Magda Mołek staje w obronie kobiet Żródło: instagram.com/magda_molek

Magda Mołek staje w obronie kobiet i ostro krytykuje PiS. "Niekompetentna, buńczuczna niby-władza"

28 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Magda Mołek dołączyła do obszernego grona twarzy show-biznesu, które w minioną środę stanęły w obronie wszystkich kobiet, chodzi o wyrok TK w sprawie aborcji. Celebrytka ostro skrytykowała partię Prawo i Sprawiedliwość na swoim Instagramie.

Magda Mołek, Kasia Tusk, Monika Olejnik, Kuba Wojewódzki czy Anja Rubik to tylko niektóre z gwiazd, które 27 stycznia tego roku wyraziły w mediach społecznościowych gest sprzeciwu, odnosząc się do opublikowania przez TK wyroku w sprawie zakazu aborcji. Uwielbiana dziennikarka TVN nie przebierała w słowach i zrównała PiS z ziemią.

Magda Mołek staje w obronie kobiet

Wczorajszym wieczorem wśród Polaków zawrzało. W najmniej spodziewanym momencie pojawiła się oficjalna informacja dotycząca opublikowania przez Trybunał Konstytucyjny z uzasadnieniem wyroku sprzed trzech miesięcy. Wynika z niego, że od 28 stycznia w Polsce obowiązuje zakaz aborcji w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa trwałego uszkodzenia płodu lub zagrożenia życia matki oraz dziecka.

Publikacja wyroku wraz z uzasadnieniem pozwoli na minimalizację wątpliwości obywateli dotyczących motywów oraz skutków prawnych orzeczenia, co jest szczególnie istotne w tak ważnej społecznie sprawie, w czasach stanu epidemii – przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

W kilka chwil w mediach społecznościowych wylał się hejt nie tylko celebrytów, ale też tysięcy Polaków, którzy nie zgadzają się z decyzją TK. Już o godzinie 16:00 Ogólnopolski Strajk Kobiet oficjalnie poinformował również, że o 18:00 rozpocznie się protest, a jako miejsce zbiórki wyznaczono budynek TK.

Była partnerka Durczoka zdradziła bolesne kulisy ich związku. „Przeżyłam ogrom cierpienia, upokorzeń i łez”Była partnerka Durczoka zdradziła bolesne kulisy ich związku. „Przeżyłam ogrom cierpienia, upokorzeń i łez”Czytaj dalej

Magda Mołek błyskawicznie wrzuciła na swój Instagram zdjęcie z pomalowanymi na czerwono ustami i czerwoną błyskawicą, co jest symbolem Strajku Kobiet. Pod fotografią zamieściła obszerny wpis, wyrażając poparcie dla wszystkich Polek. Dziennikarka nie oszczędzała także krytycznych słów pod adresem partii Prawo i Sprawiedliwość.

Nigdy nie będziesz szła sama. Co takiego musi przykryć ta nieudolna, niekompetentna, buńczuczna niby-władza, że wrzuca dziś publikację swego pseudo-wyroku?- zaczęła.

Mołek wprost przyznała, że jej zdaniem, rząd próbuje wykorzystać bezsilność kobiet, których wykańcza pandemia, izolacja i trwające od przeszło trzech miesięcy protesty.

Dociska nas, polskie Kobiety, wykończone pandemią, izolacją, utratą pracy, strachem o zdrowie swoje i najbliższych, niepewne jutra. Trzymajmy się! Razem. Przejdziemy przez to tylko, wspierając się, jedna drugą, w każdej sytuacji! Czas pokaże, czyj to był koniec: Zmory patriarchatu czy Mocy Kobiety - dodaje gwiazda.

Przypomnijmy, że m.in. Kinga Rusin w swoim wpisie uznała 27 stycznia 2021 roku jako dzień, w którym "skończyły się prawa kobiet".

27 stycznia – koniec praw kobiet w Polsce? A może początek prawdziwej rewolucji? Polki nie dadzą sobie tak łatwo zabrać wolności i swoich praw! Zapamiętajmy tę datę - pisała celebrytka.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram

Następny artykuł