gwiazdor "M jak Miłość" Żródło: eastnews & TRICOLORS

Cała Polska znała go z serialu "M jak miłość". Czym dziś zajmuje się Steffen Möller?

16 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Steffen Möller zasilał obsadę serialu “M jak Miłość” w latach 2002-2009. Na potrzeby produkcji wcielił się w postać noszącej jego własne imię. Jakiś czas temu aktor rozstał się z polskim show-biznesem; obecnie zajmuje się między innymi pisaniem książek oraz działalnością w kabarecie, co znacznie utrudnił wybuch pandemii COVID-19.

  • Steffen Möller stał się rozpoznawalny dzięki roli w “M jak Miłość”
  • Aktor wystąpił również w show “Europa da się lubić”
  • Dziś poświęca się występom na scenie kabaretowej i pisaniu książek

Steffen Möller należy do licznego grona aktorów, którzy na przestrzeni ostatnich 20 lat przewinęli się w obsadzie słynnego serialu “M jak Miłość”. Wśród nich znajdziemy również takie postacie polskiego show-biznesu jak Weronika Rosati, Joanna Koroniewska czy Małgorzata Kożuchowska, odtwórczyni roli “Hanki Mostowiak”, której spektakularna serialowa śmierć w kartonach przysporzyła fanom “M jak Miłość” wiele uciechy.

Polska kariera gwiazdora “M jak miłość”

Steffen Möller zyskał w naszym kraju popularność nie tylko dzięki roli w tasiemcu “M jak Miłość”. Aktor zaangażował się również w produkcję formatu “Europa da się lubić”. Na łamach programu opowiadał o codzienności życia w jego ojczystym kraju - gwiazdor “M jak Miłość” urodził się w Niemczech.

Sama przygoda Steffen Möller z Polską zaczęła się w bardzo nieoczywisty sposób. Aktor po raz pierwszy odwiedził nasz kraj na początku lat 90 ubiegłego wieku. Zachęciła go do tego możliwość odbycia kursu języka polskiego w Krakowie.

- To rzeczywiście był ewenement. Ja studiowałem wtedy na uniwersytecie w Berlinie i pewnego dnia widziałem ulotkę przy stołówce, że "kurs języka polskiego w Krakowie, 2 tygodnie, 600 marek". I myślałem sobie - hm, Kraków, tam w życiu jeszcze nie byłem, jedźmy do Rosji! Potem się okazało, że to chyba Polska - relacjnoował niegdyś w programie “Dzień Dobry TVN”.

Z ostatniej chwili: Marzena Rogalska odchodzi z TVP. Celebryci masowo komentują jej decyzjęZ ostatniej chwili: Marzena Rogalska odchodzi z TVP. Celebryci masowo komentują jej decyzjęCzytaj dalej

Potem poszło już gładko. Telewidzowie szybko polubili postać sympatycznego Steffena Möllera, zarówno dzięki jego pracy na planie “M jak Miłość”, jak i udziałowi w show “Europa da się lubić”. Aktor doczekał się kilku nagród, w tym Wiktora 2003 i Telekamery 2004.

Samą pracę na planie “M jak Miłość” Steffen Möller wspomina z nieskrywanym sentymentem. Jako absolwent kierunków studiów zupełnie niezwiązanych z aktorstwem uznawał to za dużą życiową szansę.

- Bardzo miło wspominam pracę w "M jak miłość", bo otrzymałem wielką szansę, żeby zagrać przed kamerą, co nie było oczywiste dla absolwenta filozofii i teologii. Pierwsze lata na planie były trudne, bo czułem brak warsztatu, a w dodatku trudno było uczyć się polskich tekstów na pamięć. W sumie okazało się to jednak najlepszym treningiem językowym. Na planie nazywano mnie "naturszczykiem", bo nie byłem absolwentem elitarnych polskich szkół aktorskich - przywołuje aktor.

Steffen Möller dziś

Po odejściu z “M jak Miłość” Steffen Möller zamieszkał w Berlinie i zaczął rozwijać karierę związaną z występami w kabarecie. Uniemożliwiła to pandemia COVID-19, co jednocześnie dało mu czas na pisanie książek, czym również zajmuje się zawodowo. Steffen Möller jest autorem takich publikacji jak: “Polska da się lubić. Mój prywatny przewodnik po Polsce i Polakach” czy “Viva Polonia”.

- Jest mi dobrze, choć ostatnio mało występuję. Na szczęście istnieje cudowne, polskie słowo (moje ulubione), które pozwala wytrzymać tę sytuację. To "trudno" - powiedział w rozmowie z Plejadą.

SM

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, Dzień Dobry TVN

Następny artykuł