  • Cztery dni po tym zachorował na koronawirusa
  • Jak twierdzi, mógł się zakazić równolegle z przyjęciem szczepionki

Kuba Sienkiewicz jest znanym piosenkarzem, a jego hity tj. "Jestem z miasta", czy "Co ja robię tu?" są prawdziwymi hitami. Piosenkarz, a zawodowo lekarz neurolog zachorował na koronawirusa. Sęk w tym, że cztery dni wcześniej przyjął pierwszą dawkę szczepionki.

Kuba Sienkiewicz zachorował na koronawirusa 4 dni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki

Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar na co dzień pracuje w przychodni Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jakiś czas temu dołączył do grona popularnych osób, które mają za sobą przebyte zakażenie koronawirusem.

Artysta poinformował, że trafił do szpitala pod koniec marca, a w rozmowie z "Faktem" przyznał, że jego stan był naprawdę ciężki. Opuścił placówkę szpitalną dopiero w pierwszy dzień świąt Wielkanocnych i podziękował wszystkim specjalistom za opiekę.

- Dziękuję całemu zespołowi Kliniki Reumatologii, profesor Katarzynie Życińskiej, wszystkim lekarzom, personelowi oddziału, rehabilitacji, diagnostyki i izby przyjęć za znakomitą opiekę i leczenie - powiedział dla "Faktu".

Natalia Kukulska opublikowała na Instagramie stare zdjęcie z Krzysztofem KrawczykiemNatalia Kukulska opublikowała na Instagramie stare zdjęcie z Krzysztofem KrawczykiemCzytaj dalej

Co więcej, stwierdził, że nie ma pojęcia, w jaki sposób mogło dojść do zakażenia koronawirusem i nie śledził przebiegu zdarzeń. Zakażenie w dzisiejszych czasach jest zrozumiałe, natomiast zastanawiający jest również fakt, że cztery dni wcześniej przyjął pierwszą dawkę szczepionki od firmy AstraZeneca.

Kuba Sienkiewicz po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19

Pierwszy zastrzyk wokalista zapamięta na bardzo długo. Jak twierdzi, istnieje możliwość, że zakażenie zbiegło się w czasie ze szczepieniem, a odporność nie rozwinęła się jeszcze na tyle, by uchronić przed wirusem.

Neurolog ma nadzieję, że druga dawka szczepionki będzie znacznie łagodniejsza od pierwszej. Drugi termin ma wyznaczony na czerwiec. W rozmowie z "Faktem" powiedział, że nie wie, kiedy wróci do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych.

Chociaż spotkała go nieprzyjemność, Sienkiewicz jest przekonany, że szczepionka od firmy AstraZeneca jest skuteczna i ze spokojem można ją przyjmować.

Zdaniem wokalisty należy trzymać się zasad ustalonych przez WHO oraz specjalistów, a uprawianie dodatkowych propagand mija się z celem. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Następny artykuł