Maciej Dowbor na czele poparcia dla protestujących Żródło: East News/Fot. Arkadiusz Ziolek/East News. Warszawa, 10.02.2021. Akcja "Media bez wyboru" - protest mediow przeciwko podatkowi od reklam. Ponad 40 firm medialnych wydalo w tej sprawie wspolne oswiadczenie. N/z smartfon z wyswietlona strona internetowa serwisu WP.pl, East News/PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 10.12.2015 Sylwestrowa Moc Przebojow Polsatu - konferencja N/Z: MACIEJ DOWBOR

Maciej Dowbor na czele osób popierających protest mediów. Pojawiły się wymowne wpisy w mediach społecznościowych

10 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Maciej Dowbor, Kinga Rusin, Anna Dereszowska – to tylko nieliczne gwiazdy, które w środę wsparły protest niezależnych mediów. Wymowne grafiki i słowa solidarności pojawiły się na ich profilach społecznościowych. Do akcji „Media bez wyboru” wciąż dołączają kolejni celebryci.

  • W środę 10 lutego rozpoczął się ogólnopolski protest niezależnych mediów
  • Akcja powstała na skutek sprzeciwu wobec planowanego podatku od reklam
  • Manifestujących wspierają kolejne gwiazdy
  • „Skończył się przywilej milczenia i przymykania oczu” – napisał na Instagramie Maciej Dowbor

Nie tylko Maciej Dowbor, ale także inne polskie gwiazdy dały znać, co sądzą o ogólnopolskim proteście opatrzonym hasłem „Media bez wyboru”. Przypomnijmy, że w środę 10 lutego większość prywatnych stacji telewizyjnych i radiowych oraz portali internetowych zablokowała dostęp do swoich treści.

W ramach protestu spowodowanego projektem ustawy, której wprowadzenie skutkować będzie składkami z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej, w środę w dużej części mediów polskich zamiast programów, artykułów i audycji nadawany jest wyłącznie specjalny komunikat. Więcej o akcji niezależnych mediów przeczytacie >tutaj<.

Maciej Dowbor i inni wspierają protest niezależnych mediów

Ograniczenie dostępu do treści medialnych spotkało się z ogromnym poruszeniem polskiego społeczeństwa. Opiniami na ten temat postanowiło podzielić się także wielu aktorów, prezenterów i dziennikarzy. Wśród nich znalazł się między innymi Maciej Dowbor. Prowadzący program „Twoja twarz brzmi znajomo” w pełni poparł środową akcję mediów.

- Dosyć!!! Bez wolnych, prywatnych mediów nie ma demokracji!!! Nigdy Wam nie zapomnimy tych ostatnich miesięcy!!! Skończył się przywilej milczenia i przymykania oczu na autorytarne zapędy zakompleksionych ludzi rządnych władzy za wszelką cenę! Nie dajmy się cofnąć o kilkaset lat!!! – napisał na Instagramie.

„Byliśmy równo kopani z każdej strony”. Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz o początkach ich związku„Byliśmy równo kopani z każdej strony”. Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz o początkach ich związkuCzytaj dalej

W mocnych słowach o proteście wypowiedziała się także Kinga Rusin. Dziennikarka zamieściła na swoim profilu zdjęcie, na którym zasłania oko i usta. Nawiązała tym samym do osób, które według niej nie widzą lub nie słyszą tego, że walka o wolne media naprawdę jest potrzebna.

- Sprawa jest oczywista i protest też. Konstytucja, sądy, media – to cele każdej autorytarnej władzy. Na naszych oczach od 5 lat, po kolei, atakowane są filary wolnego, praworządnego państwa. PIĘĆ LAT (!), a co poniektórzy dopiero teraz się „obudzili” i publicznie „przemówili” o wolności. Inni zaś jeszcze ciągle śpią albo udają, że nie widzą i nie słyszą, byle nie stracić - skomentowała.

Solidarność z protestującymi okazała także Anna Dereszowska. Aktorka – podobnie jak Kinga Rusin i Maciej Dowbor – nie przebierała w słowach. Uznała, że Polska robi krok w stronę państw o najbardziej ograniczonym dostępie do prasy.

- Dziś większość Naszych ulubionych portali informacyjnych, źródeł naszej wiedzy na temat tego co dzieje się w Polsce i na świecie, wygląda właśnie TAK. Dziś to tylko protest, próba zwrócenia naszej uwagi na niebezpieczeństwo tego, jak może wyglądać nasza rzeczywistość, jeśli rząd przeforsuje zaproponowane zmiany dotyczące dodatkowych opłat, jakie będą musiały ponosić prywatne media. Dziś Polska robi krok w stronę państw, w których wolność prasy jest najbardziej ograniczona ( Korea Północna, Turkmenistan, Erytrea, Chiny, Kuba, Arabia Saudyjska, Dżibuti, Iran, Syria, Wietnam). Dziś nie możemy pozostać obojętni – napisała.

Maciej Dowbor, Kinga Rusin i Anna Dereszowska to tylko nieliczni celebryci, którzy dziś okazali wsparcie niezależnym mediom. Krótki, ale jakże wyraźny symbol solidarności opublikowała także Ada Fijał.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, dziennik.pl

Następny artykuł