Na co choruje Małgorzata Kożuchowska? Żródło: instagram.com malgorzatakozuchowska_

Na co choruje Małgorzata Kożuchowska?

20 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Małgorzata Kożuchowska jest uznawana za polską ikonę stylu, a Polacy pokochali ją za rolę w „Rodzince.pl” i „Drugiej szansie”. Aktorka zaniepokoiła jednak fanów wyznaniem o nieuleczalnej chorobie.

Małgorzata Kożuchowska jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Kiedy wyznała, że cierpi na nieuleczalną chorobę, przejęła tym fanów. Na jej 0przypadłość nie ma jeszcze lekarstwa, a sama gwiazda może tylko łagodzić objawy.

- Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej! – napisała na swoim Instagramie.

Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, która stopniowo niszczy gruczoł tarczycy, odpowiedzialny za produkcję hormonów. Przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, jednak jej nieleczenie może doprowadzić do poważnych chorób serca czy niepłodności.

Często towarzyszą jej takie objawy jak depresja, senność, zmęczenie, zaparcia, anemia i wiele innych dokuczliwych dolegliwości, które znacznie obniżają jakość życia. Podobne przypadłości opisała Małgorzata Kożuchowska na swoim Instagramie.

Jak do tej pory nie powstał skuteczny lek na tę chorobę. Można jedynie przyjmować preparaty normujące pracę tarczycy. Trzeba także stosować odpowiednio skomponowaną dietę.

Do tego gwiazda ciężko przeżyła pierwsze chwile po urodzeniu syna. Na Instagramie dokładnie opisała, jak się czuła.

- Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki Rodzinki.pl z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze – wyznała.

Dziś jednak Małgorzata Kożuchowska czuje się dobrze, a walka z chorobą Hashimoto przynosi oczekiwane rezultaty. Słowa aktorki są ważne, bowiem mogą zachęcić osoby, które zauważają u siebie podobne objawy, mogą za przykładem idolki pójść do lekarza i dowiedzieć się, czym są spowodowane.

Następny artykuł