Maciej Koterski, Kogel Mogel Żródło: youtube.com/WFDiF - Studio Filmowe Kadr

Co się dzieje z Maciejem Koterskim? Podobno mieszka poza Polską 

6 Luty 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Maciej Koterski zasłynął rolą Piotrusia w kultowym "Koglu Moglu", ale nie osadził się na stałe w środowisku artystów. Mimo owocnych prognoz jego życie potoczyło się w dość nieoczekiwanie.

  • Piotruś w "Koglu Moglu"
  • Nieznana droga Macieja Koterskiego
  • Co dalej z aktorem?

Największą popularność Maciej Koterski zyskał za sprawą roli Piotrusia Wolańskiego, synka państwa Wolańskich. W kilkuletniego chłopca Koterski wcielał się w obu częściach kultowego "Kogla Mogla". Widzowie i krytycy wróżyli mu wielką sławę, tymczasem los wybrał dla Maćka nieco inny scenariusz. Czym dziś się zajmuje?

Rola Piotrusia przyniosła mu sporą rozpoznawalność

15 sierpnia 1988 roku na wielkim ekranie zadebiutował film "Kogel Mogel", który błyskawicznie zyskał uznanie w oczach widzów. W główne role wcielili się: Grażyna Błęcka-Kolska jako Kasia Solska, Dariusz Siatkowski jako Paweł Zawada, Ewa Kasprzyk jako Wolańska, Zdzisław Wardejn jako Wolański i Maciej Koterski jako Piotruś Wolański.

Zaledwie kilkuletniemu Koterskiemu rola Piotrusia przyniosła sporą rozpoznawalność. Jako niesforny chłopiec cieszył oko widzów w dwóch częściach filmu: "Kogel Mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Po latach wielu zaczęło mylnie przypisywać rolę Piotrusia popularnemu aktorowi Michałowi Koterskiemu.

Nie żyje polski muzyk. Przegrał walkę z podstępną chorobąNie żyje polski muzyk. Przegrał walkę z podstępną chorobąCzytaj dalej

Chociaż to jednak nie on wcielił się w małego Wolańskiego, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - jak donoszą plotki, Maciej jest kuzynem Michała. O ile o Michale Koterskim wiadomo dość sporo, o jego krewnym od lat nie pojawiły się nowe informacje.

Co robi dziś Maciej Koterski?

Chociaż Maciejowi Koterskiemu wróżono wielką sławę, on zdecydował się ostatecznie nie podążać ścieżką aktorstwa. Po debiucie w "Koglu Moglu" i zagraniu w drugiej części uwielbianego przez Polaków filmu zniknął ze sceny.

Podobno mieszka poza Polską. I nie jest aktorem, nie ma żadnych filmowych doświadczeń poza dziecięcą rolą Piotrusia. Wszyscy uważali, że jest to Michał Koterski, a to nie był on. A tak w ogóle nie uważam, jak niektórzy, że był genialnym dziecięcym aktorem. Wycie i dźganiem nożem misia to było dość łatwe zadanie - mówiła przed laty w Tygodniku Solidarność Ilona Łepkowska, cytowana przez Vivę.

Maciej Koterski trzyma się zdala od mediów społecznościowych i nie reaguje na żadne plotki na jego temat. Z doniesień Vivy wynika, że przeszło rok temu Super Express informował, jakoby Koterski mieszkał w Wielkiej Brytanii, gdzie wieść ma szczęśliwe życie u boku ukochanej.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Viva, Super Express

Następny artykuł