Ludwika Paleta Żródło: Fot. instagram.com/ludwika_paleta

Polka wyszła za syna prezydenta Meksyku, robi tam zawrotną karierę. Kim jest Ludwika Paleta?

3 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

W ostatnim czasie w naszym kraju zrobiło się głośno na temat meksykańskiej aktorki polskiego pochodzenia, jaką jest Ludwika Paleta. Okazuje się jednak, że w Meksyku jest ona znana od lat. Teraz możemy poznać ją bliżej dzięki produkcji Netfliksa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim jest Ludwika Paleta
  • Dlaczego mieszka w Meksyku
  • W jakich produkcjach można ją zobaczyć

Ludwika Paleta od dzieciństwa mieszka w Meksyku i jak się okazuje - robi tam zawrotną karierę. Od 30 lat podbija meksykański rynek telewizyjny, teraz pojawiła się w serialu Netfliksa.

Ludwika Paleta podbija Meksyk

W Polsce mało kto o niej słyszał, ale w Meksyku robi karierę. Ludwika Paleta zagrała główną rolę w nowym meksykańskim przeboju Netfliksa pt. “Córka innej matki”. Produkcja opowiada o losie dwóch kobiet, które po urodzeniu zostały podmienione w szpitalu.

Ludwika Paleta urodziła się w Krakowie, a już jako dziecko przeprowadziła się z rodziną do Meksyku. Wszystko przez to, że jej ojciec, skrzypek Zbigniew Paleta otrzymał propozycję pracy właśnie w tym kraju. Wraz z rodziną zatem wyruszyli za ocean. Wraz z nimi do Meksyku wyruszyła żona Zbigniewa Palety, malarka, oraz córka Dominika.

Mimo że Ludwika wychowała się w Meksyku, biegle mówi po polsku. Na meksykańskich ekranach pojawiła się jako nastolatka, w 1989 roku. Zagrała wówczas w serialu “Carrusel”.

Na jaw wyszły kosmiczne zarobki Jakimowicza. Prezenter TVP Info skomentował doniesieniaNa jaw wyszły kosmiczne zarobki Jakimowicza. Prezenter TVP Info skomentował doniesieniaCzytaj dalej

Trzy lata później dostała główną rolę w “El Abuelo y Y”. Pojawiła się też w takich produkcjach, jak: "Maria z przedmieścia", "Przyjaciółki i rywalki", "Córka przeznaczenia", "Serce z kamienia" czy "Otchłań namiętności".

https://www.instagram.com/ludwika_paleta/

Przerwa w karierze

Ludwika Paleta przerwała w pewnym momencie karierę i zaczęła studia aktorskie w Europie. Jednak po powrocie do Meksyku wciąż mogła liczyć na nowe role.

Co ciekawe, w 2007 roku udało jej się trafić na listę 50 najpiękniejszych kobiet, którą opublikowało latynoskie wydanie magazynu “People”.

Ludwika Paleta ma za sobą burzliwe życie prywatne. Jest byłą żoną aktora Plutarco Hazy. Mają 21-letniego syna Nicolasa. Natomiast w 2013 roku wyszła za byłego syna prezydenta Meksyku, Emiliano Salinasa. Był on członkiem sekty NXIVM. Para mimo trudnych momentów wciąż jest razem.

Niedawno Ludwika Paleta z mężem i synem odwiedzili Polskę. Na Instagramie aktorka umieściła zdjęcia między innymi z Krakowa:

https://www.instagram.com/ludwika_paleta/

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: plotek.pl / instagram.com/ludwika_paleta

Następny artykuł