Michał Wiśniewski przyznał, ile potrafił wypić Żródło: East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 09.03.2019 Gwiazdy po nagraniu Pytania na Sniadanie n/z: WISNIEWSKI MICHAL

Michał Wiśniewski przyznał się, ile potrafił wypić dziennie. „Myślałem, że nie mogę zagrać koncertu na trzeźwo”

3 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Michał Wiśniewski nigdy nie ukrywał, że w jego życiu przez długi czas obecny był alkohol. Lider zespołu „Ich Troje” przez 22 lata nie umiał żyć w trzeźwości i nawet na koncerty przychodził pod wpływem. W końcu zdecydował się na wszywkę alkoholową. O swoim uzależnieniu opowiedział niedawno w programie „Raport”.

Michał Wiśniewski jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych osób w polskim show-biznesie. Wokalista znany jest między innymi z bujnego życia prywatnego, głośnych rozwodów i otwartego opowiadania o swoim uzależnieniu. Temu ostatniemu poświęcił niedawny wywiad z reporterką Polsat News.

Michał Wiśniewski: każdego dnia wypijałem 0,7 wódki

Lider zespołu „Ich Troje” od lat otwarcie mówi o alkoholizmie, z którym – jak twierdzi – udało mu się wygrać. Sukces przyszedł jednak po bardzo długim czasie. Uzależnienie towarzyszyło bowiem Wiśniewskiemu przez 22 lata.

- Przez 22 lata piłem 0,7 dziennie, nie piłem tylko przed lotami no i w trakcie, naprawdę ja piłem bardzo, bardzo dużo – wyznał wokalista w programie „Raport”.

Nałogowe picie alkoholu odbiło się na zdrowiu i kondycji wokalisty – nie tylko fizycznej, ale także psychicznej. Choć dziś trzęsące się ręce i oszukiwanie samego siebie są już dla niego przeszłością, wciąż pozostają w jego pamięci.

TVP zwolniło prezenterkę pogody po 20 latach pracy. Powodem serduszko WOŚPTVP zwolniło prezenterkę pogody po 20 latach pracy. Powodem serduszko WOŚPCzytaj dalej

- Zaczęły mi się trząść ręce, nie byłem w stanie osłodzić herbaty, żona mi to robiła. Nie byłem w stanie zjeść zupy, zamawiałem barszczyk, bo można było wziąć go w obie ręce, bo nie mogłem sam jedną ręką utrzymać łyżki. Oszukiwałem siebie to było trudne, bo w momencie kiedy zaczynasz oszukiwać samego siebie, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy twoje wartości pokrywają się z tym, co robisz, a kłamstwa nie zniosę – wspominał Michał Wiśniewski.

Michał Wiśniewski i jego walka z nałogiem

Po 22 latach wokalista zespołu „Ich Troje” w końcu postanowił wziąć się w garść i rozstać się z nałogiem. Sześć lat temu zdecydował się na wszywkę alkoholową, którą do dziś regularnie kontroluje. Jak twierdzi, disulfiram aplikowany pod skórę przynosi mu ulgę i uwalnia go od kłamstw.

Jak tłumaczy serwis WP abc Zdrowie, wszywka alkoholowa w postaci disulfiramu hamuje metabolizm alkoholu etylowego, powodując występowanie przykrych objawów, które zniechęcają uzależnionego do spożycia alkoholu. Choć wielu specjalistów krytykuje ich działanie, Michał Wiśniewski utrzymuje, że metoda pozwoliła mu na powrót do normalnego życia.

- Myślałem, że nie mogę zagrać koncertu na trzeźwo, a potem okazało się, że one lepiej wychodzą mi niż po setce, nauczyłem się na nowo żyć – dodał.

Życie w trzeźwości

Podjęcie walki pozwoliło Michałowi Wiśniewskiemu na rozstanie się z uciążliwym uzależnieniem. Obecnie wokalista wiedzie szczęśliwe życie u boku ukochanej Poli, która pod koniec stycznia urodziła ich pierwszego wspólnego syna. Rodzice dali mu na imię Falco Amadeus.

Michał Wiśniewski 2020Michał Wiśniewski w 2020 roku (Źródło: East News)

Michał Wiśniewski 2007Michał Wiśniewski w 2007 roku (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express, WP abc Zdrowie

Następny artykuł