Magda Gessler Żródło: eastnews & PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS

Magda Gessler w szczerych słowach o kryzysie restauratorów. Zdradziła, jak mogą poprawić swoją sytuację

17 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Magda Gessler zabiera głos w sprawie trudnej sytuacji restauratorów spowodowanej epidemią COVID-19 w Polsce. Gwiazda “Kuchennych rewolucji” wyjaśnia, że decyzja o otwarciu lokali gastronomicznych pozostawiona na “szary koniec” sprawiła jej niemałą przykrość. Słynna restauratorka podzieliła się także pewną radą na to, jakie działania w obliczu kryzysu mogą podjąć przedsiębiorcy.

  • Pandemia COVID-19 dotknęła branżę gastronomiczną
  • W rozmowie z Plotkiem Magda Gessler udzieliła przedsiębiorcom kilku cennych rad
  • Restauratorka przyznaje, że decyzja dotycząca zamknięcia lokali jest dla niej przykra
  • Program “Kuchenne rewolucje” powraca na antenę 18 lutego

Pandemia koronawirusa mocno dotknęła wielu restauratorów, z czego doskonale zdaje sobie sprawę prowadząca kilkanaście lokali Magda Gessler. Przypomnijmy, że od października 2020 roku działalność restauracji została ograniczona praktycznie do minimum. Klienci mogą jedynie dokonać zakupu posiłków “na wynos”, co doprowadziło niektórych przedsiębiorców na skraj bankructwa. Choć rząd stopniowo łagodzi restrykcje, na ten moment na otwarcie drzwi barów i restauracji nie ma co liczyć.

Magda Gessler o kryzysie restauratorów w dobie epidemii COVID-19

Magda Gessler doskonale zna powagę zaistniałej w branży gastronomicznej sytuacji. W rozmowie z serwisem Plotek słynna polska restauratorka zgodziła się udzielić właścicielom lokali kilku rad.

Zdaniem Magdy Gessler kluczowe może okazać się w tym przypadku zrozumienie potrzeb otaczającej nas społeczności. Dotyczy to nie tylko działań podejmowanych przez przedsiębiorców, ale i samego menu dostępnego w lokalu. Magda Gessler nie próbuje ukrywać, że przez pandemię branża gastronomiczna znalazła się w niezwykle kłopotliwej sytuacji.

- Trzeba mieć silnego partnera po drugiej stronie, który da sobie radę z tym, co powinien robić. Powinien słuchać, wiedzieć, jaką ma społeczność wokół, na co stać tę społeczność, co potrafi robić, czym może ich zainteresować. Jakie dania fajnie zamyka się w słoiku i otwiera w domu. Czy ludzie ruszą się w ogóle z domu i mają jakiekolwiek środki do życia. Sytuacja jest bardzo trudna - mówi gwiazda “Kuchennych rewolucji”.

Właśnie się dowiedzieliśmy. TVP zmienia godzinę emisji Właśnie się dowiedzieliśmy. TVP zmienia godzinę emisji "Sanatorium miłości"Czytaj dalej

Magda Gessler ubolewa nad tym, że rząd zwleka z otwarciem punktów gastronomicznych. Jednocześnie gwiazda TVN rozumie ograniczenia, jakie stawia przed każdym z nas koronawirus SARS-CoV-2. Osobistą propozycją Magdy Gessler na rozwiązanie problemu zastoju w branży byłoby umożliwienie klientom spożywania posiłków na zewnątrz, w ogródku, co z oczywistych przyczyn nie jest jednak możliwe zimą.

- Bardzo mi jest przykro, że na końcu otwiera się restauracje, ale w momencie, kiedy jest zimno i wszyscy są w bardzo małym pomieszczeniu, nie mają masek, piją alkohol, nie jest to bezpieczne. Wolałbym, żeby było takie prawo, żeby zrobić na zewnątrz, ile się da ogródków, stolików. Tak, aby ludzie mogli jeść na świeżym powietrzu, tak jak to jest w wielu miejscach na południu Europy - proponuje Magda Gessler.

Nawet pandemia nie zatrzyma “Kuchennych rewolucji”

Choć zagrożenie nie znika z horyzontu, niebawem Magda Gessler ponownie ruszy w Polskę, by nieść pomoc podupadłym restauracjom (i zapewne postraszyć nieco właścicieli spektakularnym rozrzucaniem talerzy wokół). Wszystko za sprawą kolejnego sezonu “Kuchennych rewolucji”. Warto wspomnieć, że format utrzymuje się na antenie stacji TVN od 2010 roku.

W 2021 roku telewidzowie będą mogli zapoznać się z 22 już edycją popularnego show. Emisja premierowego odcinka nowych “Kuchennych rewolucji” odbędzie się już jutro - w czwartek 18 lutego.

Najnowsze “Kuchenne rewolucje” zadebiutują na ekranie telewizorów o godzinie 21:30. W tegorocznej edycji Magda Gessler odwiedzi między innymi stolicę Polski, Toruń, Kraków oraz Łódź. W trudnym czasie epidemii restauratorzy potrzebują pomocnej dłoni słynnej restauratorki być może bardziej niż kiedykolwiek.

MG 1

MG 2

Źródło: instagram.com/magdagessler_official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Plotek, DziennikZachodni

Następny artykuł