Maciej Stuhr Żródło: eastnews & TRICOLORS

Maciej Stuhr o piciu w pracy. „Wtedy się tego nie wstydziłem”

22 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Maciej Stuhr w niezwykle osobistym wywiadzie dla magazynu “Wysokie Obcasy”. Aktor sięgnął pamięcią do wczesnych lat kariery; powiedział parę szczerych słów o wstydzie oraz piciu alkoholu tuż przed spektaklem. Zdradził również, co miałby do powiedzenia młodszej wersji samego siebie.

Maciej Stuhr to znany polski aktor filmowy i teatralny, mężczyzna poszedł w zawodowe ślady swojego ojca, Jerzego. Doskonale rozpoznają go fani takich filmów jak: “Listy do M”, “Planeta Singli” czy “Sala Samobójców. Hejter”. Aktor znalazł swe ważne miejsce także w polskim dubbingu - jego głos usłyszymy w animowanych produkcjach “Coco”, “Film o pszczołach” oraz “Zaplątani”. Wywiad, który ukazał się na łamach “Wysokich Obcasów”, dotyczy męskości i wstydu, będących przewodnimi tematami numeru.

Szczerze o wstydzie i alkoholu. Maciej Stuhr uchylił rąbka tajemnicy

W rozmowie z dziennikarzem magazynu “Wysokie Obcasy” Maciej Stuhr mówi przede wszystkim o kwestii spożywania alkoholu w pracy oraz samego przyzwolenia na podobne praktyki. Jak twierdzi, w środowisku aktorskim jest to powszechny problem.

Maciej Stuhr odnosi się do własnych doświadczeń, wspominając swoje upojenie pracą z kamerą. Doświadczył wówczas poczucia, że może pozwolić sobie na więcej, niż inni. Właśnie to uczucie zachęcało aktora do sięgnięcia po alkohol przed spektaklem.

- Kiedy człowiek upaja się karierą, miewa złudne poczucie, że może więcej niż inni. Dotyczy to również upijania się, w naszym środowisku bowiem istnieje spore przyzwolenie na picie. Więc odpowiadając wprost - wtedy się tego nie wstydziłem - przyznaje aktor.

Z ostatniej chwili: Nie żyje Papcio Chmiel. Był twórcą kultowego Z ostatniej chwili: Nie żyje Papcio Chmiel. Był twórcą kultowego "Tytusa, Romka i A'Tomka"Czytaj dalej

W przypadku Macieja Stuhra dawka alkoholu niekiedy sprawiała, że podczas występów przekraczał kolejne możliwości aktorskie. Pochwały, jakie zbierał po występie od reżysera, utrudniały porzucenie przyzwyczajenia. W atmosferze aprobaty niezwykle trudno bowiem o zażenowanie własnym postępowaniem.

- Jeśli po spektaklu, w którym dzięki alkoholowi dokonałeś przekroczenia siebie samego, reżyser jest zachwycony twoją grą, to trudno się wstydzić. Gdybym dostał reprymendę od mistrza, pewnie szybciej zaprzestałbym tych praktyk - mówi Maciej Stuhr.

Przyzwyczajenie do spożywania alkoholu przed pracą wiąże się w przypadku aktorów z powstaniem pewnego błędnego koła. Jak tłumaczy Maciej Stuhr, chodzi przede wszystkim o lęk przed utratą uzyskanych raz rezultatów.

- Bo kiedy aktor zauważa, że po alkoholu dochodzi do lepszych rezultatów, zaczyna odczuwać strach, czy bez alkoholu również będzie w stanie osiągnąć takie efekty - przekazuje aktor.

W rozmowie z “Wysokimi Obcasami” Maciej Stuhr został zapytany również o to, co powiedziałby sobie sprzed lat. Jego odpowiedź była niezwykle treściwa. Jak mówi, radziłby sobie nie żenić się zbyt szybko.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: onet.pl

Następny artykuł