Na co zmarł Witold Pyrkosz? Żródło: wikipedia.org/Starscream

Na co zmarł Witold Pyrkosz?

21 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Na co zmarł Witold Pyrkosz? Jego odejście do dziś budzi ogromny żal, który trudno przerwać.

Na co zmarł Witold Pyrkosz? Śmierć uwielbianego aktora dla wszystkich była wielkim i bolesnym szokiem. Z czym przed odejściem zmagał się gwiazdor “M jak miłość”?

Kochały go tysiące

Witold Pyrkosz przez wiele lat święcił triumfy, a swoją przygodę z aktorstwem zaczął jeszcze jako młody chłopak. Szybko zaczął odnosić pierwsze sukcesy, które pozwoliły mu wspinać się po szczeblach kariery. \

Największą popularność przyniosła mu jednak rola Lucjana Mostowiaka w “M jak miłość”, gdzie grał od samego początku powstania serialu do swoich ostatnich dni. Nie jest tajemnicą, że gdy ze zdrowiem aktora było coraz gorzej, produkcja postanowiła na pewien czas odsunąć jego postać, mając jednak nadzieję, że Pyrkosz lada moment wróci na plan.

Niestety, stało się jednak inaczej, a wielu do dziś nie może pogodzić się z jego śmiercią. Na co zmarł uwielbiany aktor?

Na co zmarł Witold Pyrkosz?

Przypomnijmy, że Witold Pyrkosz na dobre opuścił nas 22 kwietnia 2017 roku. Zmarł w szpitalu, gdzie przebywał ze względu na swój stan zdrowia. Ostatnie trzy tygodnie życia były dla aktora prawdziwym koszmarem - walczył z zapaleniem płuc, któremu ostatecznie, nie dał rady.

Nikt nie przypuszczał, że zapalenie płuc, które najczęściej udaje się zwalczyć antybiotykiem, dla 90-letniego aktora okaże się śmiertelne. On jednak już od miesięcy słabł w oczach, a mimo to dopiero na samym końcu, gdy było już naprawdę źle, przerwał grę w “M jak miłość”.

Producenci do samego końca wierzyli, że niebawem będą mogli przywrócić postać Lucjana, który w serialu również przebywał w szpitalu. Stało się jednak inaczej, co dla wszystkich było wielkim szokiem.

Dzień przed zdjęciami otrzymałam telefon, że w scenariuszu pojawią się poprawki. Jak je zobaczyłam, okazało się, że nie będziemy mieć wspólnych scen z Witkiem. Pomyślałam, że pewnie jest przeziębiony i nie przyjdzie na plan - mówiła Teresa Lipowska, serialowa żona Lucjana.

Na pogrzebie zjawiły się prawdziwe tłumy - nie tylko kolegów i koleżanek z branży czy krewnych, ale też oddanych fanów, którzy chcieli uczestniczyć w ostatniej drodze aktora. Wątek Lucjana Mostowiaka zakończył się natomiast dopiero kilka miesięcy później. Przez ten cały czas jednak widzowie nie mieli już okazji zobaczyć bohatera.

Następny artykuł