Michał Wiśniewski wyznał prawdę o swoim banktuctwie Żródło: Piotr Molecki/East News

Michał Wiśniewski wyznał prawdę o swoim bankructwie. Obwinia fałszywych przyjaciół

18 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Michał Wiśniewski wrócił pamięcią do programu „Jestem jaki jestem”, w którym dorobił się fortuny. Pieniądze lidera grupy „Ich Troje” szybko zaczęły jednak znikać. Dziś wokalista przyznaje, że do bankructwa doprowadziła go bezmyślność i nieodpowiednie towarzystwo. „Straciłem pieniądze przez fałszywych przyjaciół” – mówił Wiśniewski w audycji „Dawno temu w telewizji”.

  • W latach 2003-2004 Michał Wiśniewski był gwiazdą programu „Jestem jaki jestem”
  • Po kilkunastu latach od emisji pierwszego odcinka muzyk wrócił pamięcią do swojego honorarium
  • W trakcie audycji „Dawno temu w telewizji” przyznał, że zarobił na programie 40 mln zł
  • Przez bezmyślność i „fałszywych przyjaciół” roztrwonił cały majątek

Życie prywatne Michała Wiśniewskiego od zawsze budziło zainteresowanie milionów Polaków. Ku ich zadowoleniu w latach 2003-2004 lider zespołu „Ich Troje” wpuścił do swojego domu kamery i publicznie pokazywał, jak toczy się codzienność jego rodziny. Fani byli zachwyceni.

Zachwycony formatem „Jestem jaki jestem” wydawał się też sam Michał Wiśniewski. Po latach okazało się jednak, że muzyk wcale nie chciał dzielić się ze wszystkimi swoją prywatnością. Jak przyznał w audycji „Dawno temu w telewizji”, do udziału w programie skłoniły go jedynie pieniądze.

Michał wiśniewski zarobił 40 mln zł. Dlaczego stracił majątek?

Dzięki programowi „Jestem jaki jestem” Michał Wiśniewski zarobił 40 mln zł. Nawet po odprowadzeniu wszystkich podatków na koncie muzyka została ogromna suma. On jednak nie potrafił jej odpowiednio wykorzystać. Po latach doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

- Sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zarobisz 40 mln, musisz odprowadzić od tego blisko 10 mln podatków. Gorzej, jeśli go odprowadzisz, a sam nie dbasz o finanse. Nie jestem pierwszą osobą, która sobie z tym nie poradziła. Lista nazwisk jest bardzo długa, z Michaelem Jacksonem na czele – zdradził Michał Wiśniewski.

Media podały najgorszą wiadomość. Nie żyje wybitny aktor i reżyser, Mariusz PuchalskiMedia podały najgorszą wiadomość. Nie żyje wybitny aktor i reżyser, Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

Lider zespołu „Ich Troje” szybko roztrwonił wszystkie zarobione pieniądze. W mediach krążyła wówczas plotka, że wydał je na alkohol, który był jego wieloletnim uzależnieniem. Spekulowano także, że za utratę majątku muzyka odpowiedzialny był hazard. On sam do dziś zaprzecza jednak takim doniesieniom.

- Większość pieniędzy straciłem przez fałszywych przyjaciół, ja ich nie przegrałem. Nie jestem profesjonalnym pokerzystą. Nie wrzuciłem nigdy w pokera pięciu złotych. Poker to pasja, ale bardzo często mówiło się, że ja przegrałem te pieniądze, ale nie, proszę państwa, gdybym przegrał, to bym zrobił z tego zdjęcia i relację. A tego nie ma – tłumaczył Wiśniewski.

Czy tylko „fałszywi przyjaciele” byli odpowiedzialni za utratę majątku Michała Wiśniewskiego? Nie. Zdaniem muzyka zawiniła także jego bezmyślność połączona z łatwym wydawaniem pieniędzy. Z perspektywy czasu lider „Ich Troje” nie żałuje jednak swoich decyzji.

- Kupowało się bezsensownie samochody, samoloty, mieszkania, łódki. Całą masę pierdół, które dziecko z domu dziecka na oczy nie widziało. Fajnie sobie zbudować kościół na biegunie północnym, ale on się nie buduje sam, więc niczego nie żałuję – dodał.

Według Wiśniewskiego obok nieodpowiedniego towarzystwa i bezmyślności stała także bieda – ta, o której wspomniał, mówiąc o domu dziecka. Młody wokalista chciał mieć wszystko, czego nie mógł mieć w przeszłości. Dziś twierdzi, że „nie wypadł najlepiej przed kamerami”.

Jestem jaki jestemKadr z programu „Jestem jaki jestem” (Źródło: screen/YouTube/Michał Wiśniewski)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, Wikipedia

Następny artykuł