Świat Gwiazd Żródło: Fot. Świat Gwiazd

Natalia Kukulska pożegnała legendarnego muzyka. Chick Corea zmarł dziś w wieku 79 lat

12 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Natalia Kukulska pożegnała amerykańskiego pianistę jazzowego i zdobywcę 23 nagród Grammy. Chick Corea zmarł w wieku 79 lat. Jak podała agencja AP, przyczyną była rzadka odmiana nowotworu.

Natalia Kukulska zamieściła na Instagramie post upamiętniający wielkiego muzyka. Chick Corea uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców muzyki fusion.

Natalia Kukulska żegna mistrza

W wieku 79 lat zmarł Chick Corea. Był amerykańskim pianistą jazzowym. Zdobył 23 nagrody Grammy. Agencja AP podała, że chorował na rzadką odmianę nowotworu.

Chick Corea był jednym z pionierów muzyki fusion, ale wywarł też wpływ na gatunki takie, jak post-bop, jazz latynoski, free jazz czy jazz awangardowy i klasyczny. Jako jeden z pierwszych muzyków docenił potencjał instrumentów elektronicznych.

Chick Corea założył własną grupę awangardową Circle, a potem Return to Forever. Współpracował też z Hancockiem oraz wibrafonistą Garym Burtonem. Tworzył zarówno muzykę poważną, standardy, jak i latynoski jazz.

Niepokojące wieści na temat stanu zdrowia Zbigniewa Zamachowskiego. Aktor zaraził się koronawirusemNiepokojące wieści na temat stanu zdrowia Zbigniewa Zamachowskiego. Aktor zaraził się koronawirusemCzytaj dalej

O śmierci muzyka poinformował menedżer Dan Muse. Na swoim Facebooku Corea pozostawił przesłanie dla fanów:

“Pragnę podziękować wszystkim tym, których spotkałem na swojej drodze i którzy pomogli podtrzymywać muzyczny żar. Mam nadzieję, że ci, którzy mają ochotę grać, pisać czy występować (...) robią to. Jeśli nie dla siebie, to dla reszty z nas. Nie chodzi tylko o to, że świat potrzebuje więcej artystów, ale też, by zwyczajnie, dobrze się bawić" - napisał menedżer artysty.

Przejmujący wpis Kukulskiej

Natalia Kukulska upamiętniła wielkiego artystę swoim wpisem na Instagramie:

“O nieeeee. Wielki @chickcorea. Wraz z tłumem - DZIĘKUJĘ, że nam się zdarzyłeś Mistrzu. RIP” - napisała Natalia Kukulska na swoim profilu na Instagramie.

Przypomnijmy, że wczoraj również umieściła przejmujący post. Wpis dotyczył śmierci Antoniego Kopffa:

“Żegnaj Antonii... mam w sercu same ciepłe wspomnienia... „ słowa niepotrzebne, im też smutno pewnie”... to fragment tekstu, do Twojej przepięknej kompozycji „ Ktoś miedzy nami”. Zostawiłeś ich po sobie wiele bo miałeś wielki talent do pisania wspaniałych utworów. Taki talent w połączeniu z pracowitością, fachowością i Twoja skromność, autoironia, humor - pozostawiają obraz człowieka niezwykle wartościowego. Myślę, że po tamtej stronie Twoi przyjaciele „zacierają ręce” na bliskie i ponowne spotkanie. Szczere kondolencje dla rodziny. Ps. Kto nie zna twórczości Antoniego Kopffa - polecam piękną podróż muzyczną. Tośku, no wiesz?”

instagram.com/natalia.kukulska

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: rmf24.pl /instagram.com/natalia.kukulska

Następny artykuł