Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mister Supranational 2022. Jamala specjalną gościnią wydarzenia, zachwyciła widzów
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.07.2022 21:50

Mister Supranational 2022. Jamala specjalną gościnią wydarzenia, zachwyciła widzów

Supranational 2022 / Jamala
Fot. facebook.com/polsat

Trwa Mister Supranational 2022. Wszystko w ramach Festiwalu Piękna, odbywającego się w Nowym Sączu. Zawody transmituje telewizja Polsat. Gościnią specjalną dzisiejszego wydarzenia okazała się Jamala, ukraińska piosenkarka, zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wykonała piosenkę o historycznym znaczeniu.

Mister Supranational 2022: Jamala wykonała utwór "1944"

O tytuł Mistera Supranational walczy dziś 34 kandydatów. Poza nimi na scenie pojawiło się kilku znamienitych artystów. Największe wzruszenie ogarnęło jednak publiczność, kiedy ukraińska piosenkarka zaśpiewała "1944". Ten utwór przyniósł jej w 2016 roku zwycięstwo na Eurowizji, jednak w obliczu wojny na Ukrainie nabrał nowego znaczenia.

Jamala opuściła swój kraj, kiedy Ukrainę zaatakowały rosyjskie wojska. Obecnie działa na rzecz pomocy rodakom i nagłaśnia skalę dramatu, jaki ich spotkał. Wyjechała z Kijowa podczas bombardowań i znalazła schronienie w Turcji. Tekst "1944" opowiada o brutalnym wysiedleniu przodków artystki, Tatarów Krymskich, którego dopuścił się stalinowski reżim.

Samo wysiedlenie odbywało się bez poszanowania jakichkolwiek praw człowieka, a wysiedleńcy więzieni byli w nieludzkich warunkach. Artystka urodziła się w Kirgistanie, do którego przeniesiono w 1944 roku jej przodków. Kiedy Ukraina odzyskała niepodległość, jej rodzina wróciła na Krym.

W obliczu wojny w Ukrainie tekst zyskał nowe, smutne znaczenie. Sama wokalistka przyznaje, że krzyk, który wydaje z siebie przed ostatnim refrenem "to krzyk do wszystkich krajów Europy, by ramię w ramię zareagowały na wojnę w Ukrainie". Teraz piosenkę tę można było usłyszeć podczas programu na Polsacie.

Jamala pojawiła się w prostym, ciemnym kombinezonie i wianku na głowie. Światło towarzyszące jej wystąpieniu utrzymane było w odcieniu ciemnej czerwieni, a na telebimach pojawiły się wizualizacje ognia. Kiedy śpiewała, publiczność zamarła w pełnym powagi milczeniu.

Także wczorajsze wybory Miss Supranational miały wzruszający, ukraiński akcent. W pewnym momencie wszystkie uczestniczki pojawiły się a scenie w symbolicznych strojach, a reprezentantka Ukrainy, trzymając w dłoniach flagę swojego kraju, zabrała głos w sprawie bieżących wydarzeń.

Całość występu do obejrzenia tutaj - zobacz film i zdjęcia:

Jamala
Jamala na "Mister Supranational 2022", YouTube @Polsat
Jamala na
Jamala na "Mister Supranational 2022", Fot. YouTube @Polsat
Jamala, Mister Supranational 2022
Jamala na "Mister Supranational 2022", fot. YouTube @Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Polski "royal wedding" już za nami. Suknia panny młodej wzbudziła wielkie emocje

  2. Skandaliczne komentarze pod zdjęciem Kasi Cichopek. Jest obrażana ze względu na pewną część ciała

  3. Anna Lewandowska o trzecim dziecku. Zabawnym komentarzem skomentowała wszelkie domysły

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: