Magda Gessler złe wieści Żródło: youtube,com tvnpl

Właściciele restauracji odcinają się od Magdy Gessler. Przedstawili uzasadnienie

1 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Magda Gessler od lat współpracowała ze Schroniskiem Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej. Teraz właściciele restauracji postanowili odciąć się od gwiazdy TVN. Przedstawili obszerne uzasadnienie, a w nim przedstawili kilka niewygodnych faktów.

Z tego artykułu dowiesz się;

  • Jak wyglądała współpraca Magdy Gessler i Schroniska Smaków
  • Kiedy pojawiły się i na czym polegały pierwsze problemy
  • Jak restautacja motywuje swoją decyzję

Magda Gessler jest chyba jednym z najważniejszych kulinarnych autorytetów w Polsce. „Kuchenne rewolucje" już w pierwszym sezonie pokazały, że restauratorka doskonale zna się nie tylko na gotowaniu, ale też branży gastronomicznej, a dla wielu upadających lokali była jedyną nadzieją. Po latach pracy w telewizji jej nazwisko stało się marką kojarzoną z najwyższą jakością. Teraz jednak pojawiły się niespodziewane problemy.

Magda Gessler kończy współpracę ze słynną restauracją

Magda Gessler od 5 lat była związana ze Schroniskiem Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej. Przez ten czas promowała lokal swoim nazwiskiem i zachwalała tamtejsze produkty w swoich social mediach. Co jakiś czas promowała restaurację, a nawet sama się w niej stołowała.

Nic nie zapowiadało problemów, jakie pojawiły się w listopadzie 2020 roku. Okazało się, że plany dotyczące modernizacji i powiększenia lokalu, a dla gości powstał przestronny taras z widokiem na Tatry. Pojawiły się jednak komplikacje, bowiem żadne wnioskowi o rozbudowę miały nie wpłynąć do odpowiednich urzędów, a przedsięwzięcie zostało opisane jako samowola budowlana. Ze wszystkim wiązano Magdę Gessler, która stanowczo wypowiedziała się w tej sprawie.

- Chciałabym wyjaśnić zarówno fanom, jak i mediom, że nie jestem właścicielką ww. restauracji, ani osobą odpowiedzialną podejmowanie jakichkolwiek decyzji w zakresie jej rozbudowy. Z właścicielem Schroniska Smaków, podobnie jak innymi restauratorami w Polsce, współpracuję od wielu lat na podstawie umowy o współpracę, w ramach której na stałe doradzam w kwestiach kulinarnych i gastronomicznych, mam wpływ na wystrój lokalu. Wszelkie decyzje biznesowe należą do właściciela restauracji - stwierdziła wtedy Magda Gessler.

Właściciel Schroniska Smaków potwierdził w rozmowie z Pomponikiem, że faktycznie restauratorka nie miała pojęcia o tym, iż nie złożono stosownych dokumentów. To jednak nie ostatnia afera związana z tym miejscem. W styczniu 2021 roku, gdy niektórzy przedsiębiorcy postanowili otworzyć swoje lokale, dołączył do nich także właściciel obiektu promowanego przez Magdę Gessler.

Zofia Zborowska opisała wstrząsające doświadczenia kobiet u ginekologa. Zofia Zborowska opisała wstrząsające doświadczenia kobiet u ginekologa. "Przeżyłam totalne upokorzenie"Czytaj dalej

Gwiazda TVN zaprzeczyła, że miała jakąkolwiek wiedzę o otwarciu Schroniska Smaków wbrew obostrzeniom. Uznała, że właściciel musi zdecydował się na taki krok przez swoją pazerność.

-To jest duża restauracja, która doskonale sobie daje radę. Mają okienka, do których ustawiają się kolejki jak do wyciągów - mówiła w rozmowie z Super Expressem.

Teraz okazało się, że Schronisko Smaków odcina się od Magdy Gessler i od 1 lutego będzie funkcjonować pod zmienioną nazwą. Zamieścili obszerny post na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku.

- 1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od poniedziałku zmieniamy się w Restaurację Schronisko Bukowina - to właśnie pod tą nazwą będziecie mogli nas spotkać - napisali.

Głównym powodem, dla którego zdecydowali się na zakończenie współpracy z restauratorką, jest oświadczenie, jakie ta miała zamieścić na swoim Facebooku.

- Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w 'debatowaniu' na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała. Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100 proc. należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! - napisali.

To fatalne wieści dla fanów Magdy Gessler, którzy chcieli wspierać promowane przez nią biznesy. Pozostają im jednak inne lokale, jak na przykład U Fukiera, gdzie celebrytka cały czas trzyma pieczę nad kuchnią.

❎❎ 1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od...

Opublikowany przez Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep Niedziela, 31 stycznia 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Facebook, WP

Następny artykuł