Mija 15 lat od śmierci Ewy Sałackiej. Jak doszło do tragedii? Żródło: PIOTR LISZKIEWICZ/East News

Mija 15 lat od śmierci Ewy Sałackiej. Jak doszło do tragedii?

3 Maj 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Była piękną, utalentowaną i inteligentną kobietą. W młodości mężczyźni za nią szaleli, a znajomi określali ją, jako najpiękniejszą dziewczyną na uczelni. Aż ciężko uwierzyć, że to już prawie 15 lat odkąd jej z nami nie ma. Ewa Sałacka, aktorka, której śmierć może być nauczką dla każdego człowieka. Jej historia była naprawdę wyjątkowa, jednak zakończona nagle i tragicznie.

  • Ewa Sałacka zmarła tragicznie niemal 15 lat temu
  • Jej śmierć spowodowała osa
  • Córka aktorki w momencie śmierci swojej mamy miała 12 lat

Ewa Sałacka była jedną z najpiękniejszych aktorek swojego pokolenia. Ludzie pokochali ją za liczne role w filmach, gdzie wcielała się w romantyczne postaci, ale także femme fatale. Jej tragiczna śmierć spowodowała szok w sercach dziesiątek tysięcy Polaków.

Ewa Sałacka zmarła prawie 15 lat temu

Kiedy przechodziła chodnikiem, mężczyźni automatycznie odwracali za nią wzrok. Jej uroda wywoływała zazdrość u facetów, którzy nawet nie wiedzieli, jaką jest kobietą. Ewa Sałacka podbiła serca niejednego mężczyzny, jednak tylko dwóm udało się zdobyć jej.

Polacy mogą kojarzyć aktorkę z takich produkcji jak: „Och Karol”, „Sztuka kochania”, czy „Ciemna strona Wenus”. Najczęściej przypadały jej role, które wywoływały u wielu mężczyzn duszności i rozpalały ich do czerwoności. Jednak na tym jej kariera się nie kończyła.

Zdarzało się, że przypisano jej rolę femme fatale. W pewnym momencie obawiała się, że ludzie będą kojarzyć ją jedynie z jednej z tych postaci. Warto podkreślić, że część znajomych z młodości, w tym jej koleżanka ze studiów, Małgorzata Potocka wspomina aktorkę, jako najpiękniejszą kobietę na uczelni.

Monika Chwajoł z Monika Chwajoł z "Królowych Życia" przebywa w szpitalu. Jej majówka nie zachwycaCzytaj dalej

- Gdy szła ulicą, wszyscy zatrzymywali się, by na nią popatrzeć. Była najpiękniejszą dziewczyną na uczelni. I wspaniałym człowiekiem [...] Faceci wariowali na jej punkcie, ale ona nie była łamaczką męskich serc, w miłości była bardzo oddana - cytuje słowa Potockiej portal „viva.pl”.

Pierwszym wybrankiem Ewy Sałackiej był Krzysztof Krauze. Para zakochała się w sobie do tego stopnia, że w 1979 roku wzięli ślub. Jednak na ich drodze pojawiło się mnóstwo zawirowań i już 4 lata później rozeszli się w swoje strony.

Miłością życia aktorki okazał się Witold Kirstein, z którym doczekała się córki Matyldy. Ich sielankowe życie przerwała wielka tragedia, która wydarzyła się niemal 15 lat temu.

Śmierć Ewy Sałackiej

23 lipca 2006 roku Ewa Sałacka w towarzystwie rodziny wypoczywała w Arciechowie. Z uwagi na wysoką temperaturę powietrza aktorka postanowiła napić się słodkiego napoju, po który sięgnęła bez zawahania, nie zauważając, że w środku jest osa, która użądliła ją w usta.

Aktorka była uczulona na jad tych owadów i dostała wstrząsu anafilaktycznego. Mimo natychmiastowej reanimacji i zawezwania służb medycznych, które pojawiły się po chwili Sałacka zmarła na oczach rodziny. Jej córka Matylda miała wtedy 12 lat. Dziś wyrosła na piękną, dorosłą kobietę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: party.pl, viva.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł