Monika Mrozowska poucza fanki Żródło: Instagram.com/monikakingamrozowska

Monika Mrozowska poucza fanki, jak radzić sobie po porodzie. „Nie bójcie się prosić o pomoc, macie prawo czuć się słabe”

5 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Dwa tygodnie temu na świat przyszło kolejne dziecko Moniki Mrozowskiej. Od tego czasu aktorka zwraca się do fanek z kolejnymi radami. We wtorek postanowiła podzielić się z nimi spostrzeżeniami dotyczącymi połogu. Opisała, kto w tym okresie powinien przebywać w towarzystwie matki i dziecka, a także jaki krój majtek powinna wtedy zakładać kobieta.

  • 19 stycznia 2021 roku Monika Mrozowska urodziła czwarte dziecko
  • Aktorka chętnie dzieli się doświadczeniem macierzyńskim ze swoimi fanami
  • W najnowszym poście podjęła temat połogu

19 stycznia 2021 roku na świat przyszło czwarte dziecko Moniki Mrozowskiej. Syn Lucek jest owocem związku aktorki z jej obecnym partnerem, Maciejem Auguścikiem-Lipką. Choć mama i maleństwo czują się wyśmienicie, podczas porodu nie obyło się bez komplikacji.

Lucek – najmłodszy syn Moniki Mrozowskiej

Gwiazda „Rodziny zastępczej” słynie z dużej aktywności w mediach społecznościowych. 40-letnia aktorka na bieżąco relacjonowała w nich przebieg swojej ciąży, a teraz chwali się zdjęciami małego Lucka. Pozostaje przy tym w interakcji z fanami, z którymi dzieli się macierzyńskimi doświadczeniami.

Nie tak dawno Monika Mrozowska opublikowała na Instagramie post, w którym skarżyła się na twarde piersi i powiększony brzuch. Od razu przyznała jednak, że dokładnie tak ma prawo wyglądać każda kobieta po porodzie. Jak stwierdziła, z biegiem czasu wszystko zacznie wracać do normy.

- Moje wnętrzności kurczą się wywołując ból, a miejscami wręcz czuję się jak potrącona przez TIRa. Muszę tłumaczyć mojemu starszemu synowi, że w tym „wielkim” poporodowym brzuchu wcale nie ma kolejnego brata (…) – napisała.

Monika Mrozowska o połogu

Najnowszy post Moniki Mrozowskiej pojawił się we wtorek. 2 lutego mijały bowiem dwa tygodnie, odkąd szczęśliwi rodzice powitali na świecie małego Lucka. Z tej okazji aktorka postanowiła odnieść się do tematu, który – jak stwierdziła – jest zwykle pomijany. Połóg, który miała na myśli, trwa u każdej młodej mamy sześć tygodni.

- Dużo się mówi o ciąży, porodzie, a o połogu prawie wcale... A okazuje się, że dla wielu matek to on jest najbardziej traumatyzującym przeżyciem. Wiem, że jest tu sporo mam, dlatego chciałabym Wam podpowiedzieć, jak to zrobić, żeby jednak było dobrze – zaczęła Mrozowska.

Gwiazda „Rodziny zastępczej” postanowiła polecić kobietom kilka sprawdzonych sposobów na poradzenie sobie z połogiem poporodowym. Szczególną uwagę zwróciła przy tym na ludzi. Jak stwierdziła, przez sześć tygodni mamie i dziecku powinny towarzyszyć wyłącznie osoby godne zaufania.

- (…) dlatego nie bójcie się prosić o pomoc (macie prawo czuć się słabe, to Wam w żaden sposób nie umniejsza), nie stawiajcie sobie wygórowanych oczekiwań i... dopuszczajcie do siebie i dziecka TYLKO te osoby, do których macie 100% zaufanie – radziła.

Monika Mrozowska postanowiła odnieść się także do wygody i komfortu świeżo upieczonych mam i ich dzieci. Uznała, że w przypadku obu tych rzeczy kluczowe jest ubranie. Poleciła kobietom, jakie części garderoby okażą się dla nich najbardziej przydatne.

- Dbajcie o siebie z taką samą troską jak dbacie o malucha. (...) Ubierajcie siebie i dziecko WYGODNIE. Nie wciskajcie się na siłę w jeansy sprzed ciąży (…) Majtki? Albo bardzo wysokie, albo bardzo niskie – żeby nie „deformować” pociążowego brzuszka – dodała.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram

Następny artykuł