Marzena Kipiel-Sztuka o Ryszardzie Kotysie Żródło: Screen "Świat według Kiepskich", produkcja Polsat

Smutne, jak Marzena Kipiel-Sztuka zareagowała na śmierć Kotysa. "Był dżentelmenem"

30 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Marzena Kipiel-Sztuka przez lata pacowała z Ryszadem Kotysem na planie „Świata według Kiepskich". Niespodziewana śmierć kolegi dotknęła aktorkę, która we wzruszających słowach pożegnała serialowego Paździocha. Nazwała go między innmi dżentelmenem.

Marzena Kipiel-Sztuka jest kojarzona głównie z roli Halinki Kiepskiej, żony Ferdka, w słynnym hicie Polsatu. Od 20 lat nwiązała na planie wiele przyjaźni, a sama aktorka wiele razy podkreślała, że wśród całej ekipy panuje rodzinna atmosfera. Wieść o niespodziewanej śmierci Ryszarda Kotysa na pewno była dla niej ogromnym ciosem. Na swoich social mediach postanowiła oddać część pamięci słynnego Paździocha.

Marzena Kipiel-Sztuka o Ryszradzie Kotysie

Ryszad Kotys, choć szerszej publiczności kojarzy się głównie z Marianem Paździochem, ma na swoim koncie ponad 200 ról telewizyjnych i teatralnych. Dla wielu był mistrzem drugiego planu. Już jedna kwestia wystarczała, by zapamiętać jego postać. Wszystko dzięki niespotykanej charyzmie aktora, która sprawiła, że widzowie pokochali go niemal od razu.

- Ludzie zapominają, że mam na koncie kilkadziesiąt filmów, kilkaset sztuk, że byłem aktorem grającym przez ponad pięćdziesiąt lat. Ale ja się z tym pogodziłem, choć przyznam że niekiedy jest to trochę męczące. Gdy tylko wyjdę na ulicę ludzie chcą porozmawiać, ale co zabawne nie ze mną, a z Paździochem... - mówił ze śmiechem.

Mimo to lubil wcielać się w tę postać. Jak sam mówił, granie w „Świecie według Kiepskich" było dla niego bardzo satysfakcjonujące i postanowił do końca swoich sił występować w serialu nawet, gdy zaczęły go męczyć poważne problemy ze zdrowiem. Wiedział też, że sitcom cieszył się dużą sympatią wśród widzów.

Leszek Miller szczerze wypowiedział się na temat wnuczki. Łzy same płyną po policzkachLeszek Miller szczerze wypowiedział się na temat wnuczki. Łzy same płyną po policzkachCzytaj dalej

- Publiczność lubi takie trochę podejrzane charaktery. Jak już ktoś mnie dorwie na ulicy to słyszę, że Paździoch bardzo im się podoba. Często słyszę od taksówkarzy że nie lubią oglądać telewizji, ale Kiepskich oglądają zawsze - wspominał.

Podczas 20 lat na planie „Świata według Kiepskich" ekipa bardzo się ze sobą zżyła. Często podkreślała to Marzena Kipiel-Sztuka, odtwórczyni roli Halinki Kiepskiej. Jakiś czas temu wstrząsnęła nią wiadomość o śmierci Dariusza Gnatowskiego, teraz spadł na nią kolejny cios.

Artystka postanowiła oddać hołd Ryszardowi Kotysowi w wypowiedzi dla Faktu. Piękne słowa z pewnością wywołają łzy u fanów zarówno serialu, jak i samego aktora.

- Ryszard Kotys był cudownym, ciepłym człowiekiem i fantastycznym kolegą. Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu. Zaszczytem było przebywać w jego towarzystwie, pracować z nim, czy jeść po prostu obiad na stołówce. To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen - napisała.

Z pewnością nie jest łatwo pogodzić się z kolejną stratą. O śmierci serialowego Paździocha wypowiedział się także Andrzej Grabowski, który pożegnał kolegę z planu w równie pięknych słowach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Fakt

Następny artykuł